2.2.2024

Vítězná série končí, Dynamo nestačilo na Spartu

Pardubičtí hokejisté prohráli v utkání 42. kola Tipsport extraligy se Spartou 1:3. Všechny branky zápasu padly v přesilových hrách, jediný gól Dynama vstřelil Patrik Poulíček. Svěřenci Marka Zadiny tak před vyprodanou enteria arenou jedenáctou výhru v řadě nepřidali a vítězná série končí.

Tipsport extraliga, 42. kolo, pátek 2.2.2024, Pardubice, enteria arena

1:3
1:2, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 04:17 Poulíček (Košťálek, R. Kousal; 5/4) – 13:52 P. Kousal (Buchtele, Najman; 5/4), 14:38 Krejčík (Najman, P. Kousal; 5/4), 59:42 Buchtele (P. Kousal, Krejčík; 5/4). Rozhodčí: Hradil, Kika – Lhotský, Šimánek. Diváci: 10194. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:3. Střely na branku: 23:29 (7:10, 9:14, 7:5). Zblokované střely: 19:12. Hity: 5:14. Vhazování: 31:25. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Dynamo Pardubice: Will – Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek, Houdek – Pánik, Paulovič, Rohlík – R. Kousal, Zohorna, Radil – Mandát, Poulíček, Říčka – Pavlata, Zeman, Vondráček.
Sparta Praha: Kovář (40. Kořenář) – Kempný, Mozík, Beaudin, Irving, Němeček, Mikliš, Krejčík – Forman, Lajunen, Řepík – Buchtele, Horák, Chlapík – Konečný, Najman, P. Kousal – Hrabík, Vitouch, Kassian.

Vítězná extraligová šňůra Pardubic se zastavila na čísle 10. Porážka přišla v utkání s druhým týmem tabulky, po vzájemném zápase má Dynamo na Spartu náskok pěti bodů.

Úvod zápasu Dynamu vyšel. V přesilové hře otevřel v 5. minutě skóre Patrik Poulíček, který za záda Jakuba Kováře tečoval střelu Jana Košťálka. Poula se trefil po devíti zápasech, ve kterých vyšel střelecky naprázdno, a prosadil se pojedenácté v sezoně.

Početní výhody se ukázaly být rozhodujícím prvkem utkání. Sparta dvěma góly v přesilovkách stav utkání ještě v první třetině otočila. Definitivní rozhodnutí přišlo až 17 vteřin před koncem základní hrací doby, kdy Pražané využili třetí výhodu jednoho muže v poli a odskočili na rozdíl dvou branek.

I druhý domácí souboj se Spartou sledovala vyprodaná enteria arena, na extraligový šlágr dorazilo 10 194 diváků.

Dynamo nastoupilo proti Spartě v okleštěné sestavě. K absentujícímu Lukáši Sedlákovi, Martinu Kautovi a Adamu Musilovi se přidal nemocný Tomáš Hyka. Šanci tak dostali hráči B týmu Dominik Pavlata a Tomáš Zeman.

Poprvé po návratu z hostování oblékli dres Dynama Tomáš Vondráček s Ondřejem Rohlíkem.

Marek Zadina (hlavní trenér HC Dynamo Pardubice):„Já si myslím, že ta první třetina byla hodně rozkouskovaná. Bylo tam hodně přesilovek, oslabení. Bohužel dneska rozhodly speciální týmy, dostali jsme tři góly v oslabení a my jsme si naopak početními výhodami příliš nepomohli, což trochu určilo ráz toho utkání. Ve hře 5 na 5 kluci makali, dobře bruslili, dohrávali situace 1 na 1, tlačili se, to co jsme po nich chtěli. Myslím, že jim nemůžu nic vytknout, odehráli další dobrý zápas, ale dneska jsme si nepomohli přesilovkou a to podle mě zápas rozhodlo.“