Dynamo začalo sezonu společným setkáním

09.09.2018 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Hokejový klub Dynamo Pardubice zahájil novou sezonu, která je 69. v řadě v nejvyšší soutěži. Celé Dynamo se sešlo na severní tribuně ČSOB Pojišťovna ARENY.

Setkání klubu na severní tribuně v této podobě a rozsahu je pro celou organizaci velmi důležitým momentem, kdy pouze jednou v roce, při startu nové sezony, sezve generální manažer klubu všechny své „ovečky“ pod jednu střechu a v domácí hale může promluvit najednou k hráčům všech mládežnických organizací, hráčům A týmu, trenérům, realizačnímu týmu, managementu, sekretariátu a všem pracovníkům Dynama.

Na tomto setkání byli přítomni členové vedení klubu, trenéři a realizační tým A mužstva, mládežničtí trenéři, mladí hokejisté a další pracovníci. Na úvod tohoto večera generální manažer představil nové posily, které přišly odjinud, a spolu s Vladimírem Martincem je symbolicky přijal do rodiny Dynama.

Ještě předtím ale za svůj přínos pro A mužstvo obdrželi své ceny Jordann Perret, jenž se stal nejslušnějším hráčem v minulém ročníku, a Tomáš Rolinek, který obdržel cenu pro nejužitečnějšího hráče Dynama v sezoně 2017/2018.

Výchova mládeže je pro klub velmi důležitá. Prakticky každý den se trenéři a další pracovníci starají o téměř tři sta dětí, kterým zajišťují pestrý sportovní program. Do každého z nich vkládá klub naděje, že jednoho dne naskočí na led za A tým. Góly nejsou jedinou motivací. Dynamo chce vychovat další generace hráčů, kteří kromě hokejových dovedností prokáží charakter i mimo led a současně dosáhnou kvalitních výsledků ve svém vzdělání.

Právě mladí hokejisté narození 2011 a 2012 byli oficiálně přivítání v prvním herním ročníku. Děcka obdržela od hokejovéh kluba malé batůžky a v nich dárky od Mlékárny Hlinsko.

„Ze setkání na severní tribuně se stala již tradiční akce, za kterou jsem rád. Sešli jsme se všichni zhruba na půl hodiny, rád jsem všem našim týmům popřál mnoho sportovního štěstí a ať se všem hráčům vyhýbají zranění. Všichni v Dynamu chceme navázat na minulý úspěšný ročník, tedy postoupit do play off a pokračovat v vloni nastaveném ekonomickém kurzu, čili udržet hospodaření v kladných číslech,“ řekl předseda představenstva a generální manažer Dušan Salfický.

UNIVERZITNÍ DERBY

BARTH media