Dynamo může využívat ultrazvuk SIRIO

03.09.2018 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Díky Hokejové tombole mohou mládežničtí hokejisté Dynama využívat nový přístroj, který pomáhá léčit utrpěná zranění. Novinkou v jejich výbavě je ultrazvuk SIRIO, který od PhDr. Margherity Hlavové převzali hlavní trenér Akademie Richard Král a klubový fyzioterapeut Attila Bogdány.

Hokejový klub Dynamo Pardubice získal tento přístroj i z výtěžku Hokejové tomboly během Carlsson Hockey Games. Přístroj SIRIO je nový nízkofrekvenční ultrazvuk pro fyzioterapeutické aplikace.

Hlavní přínos této technologie pro sportovní medicínu je ve vysoké efektivnosti u léčebných i regeneračních aplikací a absolutní bezpečnost a neinvazivnost. Přístroj SIRIO je snadno přenosný a lze ho používat v jakémkoliv prostředí.

„Děkujeme všem, kteří nám umožnili zakoupit tento přístroj, jenž nám pomůže v rehabilitačních procesech po zranění,“ uvedl předseda představenstva a generální manažer Dušan Salfický.

Sirio nachází ve vrcholovém sportu využití:

• urychlení léčebných postupů u akutních i chronických patologii,
  • svalová zhmoždění, hematomy,
  • natažené svaly a vazy,
  • svalová poranění,
  • chronické svalové patologie (třísla, záda),
  • chronické i akutní problémy vazů, šlach, úponů (Achillova šlacha, tenisový loket),
  • akutní i chronické kloubní patologie (distorze, naražení, přetížení,otoky),
  • svalová regenerace,
  • svalová únava,
  • odplavení kyseliny mléčné,
  • příprava svalů před sportovním výkonem.
UNIVERZITNÍ DERBY

BARTH media