Kopeme pro Míšu! Dynamo chystá charitativní fotbalové utkání 

Kopeme pro Míšu! Dynamo chystá charitativní fotbalové utkání

03.06.2018 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Hokejový klub Dynamo Pardubice je tradiční sportovní organizací, která rovněž pomáhá potřebným. V minulém roce kapitán Tomáš Rolinek uspořádal charitativní fotbalové utkání na podporu malé Eričce Malátové, v novém ročníku chce pomáhat malému Míšovi Tereskovi, jenž se pere s následky dětské obrny a je velkým fanouškem pardubického hokeje. Charitativní fotbalové utkání DYNAMO „OLD“ – DYNAMO „YOUNG“ se uskuteční ve čtvrtek 14. června 2018 od 18.00 hodin v Srchu u Pardubic, tedy přesně rok po prvním podobném utkání. Hlaste se do oficiální události na facebooku!

ONLINE VSTUPENKY

„V každé sezoně chceme intenzivně podporovat někoho, kdo si naši pomoc zaslouží. Jedním z takových lidí je malý Míša Tereska. Většina našich příznivců zná jeho příběh a my si přejeme, abychom nejen na této akci, ale i na dalších, které připravujeme na novou sezonu, vybrali co nejvíce finančních prostředků, které Míša využije pro svou léčbu,“ řekl předseda představenstva a generální manažer Dušan Salfický.

Rodiče zřídili Míšovi transparentní účet, na který mohou nejen fanoušci pardubického hokeje zasílat své finanční dary. Pro jeho léčbu potřebují rodiče nashromáždit ročně čtvrt milionu korun. Malý Míša je velký bojovník, kromě toho že dle svých možností navštěvuje domácí utkání Dynama, také hraje sledge hokej za pardubické Mustangy. Míšův životní příběh detailně přináší webové stránky www.obrna.eu.

Zatímco v minulém roce pořádal charitativní fotbalové utkání Tomáš Rolinek, letos si akci vzal pod křídla hokejový klub, jemuž kapitán s přípravami výrazně pomáhá. Vloni proti sobě nastoupili fotbalisté Dynama a Sparty, v letošním klání si to proti sobě na zeleném pažitu rozdají týmy DYNAMO „OLD“ – DYNAMO „YOUNG“, aneb hráči z doby, kdy Tomáš Rolinek se zabydloval v A mužstvu Pardubic proti současnému kádru. Z hráčů v týmu „starších“, jenž staví Tomáš Rolinek, přislíbili svou účast kromě současného kapitána také Dušan Salfický, Jaroslav Kudrna, Michal Mikeska, Petr Koukal, Stanislav Procházka, Michal Tvrdík, Adam Svoboda, Tomáš Blažek nebo Lukáš Radil.

„S klubem jsme od jara řešili jak navázat na loňské úspěšné charitativní fotbalové utkání pro Eričku. Hned jsme se shodli, že jej Dynamo věnuje Míšovi Tereskovi, abychom pomohli zmírnit náročnost jeho dlouhotrvající léčby. Nechal jsem vyrobit dresy od společnosti Joma, které po utkání podepíšeme a vložíme do internetové dražby,“ prozradil Tomáš Rolinek, který dle svých slov nastoupí za tým starších hráčů: „Jako vždy chci vyhrát!“ vyhlásil bojovně a hodil mladým rukavici…

Na akci bude platit výhodné vstupné 50 korun pro dospělé a 20 korun pro děti, výtěžek z něj Dynamo věnuje Míšovi Tereskovi na jeho otevřený účet. Pro fanoušky, kteří by chtěli přispět vyšší částkou, bude připravena kasička s touto možností. Pardubický hokejový klub věnuje do přestávkové soutěže dvě permanentky o celkové hodnotě jedenáct tisíc korun. Navíc po dohodě s provozovatelem Hospůdky na Hřišti zamíří z každého vytočeného piva desetikoruna právě na podporu Míšovi Tereskovi.

„Máme velkou radost, že Dynamo chce touto formou našemu Míšovi pomoci. Po skončení minulé sezony nás vedení klubu pozvalo na golfový turnaj pro partnery, na něm připravilo charitativní aukci na Míšovu podporu. Fotbalové utkání je další aktivitou, které si velmi vážíme. Všechny vybrané finanční prostředky věnujeme Míšovi na jeho léčbu,“ řekl Michal Tereska starší, jehož syn obdrží podepsaný dres od obou týmů.

„Míša s celou rodinou je důležitým členem naší velké rodiny Dynama. Tato akce není ojedinělá a určitě na ni naváží další tak, abychom aspoň trochu Míšovi pomohli. Rád bych pozval všechny naše fanoušky, aby se k nám přidali, přišli se podívat na, věřím, hezké fotbalové utkání a přispět dobré věci,“ doplnil Dušan Salfický.

Předběžný program akce

  • 17.00 hodin: otevření areálu pro veřejnost
  • 17.50 hodin: slavnostní nástup, společné fotografování i s Míšou Tereskou
  • 18.00 hodin: začátek utkání
  • 18.45 hodin: konec prvního poločasu, přestávková soutěž
  • 19.00 hodin: začátek druhého poločasu
  • 19.45 hodin: konec utkání, vyhlášení vybrané částky a předání symbolického šeku Míšovi Tereskovi
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři