Český Telecom extraliga ledního hokeje, 15. kolo, pátek 19.10.2001, Zimní stadion Hradec Králové

0:0, 2:2, 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 21:37 S. Procházka (Pospíšil, Rolínek), 27:22 Tvrdík (Mudroch, T. Blažek) – 26:02 D. Nosek (Jánoš, Meluzín), 28:20 Janků (Jánoš, Meluzín), 63:45 R. Král. Rozhodčí: Bolina – Kalivoda, Čech. Vyloučení: 5:7, navíc Malinský (Pardubice) 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 7800 (vyprodáno). Střely na branku: 42:41. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, A. Novotný, Malinský – P. Sýkora, Janecký, Mikeska – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – Pospíšil, Rolinek, S. Procházka.
Oceláři Třinec: Lakosil – Jančařík (21. Cartelli), Gřegořek, D. Nosek, Gureň, L. Procházka, Slavík – Zadina, R. Král, J. Boháč – Janků, Jánoš, Meluzín – Kolařík, Marek, Skořepa.

Hokejisté Třince vyhráli v prodloužení nad Pardubicemi 3:2 a připravili tak Východočechům teprve druhou domácí porážku. V Hradci Králové, kde doposud stejným způsobem bodovala pouze pražská Slavia, se o to v 64. minutě postaral Richard Král.

Hosté potvrzovali od první minuty, proč jsou na soupeřových hřištích tak nebezpeční. Pardubický brankář Svoboda se tak musel předvést hned v úvodu, kdy zlikvidoval šance Janků a Jánoše. Východočeši se tak i díky dvěma vyloučením vůbec nedostali k počátečnímu tlaku a třineckého gólmana Lakosila ohrožovali jen ze střední vzdálenosti. Do první zajímavé šance se dostal až v 16. minutě Petr Sýkora, jehož samostatný nájezd však Lakosil brilantně zlikvidoval.

O první změnu skóre se postaral až po 97 vteřinách druhé části domácí Stanislav Procházka, který střelou nad padajícího třineckého brankáře odstartoval brankovou přestřelku. Třineští totiž vůbec nepůsobili zakřiknutým dojmem a o první výstrahu se postaral Meluzín. Jeho teč však skončila mimo. Vyrovnat se podařilo až Noskovi, jehož rána od modré skončila ve Svobodově svatyni.

V následující dvouminutovce se poté inkasovali oba brankáři. Nejprve našel Mudroch najetého Tvrdíka, který zaskakoval v sestavě Pardubických za nemocného Kudrnu a získal vedení zpět svému celku. Jeho spoluhráči si však nevěděli rady s druhým útokem hosté vedeným Jánošem a nejproduktivnější lajna Třince se postarala o vyrovnání. Vyhlídal s Pácalem nepokryli Janků, který dorážkou vyrovnal.

Poté však hráčům obou týmu vyschl střelecký prach a na ledě kralovali někdejší spoluhráči s juniorské reprezentace Svoboda s Lakosilem. Víc práce měl ale strážce domácí svatyně, kterému při pokusu Meluzína pomohla i tyč. S blížícím se koncem normální hrací doby se Pardubice i Třinec věnovaly stále více pozorné obraně a ke slovu tak přišlo prodloužení.

V nadstavené pětiminutovce, která byla přerušena kvůli po střele Michala Sýkory výměně prasklého plexiskla, měli více ze hry domácí. V 64. minutě se ale dopustil chyby Svoboda, když v leže rozehrál puk, se kterému se dostal Král a střelou do prázdné branky zajistil hostům výhru.

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Bylo to kvalitní utkání před vyprodaným stadiónem. Věřím ale, že příště snad budeme mít více štěstí.“

Antonín Stavjaňa (HC Oceláři Třinec): „Škoda, že jsme v úvodu zápasu neproměnili některou z našich šancí. Mohlo to být pohlednější utkání, takhle se hrálo opatrně. O naší výhře rozhodlo štěstí, které se k nám v závěru přiklonilo.“