Český Telecom extraliga ledního hokeje, 40. kolo, pátek 28.1.2000, Zimní stadion České Budějovice

České Budějovice

4:2
4:1, 0:1, 0:0
Branky a nahrávky: 2:31 Turek (Martínek), 7:05 Bartoš (Rob, R. Suchánek), 7:54 Nedoma (Štrba), 18:44 Filipi (Brabenec) – 6:27 J. Kudrna (P. Sýkora, Kábrt), 22:45 P. Sýkora. Rozhodčí: Haber – Český, Kostka. Vyloučení: 3:3, navíc Lubina (Pardubice) 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 4023. Střely na branku: 50:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2.
České Budějovice: Mařík – R. Suchánek, Martínek, Zíb, Nedoma, Jasečko, R. Čech – Rob, Turek, Bartoš – Štrba, V. Nedorost, Sailer – Kotalík, Filipi, Brabenec.
Dynamo Pardubice: Barta (21. Svoboda) – Píša, Pácal, A. Novotný, Mosnár (17. Záleský), R. Pospíšil, Mudroch – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, Filip, S. Procházka – Kábrt, P. Sýkora, Kolář.

Hokejisté Českých Budějovic porazili Pardubice 4:2 a udrželi si tak domácí neporazitelnost. O své výhře rozhodli domácí již v první třetině, ve které vstřelili všechny své branky.

Hokejový uragán první třetiny nastartoval již ve třetí minutě českobudějovický Turek. Kudrna sice z následné akce vyrovnal, ale domácí to nijak nedeprimovalo a pokračovali v útočné hře. Pardubičtí obránci viditelně nestačili a gólman Barta nemohl tlaku sám čelit. O vývoji utkání rozhodla osmá minuta, kdy Jihočeši během 49 vteřin dvakrát skórovali. Až do závěru první třetiny se hosté jen bránili a čtvrtou branku inkasovali dokonce při početní převaze, když si z hostující obranou pohrála dvojice Filipi – Brabenec.

Po přestávce vystřídal Bartu v brance hostí A. Svoboda, a když P. Sýkora snížil a gólman Svoboda oplýval jistotou, začali se hosté stále více osmělovat. Bez chyb ale chytal i domácí Mařík, a tak se skóre neměnilo. To i přesto, že na českobudějovického brankáře jel z poloviny hřiště sám nikým neatakován Kudrna, ale netrefil ani branku. Z metru nedal na druhé straně do prázdné branky ani Rob.

V závěrečném dějství se obě mužstva snažila hrát stále dopředu, ale na skóre se již nic nezměnilo. Domácí tak ani ve 20. utkání na domácím ledě v letošní sezóně neprohráli.

Jaroslav Liška (HC České Budějovice): „Podařil se nám vstup do utkání a v první třetině jsme střelili čtyři branky, což rozhodlo. Mrzí mě ale výpadek na počátku druhého dějství, kdy jsme přistoupili ke hře trochu lehkovážně. Potom jsme sice zase zvedli hlavu, hosty přehráli, ale ty podržel výborný Svoboda.“

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „V první třetině úplně propadli, hráči neplnili úkoly, které jsme si před utkáním řekli. Potom jsme sice vyrovnali hru, ale to na výborné České Budějovice nemůže stačit. Bartovi, který nastoupil do utkání jako jednička, hráči vůbec nepomohli. Dnes druhý gólman Svoboda chytal zbytek utkání výborně.“