10.4.2023

Dynamo nestačilo na Třinec a bude odvracet mečbol

Páté semifinálové utkání zvládli lépe Oceláři, kteří odjíždí z Pardubic s důležitým vedením 3:2 v sérii. Utkání rozhodovala hlavně druhá třetina, ve které dokázal Třinec vstřelit všechny tři branky. Dynamo tak bude ve středu na třineckém ledě odvracet mečbol.

Tipsport extraliga, SF5, pondělí 10.4.2023, Pardubice, enteria arena

Oceláři Třinec

2:4
0:0, 2:3, 0:1
Branky a nahrávky: 20:50 Zohorna (Kousal; 5/5), 39:58 A. Musil (Mandát; 5/4) – 24:12 Čukste (Marcinko, Jeřábek; 5/5), 32:24 Růžička (Chmielewski; 5/5), 34:00 Růžička (Jeřábek; 5/4), 58:33 Kurovský (Nestrašil; 5/5). Rozhodčí: Kika, Šindel – Svoboda, Hynek. Diváci: 10194. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 42:23 (17:6, 10:11, 15:6). Zblokované střely: 24:11. Hity: 7:2. Vhazování: 41:29. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.
Dynamo Pardubice: Will – Dvořák, Košťálek, D. Musil, Čerešňák, Vála, Kolář – Cienciala, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Mandát, A. Musil, Vondráček – Říčka, Rákos, Paulovič.
Oceláři Třinec: Kacetl – Smith, Marinčin, Jeřábek, Kaňák, Doudera, Adámek, Čukste – Chmielewski, Marcinko, Růžička – Nestrašil, Roman, Kurovský – Hudáček, Voženílek, Dravecký – Svačina, Vrána, Hrňa.

Dynamo vstoupilo do utkání velice aktivně a už v prvních minutách si vytvořilo zajímavé příležitosti. Z vrcholu kruhů nejprve pouze do Kacetla pálil Tomáš Hyka a o pár okamžiků později se k dorážce dostal Lukáš Sedlák, také jeho však dokázal třinecký brankář vychytat. Problémy poté nadělala Kacetlovi také ukrytá střela Davida Musila z brankové čáry.

Roman Will musel řešit první nebezpečnější situaci až v polovině první dvacetiminutovky, když dokázal ukrýt ve výstroji střelu bez přípravy zcela volného Růžičky. Dynamo poté znovu zatlačilo soupeře, další velkou příležitost měl Lukáš Sedlák, v první třetině však na branku nestačilo ani šestnáct střel.

Ve druhé dvacetiminutovce se dočkali pardubičtí fanoušci už po necelé minutě hry! Střelu Roberta Kousala vyrazil Kacetl pouze na hokejku Tomáše Zohorny, který pohotově uklidil kotouč do třinecké branky - 1:0. Třinec však na odpověď čekal pouze tři minuty. Zacloněnou střelou od modré čáry vyrovnal skóre Karlis Čukste - 1:1.

Dynamo následně polevilo, z čehož Oceláři vytěžili vedoucí branku. Další dobré clony před Willem využil Martin Růžička, který si sjel na pravý kruh a přesnou střelou poslal Třinec do vedení - 1:2. O minutu a půl později už to bylo o dva góly. V přesilové hře se prosadil opět Martin Růžička - 1:3.

Kontaktní branka poté přišla v poslední vteřině druhé třetiny! Jan Mandát trefil svou střelou z pravého kruhu Adama Musila, od jehož chráničů se kotouč dostal až za Kacetla - 2:3. Obrovskou šanci na vyrovnání poté měl David Cienciala, kterého však nadvakrát vychytal skvělý Ondřej Kacetl.

Vyrovnat se už ale Východočechům nepodařilo. Daniel Kurovský naopak přidal čtvrtou třineckou branku, kterou definitivně zajistil Ocelářům mečbol. Ten bude Dynamo odvracet už ve střelu na ledě soupeře.

Radim Rulík (HC Dynamo Pardubice): „Nezačali jsme špatně. Měli jsme dobrý vstup a do té doby, než jsme se ujali vedení, to bylo z naší strany dobré. Bohužel jsme si nepohlídali ty situace, po kterých jsme dostali na 1:1, 1:2 a 1:3. Byla tam i trochu smůla, odskočil ale Třinec a v tu chvíli jsme to měli strašně těžké. Ještě jsme dali kontaktní branku, ale už to bylo těžké. Dnes jsme to k vítězství nedotlačili, škoda druhé třetiny, kdy jsme konkrétní situace měli sehrát lépe."