2. kolo, neděle 12.9.1999 od 17:30 hodin, Zimní stadion Litvínov
Litvínov
Litvínov
6
 
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
0
 
Třetiny: 2:0, 4:0, 0:0.
Branky a nahrávky: 4:54 Alinč (Krátký), 8:06 Hübl (Prorok, Štrbák), 20:28 Reichel (Prorok, Hübl), 23:40 Prorok (Reichel), 28:29 Alinč (Kysela, Mrázek), 37:26 Krátký (Hořava, Balázs). Rozhodčí: T. Svoboda – Hauser, Pokorný. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 5435. Střely na branku: 34:32. Průběh utkání: 6:0.
Litvínov: Orct – Krátký, Hořava, Mrázek (50. Gýna), Nikolov, Pilař, Štrbák – Prorok, Reichel, Hübl – Kysela, Alinč, Kotrla – Balázs, Branda, Skořepa – Trávníček, J. Straka, Kubinčák.
Dynamo Pardubice: Barta (9. Svoboda) – Píša, Pácal, Čáslava, Malinský, Novotný, Jančařík – Kudrna, Blažek, Lubina – Bonk, Morrison, Eliáš – S. Procházka, Mikeska, Koudelka – Tvrdík, T. Martinec, Rozsíval.

Dvě rychlé branky v úvodu první a druhé třetiny rozhodly o nečekaně vysokém vítězství domácích hokejistů Litvínova nad silným mužstvem Pardubic. Brankář Zdeněk Orct si navíc připsal v letošním ročníku první zápas s čistým kontem.

Chemici začali utkání ve výborné formě. Rychle bruslili, častěji stříleli a tak hosté nevěděli, kde jim hlava stojí. Poprvé se branky dočkali diváci již v páté minutě a to z hole Alinče. Když Hübl, který nahradil zraněného Rosola, tvrdou střelou od modré podruhé překonal Bartu, sáhli trenéři k výměně a do pardubické branky se stěhoval Svoboda. Ani on však nehýřil jistotou a tak po 40 minutách hry vedli Chemici již 6:0. Jeden z gólů vstřelil i Robert Reichel, autor obou branek Litvínova v pátečním duelu s Třincem.

Hosté doplatili na velice špatnou střelbu a akce Rozsívala, Mikesky i Novotného po gólu doslova volaly. A když hostům nezahrála ani hvězdná řada z NHl ve složení Bonk, Morrison a Eliáš, kterou domácí hráči pečlivě hlídali, bylo o vysoké prohře Pardubic rozhodnuto.

Závěrečná třetina byla ze strany domácího celku hrána ve velkém stylu, ale se špatnou koncovkou, neboť nejméně čtyři samostatné nájezdy nedokázali útočníci proměnit.

 

Ohlasy po utkání

Václav Sýkora (HC Chemopetrol Litvínov): „Jsem rád, že hráči utkání zvládli. Pomohly nám rychlé branky v úvodu obou třetin a čtvrtý gól pak byl pro výsledek rozhodující. Hodně jsme stříleli a to rozhodlo. Cením si přístupu Roberta Reichela, jemuž je jedno, se kterými hráči je v útočné řadě. Rosol nebude hrát asi deset dní.“

Milan Chalupa (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Chtěli jsme zde sehrát vyrovnanou partii, ale rozhodly rychlé branky domácího celku v úvodu obou třetin. Špatně jsme hráli přesilovky, a tak domácím mohu jen k vítězství pogratulovat. Kanadským posilám stejně jako celému mužstvo se dnes nedařilo.“

Vzájemné zápasy 1999/2000
12.9.99 Litvínov – Dynamo Pardubice 6:0
22.10.99 Dynamo Pardubice – Litvínov 1:2
7.12.99 Litvínov – Dynamo Pardubice 4:1
1.2.00 Dynamo Pardubice – Litvínov 7:1
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři