Staropramen extraliga ledního hokeje, 26. kolo, pátek 4.12.1998, Horácký zimní stadion

Dukla Jihlava

2:2
1:1, 1:0, 0:1
Branky a nahrávky: 7. Cihlář (Hub, I. Padělek), 38. I. Padělek – 13. Plášek (Cypljakov), 60. Jančařík. Rozhodčí: Brada – Kareš, Pešan. Vyloučení: 6:5, navíc Mikeska 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 2770. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2.
Dukla Jihlava: Sáblík – Duben, Klobouček, Svoboda, Morava, Divíšek, Zápotočný – Hodek, Vlk, Matějovský – I. Padělek, Polcar, Cihlář – Adamec, Melenovský, Pípa.
Dynamo Pardubice: Barta – Píša, Mudroch, Malinský, Jančařík, Pospíšil, Cypljakov – Jantovský, Blažek, Mikeska – Kudrna, Martinec, Rozsíval – Kábrt, Plášek, Procházka.

Až závěrečná power play zajistila hokejistům Pardubic extraligový bod za remízu na ledě jihlavské Dukly. Šťastným střelcem vyrovnávacího gólu na konečných 2:2 byl Jančařík.

Oba týmy rozehrály skoro šachovou partii. I v dost otevřeném pojetí ctily taktiku pozorného bránění, a když k tomu přispěli oba gólmani Sáblík a Barta, útočníci se dostávali do jasných možností jen sporně. Dukla měla zpočátku navrch, šla také brzo do vedení, ale brzy bylo srovnáno. Snaha Jihlavy uhrát co nejvíce byla zjevná i podle počtu střel z každé vzdálenosti, ať se už o ně pokoušeli Klobouček, Melenovský či I. Padělek. Ale ani soupeř nelenil.

Ve druhé části hosté zcela zaměstnávali jihlavskou svatyni, ale stejně neuspěli. Vysloveně taktická bitva, náročná po všech stránkách, nakonec přinášela více radosti Jihlavě. A to těsně před druhou přestávkou, kdy se k puku po chybě obrany dostal Padělek a našel volný prostor ke skórování.

Závěr byl dramatický, nad výsledkem či jeho pojištěním ze strany domácích však stále visel otazník. Možností cosi rozhodnout bylo však už jako šafránu, k největšímu náležela sóla hostujícího Blažka a Kudrnáče. Hosté zvolili v závěru minutovou hru bez brankáře a Jančařík jim v ní střelou od modré jim zajistil alespoň bod.

Karel Dvořák (HC Dukla Jihlava): „Kdyby nám někdo před utkáním řekl, že budeme mít bod, brali bychom ho. Takto jsme zklamáni. Hosté byli lepší v první polovině utkání, ale potom Sáblík čaroval, takže z toho nakonec byla remíza.“

Milan Chalupa (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Myslím, že šlo o velmi dobré utkání, ve kterém jsme zprvu měli navrch a během deseti minut i tři šance. Dukla později šla ostře do osobních soubojů, což bylo nepříjemné, ale naše víra a houževnaté pojetí nakonec přinesly alespoň bod.“