Český Telecom extraliga ledního hokeje, 32. kolo, úterý 4.1.2000, Zimní stadion Znojmo

Znojmo

3:2
2:0, 0:1, 1:1
Branky a nahrávky: 4:24 Plášek (Uram), 19:07 Bělohlávek (Vorel, Kaňkovský), 42:00 Pazourek (M. Procházka, Kumstát) – 38:28 S. Procházka, 43:25 Kudrna. Rozhodčí: Nečas – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 5500. Střely na branku: 33:38. Průběh utkání: 0:3, 1:3.
Znojmo: L. Kudrna – Jakeš, Valko, Soudek, Havíř, Heš, Kumstát – Bělohlávek (41. Freibauer), P. Kaňkovský, Vorel – Uram, Pucher, Plášek – Mil. Procházka, Pazourek, Fink – Poukar, Haman, Freibauer.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Malinský, Mudroch, Píša, Pácal, Kántor, Jančařík – Tvrdík, P. Sýkora, Lubina – J. Kudrna, T. Martinec, S. Procházka – Kolář, Koudelka, Matějovský.

Výborný výkon brankáře Kudrny podložený přesnější koncovkou zjistil znojemským hokejistům těsné vítězství 3:2 nad Pardubicemi. Rozhodující dvoubrankový náskok získali Orli v úvodní dvacetiminutovce.

Už v 5. minutě slovenský útočník Uram potvrdil, že se domácím funkcionářům vyplatilo prodloužení jeho znojemského hostování. Únik po levém křídle zakončil Uram přesnou přihrávkou na najíždějícího Pláška, jenž přízemní střelou poprvé překonal brankáře Svobodu.

Pardubičtí hokejisté se sice prosazovali tvrdostí v osobních soubojích, v obranné hře ale nechávali soupeři hodně prostoru. Většina akcí obou týmů ale postrádala plynulost a přihrávkám chyběla přesnost. K získání dvoubrankového vedení napomohla Znojmu přesilová hra, kterou po akci první útočné řady korunoval druhým gólem Bělohlávek.

Pardubický trenér Paleček svým svěřencům o přestávce v šatně vyčinil tak důkladně, že hosté přišli k zahájení druhého dějství pozdě a vlastní nekázní nabídli soupeři další přesilovku. Jenže Znojmo zřejmě namlsal dvoubrankový náskok natolik, že jeho výkon ztratil potřebné obrátky. Domácí zadáci nechávali až příliš mnoho příležitosti vyniknout brankáři Kudrnovi, který se často ocital ve střelecké palbě. Kapituloval až ve 39. minutě, kdy Stanislav Procházka objel branku a jeho gól dodal zápasu nový náboj.

Pardubickou snahu o zvrat nezastavila ani třetí obdržená branka z hole Pazourka. O pouhých 85 sekund později překvapil hostující Kudrna ostrou střelou příklepem z patnácti metrů svého jmenovce v brance domácích a z pardubického projevu vyzařovala touha po vyrovnání. Cestu ke hře bez brankáře ale zastavil Pardubicím dvě minuty před koncem zbytečným faulem Matějovský a hubené vítězství už domácí uhájili.

Pavel Pazourek (HC Excalibur Znojemští Orli): „V první třetině jsme hráli výborný hokej, ve druhé jsme si vzali oddechový čas a zachránil nás vynikající brankář Kudrna. Ve třetí třetině už byl zápas spíše dramatem se snahou udělat co nejméně chyb.“

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Utkání bylo dramatické až do konce. Soupeř byl v první třetině lepší a po našich chybách jsme mu umožnili získat dvoubrankový náskok. V dalším průběhu jsme zatlačili sice Znojmo do defenzívy, neproměnili jsme ale šance, což rozhodlo o naší prohře. V úvodu jsme nechtěli pospíchat do útoku, potom jsme ale museli více otevřít hru.“