Pardubicím to na ledě Energie nevyšlo, inkasovaly půltucet

24.11.2013 | Tomáš Hála, Jan Hrabal

KARLOVY VARY — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice prohráli v utkání 24. extraligového kola 2:6 v Karlových Varech. Úspěšným střelcem hostí byl na začátku druhé třetiny Tomáš Nosek, v závěru utkání se trefil Lukáš Radil.

24. kolo, neděle 24.11.2013 od 15:30 hodin, KV Arena
Karlovy Vary

Branky a nahrávky: 15:00 Balán (Hovorka; 5/5), 17:33 Zaťovič (Pohl, Balán; 5/5), 36:15 Zucker z trestného střílení, 47:16 Pohl (Balán, Hovorka; 5/5), 48:05 Hovorka, 58:35 Hovorka (Kytnár) – 25:02 Nosek (Vašíček; 5/5), 54:13 Radil (Nosek, Somík; 4/5). Rozhodčí: Fraňo, Wagner – Komárek, Wagner. Vyloučení: 6:4 (2:1, 2:2, 2:1). Využití: 0:1. Diváci: 3049. Střely na branku: 33:29 (13:7, 11:10, 9:12). Srážky: 13:13 (7:6, 3:3, 3:4). Vhazování: 45:26 (12:12, 14:9, 19:5). Blokované střely: 2:7 (1:4, 1:2, 0:1). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 6:2. Nejlepší hráči: Stanislav Balán – Tomáš Nosek.
Karlovy Vary: Závorka – Rýgl, Bičánek, M. Rohan, Drtina, Dresler, Gulaši, Schusser – Pohl, Balán, Zaťovič – Hovorka, Vlach, Kytnár – Zucker, Hruška, Dlouhý – Tomeček, Vachovec, Koblasa. Trenéři: Karel Mlejnek a Jaromír Kverka st.
Dynamo Pardubice: Hudáček – Píša, Kočí, Benák, Zdráhal, Gregorc, Vašíček – Sýkora, Marha, Endál – Tybor, Zohorna, Semorád – Radil, Nosek, Kousal – Somík, Číp, Rys. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice přijeli na západ Čech i s Júliem Hudáčkem, který si tak v KV Areně odbyl svou premiéru v české extralize. Nebude ale na ni vzpomínat v nejlepším.

Karlovy Vary se dostaly do dvoubrankového vedení

Do utkání lépe vstoupili domácí, když si ihned po úvodním vhazování začali vytvářet slibné šance. Energetici se dále tlačili kupředu, v jejich cestě za úvodní brankou zápasu jim stála nová pardubická akvizice, Július Hudáček.

Pardubičtí si prvním dějství větší šanci vytvořili až při početní výhodě, avšak skórovat se jim nepodařilo. První branka utkání přišla přibližně pět minut před koncem první periody. Stanislav Balán ukořistil kotouč a jeho nahození zpoza branky si srazil do vlastní klece Václav Benák – 1:0.

Do konce třetiny padla ještě branka druhá, opět do pardubické sítě. Přečíslení dvou na jednoho zakončil přesnou střelou kapitán energetiků Martin Zaťovič, a domácí se tak ujali vedení 2:0, které už do konce třetiny nepustili.

Tomáš Nosek snížil, Energii pomohlo trestné střílení

Druhé dějství začalo podobně jako první a to velkým tlakem Energie, který vyústil v početní výhodu domácích. Gól však padl až při plném počtu hráčů, když se z protiútoku radovali Pardubičtí. Vašíček pálil od modré a Tomáš Nosek puk tečoval za bezmocného Závorku – 2:1.

Hra se poté vyrovnala, ale větší šance si stále vytvářeli Západočeši. Další branka přišla až pár minut před koncem druhého dějství. Zucker se řítil sám na Hudáčka a byl faulován. Rozhodčí tak nařídil trestné střílení a David Zucker střelou do levého růžku navýšil skóre – 3:1.

Poslední dvouminutovku prostřední části odehráli Pardubičtí v početní převaze, gól ale nepadl, a do šaten se tak šlo za skóre příznivějšího pro Energii.

Západočeši nepustili nabyté vedení, naopak jej navýšili

Pardubičtí vlétli do třetí třetiny a dostali energetiky pod velký tlak. Karlovarským se nedařilo osvobodit se, od druhé branky je ochránil skvělý Tomáš Závorka.

Poté se ale s brankami roztrhl pytel. Nejprve se do úniku dostali Petr Pohl s Radimem Bičánkem a prvně jmenovaný pohotově zakončil do zpola odkryté klece na 4:1. O devětačtyřicet vteřin později se v přečíslení dvou na jednoho ocitli Roman Vlach s Markem Hovorkou, který pohotově nasměroval kotouč mezi tři tyče – 5:1.

Pardubičtí se pak snažili alespoň zkorigovat skóre zápasu a to se jim nakonec povedlo. Po krásné kombinaci Somíka, Noska a zakončujícího Lukáše Radila snížili hosté na 5:2.

V poslední minutě se opět do přečíslení dvou na jednoho dostali Milan Kytnár s Markem Hovorkou, který vsítil svou druhou branku v zápase – 6:2.

Jaromír Kverka st. (HC Energie Karlovy Vary): „Potřebovali jsme dnes zabrat za tři body. Povedl se nám vstup do utkání a vedli jsme 2:0. Ve druhé třetině jsme měli ze začátku přesilovku, pár šancí, ale dostali jsme na 2:1, tam se Pardubice trochu nadechly. Ve třetí třetině jsme vývoj zápasu již kontrolovali a zaslouženě vyhráli. Chci poděkovat divákům, že přišli, fandili a doufám, že si zápas i užili. Pro nás je vítězství hrozně cenné.“

Miloš Říha (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Soupeř vyhrál naprosto zaslouženě, my jsme mu k tomu dopomohli svým špatným přístupem a katastrofálním výkonem od většiny hráčů. Mužstvo vůbec nepomohlo našemu novému brankáři Hudáčkovi, všechny góly byly prakticky do prázdné brány, dva jsme si dali vlastní. Jestliže soupeř jede pomalu dvacetkrát dva na jednoho, tak to není úplně normální. A brankář za to rozhodně nemůže.“

Vzájemné zápasy 2013/2014
11.10.13 Dynamo Pardubice – Karlovy Vary 4:2