31.10.2023

Dynamo v halloweenském utkání před vyprodanou enteria arenou porazilo Spartu!

Hokejisté Pardubic porazili ve druhém letošním vzájemném utkání českého hokejového „El Clásica“ pražskou Spartu 4:3! Po divoké pětiminutovce v úvodu utkání dále padaly góly ve třetí třetině. Výhru Dynamu vystřelili dvougólový Robert Říčka, David Cienciala a Martin Kaut. Speciální halloweenské utkání se odehrálo ve skvělé kulise vyprodané enteria areny.

Tipsport extraliga, 16. kolo, úterý 31.10.2023, Pardubice, enteria arena

Sparta Praha

4:3
3:2, 0:0, 1:1
Branky a nahrávky: 01:01 Říčka (Košťálek, Cienciala; 5/4), 03:07 Říčka (R. Kousal, Košťálek; 5/4), 04:29 Cienciala (5/5), 44:05 Kaut (Cienciala, Kolář; 5/5) – 02:11 Buchtele (Lajunen, Krejčík; 4/5), 03:27 Chlapík (Forman, Sobotka; 5/5), 42:51 Sobotka (Chlapík; 5/5). Rozhodčí: Mrkva, Šír – Bohuněk, Lederer. Diváci: 10194. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 23:28 (9:6, 8:10, 6:12). Zblokované střely: 26:22. Hity: 8:7. Vhazování: 26:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Kolář – Říčka, Sedlák, Hyka – R. Kousal, Zohorna, Radil – Cienciala, A. Musil, Kaut – Mandát, Rohlík, Vondráček – Paulovič.
Sparta Praha: Kovář (5. Kořenář) – Krejčík, Moravčík, Němeček, Irving, Kempný, Mikliš – Chlapík, Sobotka, Forman – Vitouch, Horák, P. Kousal – Konečný, Lajunen, Sihvonen – Buchtele, Najman, Hauser.

Poprvé v sezoně bylo v enteria areně vyprodáno! 10 194 diváků sledovalo české El Clásico, které nabídlo ostrý vstup do utkání.

Během úvodních 149 vteřin se pětkrát měnilo skóre! Dynamo se dvakrát dostalo do vedení, ale v obou případech Sparta téměř ihned odpověděla. Skóre delší dobu vydrželo až po třetím pardubickém gólu, který vstřelil v čase 4:29 David Cienciala.

První dva góly Dynama padly v přesilovkách, v obou případech byl úspěšným střelcem Robert Říčka. Řeka vstřelil svůj šestý a sedmý gól v sezoně, pětkrát se trefil v početní výhodě.

Dynamo má po utkání se Spartou 15 využitých přesilových her a výrazně se v této herní situaci zvedá.

V první třetině mířilo na obě branky 15 střel, každá třetí tak skončila v síti. Brankář Sparty Jakub Kovář střídal po třetím gólu bez jediného úspěšného zásahu, do té doby byl bez zákroku také Roman Will.

Na další góly se čekalo do třetí třetiny a také tentokrát padly rychle za sebou. Na sparťanské vyrovnání ze 43. minuty odpověděl Martin Kaut o 74 vteřin později. Kauly se trefil poprvé od derby v Hradci Králové.

David Cienciala si asistencí na gól Martina Kauta připsal už třetí kanadský bod v utkání, pro Činela je to první tříbodový večer v sezoně.

Dynamo zůstává po výhře 4:3 na domácím ledě nadále neporažené a potvrdilo pozici lídra extraligové tabulky!

Highlights:

Marek Zadina (Asistent trenéra HC Dynamo Pardubice):„Viděli jsme velmi atraktivní utkání. Ten začátek byl hodně divoký, to si možná diváci užili. Bylo tam super, že jsme využili dvě přesilovky, ale hned jsme dostali rychlý góly. Jinak to bylo kvalitní utkání, jednou jsme přehrávali Spartu my, potom Sparta přehrávala nás. Důležité bylo, že jsme rychle odpověděli na vyrovnání a dali jsme gól na 4:3. Potom jsme se snažili výsledek ubránit. Kluci to hráli obětavě, chtěli vyhrát a ten výkon se přiklonil na naši stranu. Chtěl bych mužstvo pochválit za to, jak zvládlo zápas před touto kulisou, věřím, že si to diváci i hráči užili.“