Český Telecom extraliga ledního hokeje, 5. kolo, neděle 19.9.1999, Zimní stadion města Pardubic

Vsetín

1:3
1:2, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 20. Koudelka (Rozsíval) – 10:19 Pardavý (Dopita), 13:10 Stantien (Jaškin, Mařák), 55:20 Dopita (Pardavý). Rozhodčí: Rejthar – Chytil, Pospíšil. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 7550. Střely na branku: 42:21. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Dynamo Pardubice: Barta – Pácal, Píša, Jančařík, Malinský, Čáslava, Novotný – Lubina, Blažek (43. Vak), Jantovský – S. Procházka, Tvrdík, Koudelka – Mikeska, Rozsíval, Kudrna.
Vsetín: Čechmánek – Tesařík, Veber, Jaškin, Srdínko, Zábranský, Zubíček – Tomajko, Dopita, Pardavý – Bělohlav, Stantien, Mařák – Paroulek, Žajgla, Vozdecký.

V utkání 5. kola hokejové extraligy prohrály Pardubice na domácím ledě s mistrovským Vsetínem 1:3 po třetinách 1:2, 0:0 a 0:1. Brankou a asistencí se blýskl v dresu hostí Jiří Dopita, jenž svým gólem čtyři minuty před koncem definitivně zlomil snahu domácích o vyrovnání. Za domácí nenastoupil Radek Bonk, jenž podepsal smlouvu s Ottawou, ani Patrik Eliáš a Brendan Morrison, kteří hájili barvy Třebíče v první lize proti Šumperku.

Z úvodního tlaku vytěžily Pardubice pouze dvě nastřelené tyčky. V prostřední části první třetiny se hra částečně vyrovnala, branku však jako první dali hosté – v 11. minutě doklepl Pardavý za Bartova záda vyraženou Dopitovu střelu. Ve 12. minutě hrál Vsetín přesilovku a po jedné minutě jí využil Stantien. Krátce nato neproměnil samostatný nájezd domácí Kudrna, jenž byl vzápětí vyloučen. Hosté však nabídnutou čtyřminutovou šanci využít nedokázali. Před odchodem do šaten snížil za domácí Koudelka, který z úhlu prostřelil Čechmánka.

Druhou třetinu začali lépe hosté, pak však hru zcela ovládli domácí. Jejich převaha však zůstala bez gólového efektu, když skórovat domácí nedokázali, ani z přesilovek při vyloučení Srdínka ani při dvojnásobném vyloučení Jaškina.

Poslední třetinu zahájili náporem hosté, ale tato převaha trvala pouhé dvě minuty. Poté přišel znovu tlak domácích, kteří však nedokázali překonat dobře chytajícího Čechmánka ani z vyložených příležitostí. Hosté zvýšili své vedení v 56. minutě, kdy Pardavý vyslal přesnou přihrávkou do sólového nájezdu Dopitu, jenž se nemýlil. Změnu skóre nepřinesla ani závěrečná dvouminutová power play.

Milan Chalupa (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Naši hráči podali i bez posil ze zámoří kvalitní výkon, za který jim děkuji. Na Čechmánka jsme ale dnes neměli.“

Zdislav Tabara (HC Slovnaft Viva Vsetín): „O našem vítězství rozhodlo stoprocentní využití šancí a na druhé straně i perfektní výkon Čechmánka, který udělal jen jednu chybu.“