Patrik Poulíček: Play off je zážitkem, získal jsem zkušenosti 

Patrik Poulíček: Play off je zážitkem, získal jsem zkušenosti

26.03.2018 | Jan Hrabal

TŘINEC — Nestřílí v nejvyšší soutěži tucty branek, nerozdává stovky gólových přihrávek, přesto je obrovsky důležitém téhle party. Patrik Poulíček oddřel každé střídání, dle svých slov si užil první své pořádné play off. I když je jeho hodnocení již uplynulé sezony pozitivní, je zklamaný, že Dynamo nešlo přes Oceláře dál.

ONLINE VSTUPENKY
Patrik Poulíček v letošní sezoně
Část Utkání Branky Nahrávky Body +/− Tr. minuty
Základní část 52 2 10 12 +2 34
Generali play off 7 1 0 1 −1 2

„Chtěli jsme z každého zápasu urvat nějaký bod. V půlce sezony nebylo nic jasného, byli jsme spíše na spodku tabulky, udělali jsme pár bodů, začali jsme si věřit a dotáhli jsme to až do přímého postupu do čtvrtfinále a nakonec až do sedmého utkání s Třincem,“ pověděl po skončení utkání pardubický útočník.

Čtvrtfinálová série naplnila pravidlo „můj dům – můj hrad“. Pardubice dokázaly z Tipsport areny, kam na třízápasový set dorazilo dohromady téměř třicet tisíc fanoušků, vytvořit nedobytnou pevnost, vždy srovnaly s Oceláři krok. Třinec ale nepustil žádný domácí zápas a nakonec postoupil.

„Zklamání tam musí být. Když máte tu šanci postoupit dál a jste tomu opravdu blízko, tak vás to štve, když to nedopadne,“ nechal se slyšet po vysoké porážce 1:8, jež Pardubicím ukončila sezonu.

Ač hovořil zklamaný těsně po utkání, tak věděl, že na tuhle sezonu bude vzpomínat hlavně v dobrém. „Pro mě to bylo první pořádné play off. Dostával jsem pro mě nádhernou porci času, celé to byl obrovský zážitek, v němž jsem získával mnoho zkušeností. Zahrál jsem si s výbornými spoluhráči v našem týmu,“ nechal se slyšet Patrik Poulíček.

Příspěvek sdílený HC Dynamo Pardubice (@hcpce),

V letošní sezoně pomohl Dynamu třemi brankami, hlavní jeho přínos týmu se skrýval v nezdolné oslabení a poctivé práci při hře v oslabeních. Tyto jeho herní vlastnosti jej vynesly k vítězství v anketě Radegast index, která právě hledá hokejové bojovníky.

„Určitě mě tento prosincový triumf povzbudil k dalším výkonům. Nechtěl jsem z toho dělat velkou vědu, tento můj osobní úspěch vyplýval z vytížení na ledě v oslabeních, kde jsem absolvoval několik osobních soubojů a musel jsem zblokovat několik střel,“ řekl.

„Větší váhu bych tomu nedával, ale povzbudilo mi to a zvedlo sebevědomí. S kluky v lajně jsme si perfektně sedli a začali jsme si věřit více na puku, hráli jsme lépe, využívali lépe protiútoky. S Jordannem Perretem a Martinem Kautem jsme odvedli kus dobré práce,“ pokračoval Patrik Poulíček.

Každý z nás pochopil, jakou máme roli

Zpět k sérii s Třincem. Červenobílé klání nakonec urvali Oceláři, i ti po jejím konci přiznávali, že Dynamo velkého favorita řádně trápilo. „Každý z nás pochopil, jakou má roli. Uvědomili jsme si, že každý nemůže střílet góly, ale že každý má způsob hry a přednosti, které může předat pro úspěch týmu. To nám pomáhalo,“ poznamenal.

„Hráli jsme jeden pro druhého, bojovali jsme a to nás dotáhlo až do sedmého čtvrtfinále. Nehráli jsme na individuality, že každý musí dávat góly a odehraje si dvacet minut na ledě, ale na kolektiv. V tom tkvěla naše síla,“ uzavřel Patrik Poulíček.

Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři