Petr Sýkora: Směrem dozadu jsme hráli lépe

02.03.2019 | Jan Hrabal

PARDUBICE — 384 branek. Tolik gólů vstřelili v základních částech a v play off naší nejvyšší hokejové soutěže Petr Ton a nyní také Petr Sýkora. Pardubický kanonýr otevřel skóre utkání s Třincem hned po deseti sekundách, Pardubice přesto Slezanům podlehli, a to 2:4.

„Odehráli jsme lepší zápas, ale bohužel jsme prohráli. Opět jsme udělali pár chyb. Musíme si je ukázat a zapracovat na jejich odstranění. Bojovali jsme, nám nezbývá nic jiného než pracovat dál. Musíme věřit, že to otočíme,“ řekl po skončení pátečního utkání Petr Sýkora.

Vstřelené branky Petra Sýkory

• Základní část: 327
  • Play off: 51
  • O umístění: 6
  • Baráž: 4

Odchovanec Dynama byl počtvrté v řadě vyhlášen nejlepším hráčem utkání v pardubickém dresu.

„Chtěli jsme hrát zezadu, tedy na 0:0. Podle mého názoru ve srovnání s minulými zápasy jsme směrem dozadu hráli lépe,“ nechal se slyšet.

„Sice jsme dostali čtyři góly, na druhou stranu jeden z nich padl při třinecké přesilovce pět na tři, které je velmi těžké ubránit. Na druhou stranu tento zápas patřil mezi lepší z naší strany, toho se musíme držet,“ doplnil Petr Sýkora.