Staropramen extraliga ledního hokeje, 14. kolo, neděle 18.10.1998, Zimní stadion města Pardubic

Vsetín

2:4
0:1, 1:0, 1:3
Branky a nahrávky: 35. Jantovský (Pospíšil), 53. Blažek (Vak, Píša) – 8. Tomajko (Broš, Kratěna), 42. Patera (M. Procházka, Jakeš), 50. Zubíček, 56. Patera. Rozhodčí: Brada – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:7, navíc Jaškin (Vsetín) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 9000 (vyprodáno). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.
Dynamo Pardubice: Barta – Píša, Pácal (50. Čáslava), Jančařík, Malinský, Mudroch (21. Kříž), Pospíšil – Vak, Blažek, Jantovský – S. Procházka, Mikeska, Kudrna – Rozsíval, Tvrdík (21. Koudelka), Kábrt.
Vsetín: Čechmánek – Zubíček, Tesařík, Jaškin (35.–45. Suchý), Jakeš, Srdínko, Veber – Sršeň, Dopita, Bělohlav – Mařák, Patera, M. Procházka – Kratěna, Broš, Tomajko.

Hokejistům Vsetína se v Pardubicích podařilo odčinit porážku, kterou od svého dnešního soupeře utrpěli v úvodu letošní sezóny na vlastním ledě. Utkání mělo velmi vyrovnaný průběh a o jeho výsledku se rozhodlo až v závěrečné třetině, v níž se Vsetínu podařilo dát tři góly.

Domácí nastoupili bez zraněných Martince a Pláška. Do zápasu však vletěli bez respektu a od původní minuty měli více ze hry. Už ve druhé minutě se dostal do šance domácí Mikeska, ale jeho střela Čechmánkovu branku minula. Další příležitosti měli domácí při přesilovce ve čtvrté minutě, kdy byl vyloučen vsetínský Zubíček. Pardubice je však nevyužily. Hosté mistrovsky bránili a v osmé minutě potrestali zaváhání domácích a chybu gólmana Barty, který si nepokryl pravou tyčku, vedoucí brankou. Domácí nerezignovali a nadále byli útočnější, ale ke střelbě se dostávali jen sporadicky.

Druhou třetinu začal Vsetín důrazněji, ale domácí nezůstávali pozadu a postupně si razantní hrou vynutili převahu. Oba celky v těchto chvílích produkovaly velmi kvalitní hokej v rychlém tempu důrazem až na hranici pravidel.

Domácí svůj tlak zúročili ve 35. minutě v přesilovce. Hosté v závěru třetiny trochu vyrovnali hru, ale znovu otočit skóre se jim nepovedlo. Velkou šanci měl ve 37. minutě Martin Procházka, který prostřelil Bartu, ale Pospíšil těsně před brankovou čarou zachránil. Pak se sice domácímu Stanislavu Procházkovi podařilo překonat Čechmánka, ale rozhodčí Brada těsně předtím ztratil kotouč z dohledu, a proto branku neuznal.

Vstup do závěrečné třetiny se znovu lépe vydařil Vsetínu. Ve 42. minutě nechali hosté soupeři u Bartovy branky hodně prostoru a Patera je potrestal druhou brankou. Vsetín po tomto gólu potvrdil své kvality, držel domácí na uzdě a v 50. minutě dokonce při vlastním oslabení dal třetí gól.

Vsetínští hráli obezřetně v obraně a nepustili domácí k vážnějšímu ohrožení své branky. V 53. minutě však přece jen Blažek vykřesal domácím naději, když snížil na 2:3 a hosté se začali bát o výsledek. Z obav o něj je ale čtyři minuty před koncem zbavil pardubický kapitán Blažek, který ve vlastním obranném pásmu nahrál přímo Paterovi a ten rozhodl o vítězství Vsetína 4:2.

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Měli jsme v nohou těžké utkání s Jihlavou a nejsme smutní z toho, že jsme se Vsetínem prohráli, ale mrzí nás, že ve druhé třetině, kdy jsme měli jasně navrch, nám rozhodčí neuznal naprosto regulérní gól. Naše mužstvo toto rozhodnutí rozhodilo a projevilo se to na začátku závěrečné třetiny. Měli jsme minimálně na bod.“

Miroslav Venkrbec (HC Slovnaft Vsetín): „Pardubičtí bojovali, ale výsledek beru jako naše spravedlivé vítězství.“