Snad to takhle půjde dál, doufá David Krejčí 

Snad to takhle půjde dál, doufá David Krejčí

08.10.2012 | David Záruba

PARDUBICE — Svou misi zatím zvládá na výbornou. Útočník David Krejčí přišel na východ Čech, aby pozvedl do té doby tápající mančaft. Účinek se dostavil okamžitě. Hned ve svém prvním zápase přispěl k výhře kvalitním výkonem, ve druhém proti Liberci už naplno ukázal své mimořádné ofenzivní kvality.

ONLINE VSTUPENKY

Na svůj první extraligový gól čekal David Krejčí čtyři třetiny a čtyřicet jedna vteřin. Útočníkův zásah v přesilovce nakonec platil za vítězný v zápase s Libercem. „Měl jsem tolik šancí, i v minulém zápasu jednu vyloženou. Na druhou stranu to bylo dneska i o štěstí, puk se odrazil od tyčky,“ řekl Krejčí. „Snad mi to takhle půjde dál a gólů bude víc a víc,“ přeje si útočník.

Do Pardubic přišel Krejčí v době, kdy se týmu výsledkově vůbec nedařilo. Mnozí tak na něj nahlíželi jako na spasitele. „Vím, co se děje, co se píše. Snažím se ty noviny ani internet nesledovat. Někdy se píšou hezké věci, někdy moc ne. Já to raději teď nevnímám a soustředím se jen na výkon, protože máme hodně zápasů v řadě,“ nechtěl moc komentovat svou roli.

„Kluci mě vzali výborně. V pátečním zápase mě třeba překvapil Dušan Salfický, chytal fakt výborně, stejně tak proti Liberci. Celý tým šlape dobře, všichni se podíleli na výhře. Jen doufám, že to takhle bude pokračovat a přidáme další výhry,“ hodnotil týmový výkon Krejčí a pozastavil se i nad úrovní Tipsport extraligy.

„Sice jsem nikdy předtím českou extraligu nehrál, ale znám ji, věděl jsem, co od ní čekat. Jako malý jsem na ni koukal v televizi, některé hráče znám z reprezentace, je to výborná soutěž. Fanoušci jsou tady naprosto skvělí a já jsem rád, že mě Pardubice vzaly,“ pochvaloval si forvard Bostonu Bruins.

Když se nedaří, tak nás fanoušci nabíjejí

Krejčí si je vědom, že hráči z NHL jsou pod větší kontrolou soupeřových obránců. Ti si na borce ze zámoří dávají větší pozor, hrají jim víc do těla, chtějí se proti nim vytáhnout. „Jsem zvyklý z NHL, že se soupeři hodně snaží hráče vyprovokovat. Proto se koukám jen na vlastní výkon, ne na to, kdo proti mně hraje,“ nechává jej občasná dotěrná hra klidným.

Výhradně jen pozitivní zážitky má z pardubického angažmá David Krejčí. Dvě výhry, první extraligový gól, navíc mu učarovali fanoušci… „Dneska to bylo super. Lidi řvali, fandili a před takovou kulisou se hraje nádherně,“ rozplýval se hráč, který je zvyklý na dvacetitisícové návštěvy z obřích hal v NHL.

V zámoří ale dle Krejčího slov nedokážou diváci vytvořit takový randál. Přitom burácející atmosféra nabíjí i samotné hokejisty. „Když se nedaří a fanoušci povzbuzují, tak z toho my hráči čerpáme síly. Dneska se to potvrdilo. Liberec dokázal stáhnout naše vedení, ale fanoušci nás pořád povzbuzovali a i díky nim jsme výsledek dokázali opět zvrátit na naši stranu,“ chválil zaplněné tribuny, kde se sešlo celkem 8456 lidí.

Ti se v jednadvacáté minutě dočkali pozoruhodné skutečnosti. David Krejčí, reprezentační útočník a stálice NHL, dal v šestadvaceti letech teprve svůj první extraligový gól. Před třetí třetinou pak Krejčí přebral od sportovního manažera Petra Hemského na památku gólový puk. „Asi ho dám dneska rodičům. Schovají ho k medailím a cenným předmětům, co jsem získal. Až skončím s hokejem, tak se na ně budu koukat,“ plánoval spokojený útočník.

Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři