HC DYNAMO PARDUBICE
logo 70 1973 1987 1989 2005 2010 2012
05.10.2015
Jan Hrabal

Nedávali jsme góly, proto jsme prohráli, řekl Petr Čáslava

OLOMOUC — Hokejisté A týmu Dynama Pardubice o uplynulém víkendu nebodovali. Po vysoké prohře s Vítkovicemi nestačili v Olomouci, kde prohráli 1:2. Jediný gól Východočechů vstřelil v 56. minutě Jan Kolář, ten ale pouze snižoval konečný výsledek, k remíze nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. „Chybí nám tlak do brány,“ řekl novinářům po skončení duelu kapitán Pardubic Petr Čáslava.

Hlavně v prvních deseti minutách bylo na hře hostujícího týmu vidět zlepšení, v úvodu zápasu Dynamo dostávalo Olomouc pod tlak, po faulech na Jana Koláře si vybojovalo dvě přesilové hry, ale nevyužilo je. Ve druhé třetině byla ale Olomouc aktivnější a v její polovině se zaslouženě dostala do vedení, když Jan Eberle procpal puk do brány.

„Já si myslím, že v Olomouci od nás problém v přístupu nebyl. My jsme v Olomouci zkrátka nedali góly. Proto jsme prohráli,“ řekl kapitán Petr Čáslava. Jeho tým vystřelil na bránu pouze jedenadvacetkrát, Hanáci šestatřicetkrát… „Myslím, že polovinu utkání jsme naopak tlačili my,“ poznamenal.

„Není tam od nás tlak směrem do branky. To je ten problém. Ale to je od začátku sezony stejné. Málo se tam tlačíme, málo střílíme. Já vůbec nepochybuju o tom, že hokej hrát umíme. Jen to prostě zatím nepředvádíme,“ nechal se slyšet obránce Východočechů.

A tým Pardubic nastupoval do zápasu poté, co od vedení klubu udělilo mužstvu pokutu tři sta tisíc korun. „Hrajeme špatně, tak jsme dostali pokutu, což k tomu patří. Mělo nás to nakopnout, probudit nebo naštvat. Tohle bylo tím jediným, co mohlo vedení udělat,“ doplnil Petr Čáslava.