6.4.2023

Ani velká střelecká převaha nestačila. Třinec se ujal vedení v sérii

První venkovní zápas semifinálové série zvládl lépe Třinec. Ačkoli Dynamo přestřílelo soupeře 35:14, Ondřeje Kacetla dokázalo překonat pouze ve druhé třetině zásluhou důrazného Tomáše Vondráčka. Oceláři se tak v sérii ujímají vedení 2:1 na zápasy. Šanci vyrovnat budou mít svěřenci Radima Rulíka už zítra.

Tipsport extraliga, SF3, čtvrtek 6.4.2023, Třinec, WERK ARENA

2:1
1:0, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 18:56 Hudáček (Dravecký; 5/5), 48:34 Hrňa (Doudera, Chmielewski; 5/5) – 26:23 Vondráček (Dvořák; 5/5). Rozhodčí: Jeřábek, Šindel – Špůr, Šimánek. Diváci: 5400. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Střely na branku: 14:34 (3:7, 5:15, 6:12). Zblokované střely: 6:29. Hity: 7:11. Vhazování: 28:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Oceláři Třinec: Kacetl – Smith, Marinčin, Jeřábek, Kaňák, Doudera, Adámek – Daňo, Marcinko, Růžička – Nestrašil, Vrána, Kurovský – Hudáček, Voženílek, Dravecký – Chmielewski, Roman, Hrňa – Svačina.
Dynamo Pardubice: Will – Dvořák, Košťálek, D. Musil, Čerešňák, Vála, Kolář – Cienciala, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Mandát, A. Musil, Vondráček – Říčka, Rákos, Paulovič.

Už ve třetí minutě mohl poslat Dynamo do vedení Lukáš Sedlák, který v oslabení ujížděl zcela osamocený na Kacetla, třinecký fantom však vytáhl další ze svých skvělých zákroků. Na druhé straně měl Roman Will práci při šikovné teči Kurovského, kterou dokázal vytěsnit maskou.

První pardubický útok měl na svědomí také další dvě velké šance Dynama. Kacetl však vychytal příležitost Tomáše Hyky a následně se štěstím udržel v kalhotech i odraz od horní tyče po prudké střele Lukáše Sedláka. Radovat se tak mohli domácí. Skvělou individuální akcí se prezentoval Libor Hudáček, který se uvolnil na modré čáře a následně prostřelil Willa přesnou střelou nad vyrážečku - 1:0.

Vyrovnat se podařilo Dynamu ve 27. minutě. Nahození od modré čáry vypadlo Kacetlovi z lapačky a důrazný Tomáš Vondráček dokázal procpat odražený kotouč za brankovou čáru - 1:1. Východočeši následně tlačili svého soupeře a byli i blízko otočení vývoje utkání. V brance však neskončila nebezpečná střela Tomáše Hyky ani střílená přihrávka Petera Čerešňáka.

Zlomová tak byla 49. minuta. Nahození Milana Doudery dokázal za bezmocného Romana Willa dorazit Erik Hrňa a podruhé v zápase tak poslal Třinec do vedení - 2:1. Dynamu nestačila na vyrovnání ani závěrečná hra bez brankáře a vedení v sérii si tak bere Třinec.

Radim Rulík (HC Dynamo Pardubice): „Celé utkání jsme byli aktivní. Jedna branka je ale málo, měli jsme dát víc. Zápas se rozhodl v závěru, kdy jsme nepokryli hráče v předbrankovém prostoru. Škoda, že jsme si trochu nepomohli přesilovkou, výkon jsme ale předvedli kvalitní. Měli jsme jednoznačnou střeleckou převahu, bohužel, tyto zápasy se stávají. Nejen nám, ale i jiným týmům."