16.06.2023

Dynamo je v žebříčku evropských týmu nejlepším českým klubem! Celkově si polepšilo o 34 míst

Dynamo je podle webu HockeyArchives, který sestavuje každoroční žebříček 250 nejlepších evropských týmů, po loňské sezóně nejlepším českým klubem! Celkově Pardubice obsadily v konkurenci všech evropských týmů 10. místo. Oproti loňské sezóně poskočily v prestižním žebříčku o čtyřiatřicet míst.

Francouzský server hockeyarchives.info zveřejnil tradiční žebříček 250 nejlepších klubů v Evropě. Tabulku ovládl švédský klub Växjö Lakers. Dynamo oproti loňskému roku poskočilo o 34 míst a se ziskem 45,25 bodů obsadilo celkově desáté místo. V tabulce je tak nejlépe umístěným českým týmem. Na 12. pozici se umístily Vítkovice, 16. je Hradec Králové a 17. příčku obsadil Třinec.

V elitní desítce nalezneme hned dva týmy, se kterými se Dynamo utká v rámci Ligy mistrů. Na druhém místě se ziskem 52,26 bodů se umístila švédská Skellefteå AIK. Šestá pak skončila Servette Ženeva, který získala 49,24 bodů. Kompletní žebříček naleznete ZDE.

O pořadí jednotlivých týmů nerozhodují pouze výsledky ze základní části a z play off domácích soutěžích, v úvahu jsou brány i výsledky klubů v mezinárodních soutěžích, třeba v Lize mistrů či Kontinentálním poháru. Udílení bodů navíc závisí také na kvalitě daných soutěží.