7.4.2023

Vyrovnáno! Dynamo zvládlo infarktový zápas v Třinci a veze domů stav série 2:2

Dynamo zvládlo čtvrtý semifinálový zápas a vyrovnalo stav série na 2:2! Infarktové utkání rozhodl brankou ve 44. minutě Lukáš Sedlák, na kterého ještě v závěru navázal trefou do prázdné brány Tomáš Hyka. Neuvěřitelný výkon v brance podpořený o skvělou obětavost celého týmu předvedl Roman Will, který kryl všech 31 střel soupeře.

Tipsport extraliga, SF4, pátek 7.4.2023, Třinec, WERK ARENA

0:2
0:0, 0:0, 0:2
Branky a nahrávky: 43:19 Sedlák (Hyka, Cienciala; 5/5), 59:55 Hyka (Cienciala, Čerešňák; 5/5). Rozhodčí: Pražák, Kika – Rampír, Axman. Diváci: 5400. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Střely na branku: 30:29 (6:12, 11:11, 13:6). Zblokované střely: 20:20. Hity: 8:11. Vhazování: 21:35. Průběh utkání: 0:2.
Oceláři Třinec: Kacetl – Smith, Marinčin, Jeřábek, Kaňák, Doudera, Adámek – Svačina, Marcinko, Růžička – Nestrašil, Vrána, Kurovský – Hudáček, Voženílek, Dravecký – Chmielewski, Roman, Hrňa.
Dynamo Pardubice: Will – Dvořák, Košťálek, D. Musil, Čerešňák, Vála, Kolář – Cienciala, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Mandát, A. Musil, Vondráček – Říčka, Rákos, Paulovič.

Také ve čtvrtém semifinálovém utkání bylo Dynamo od první minuty aktivnějším týmem. Příležitosti Lukáše Sedláka, Petera Čerešňáka i Roberta Říčky však zůstaly nevyužity. Na druhé straně musel Pardubice v poslední minutě první třetiny podržet Roman Will při velké šanci Draveckého.

Ve druhé dvacetiminutovce mohl jít šťastně do vedení Třinec, poskakující puk v brankovišti ale dokázal Will zkrotit. Také Kacetl však dokázal vyřešit ošemetnou situaci v předbrankovém prostoru na výbornou, když sebral gólovou dorážku Adamu Musilovi.

Oceláři následně zatlačili při početní výhodě. Střely Martina Růžičky a Andreje Nestrašila si ale dokázal pardubický brankář najít. V oslabení naopak zahrozil Lukáš Sedlák, který využil zaváhání na modré čáře a po úniku se dostal ke střele příklepem, ta však skončila pouze v Kacetlově výstroji.

Překonat třineckého brankáře se podařilo až ve 44. minutě, kdy zasunul kotouč do branky Lukáš Sedlák a poslal tak Dynamo do vytouženého vedení - 0:1. Domácí následně několikrát zatlačili Východočechy v obranném pásmu a hlavně díky skvělé obětavosti a neuvěřitelným zákrokům Romana Willa se podařilo udržet čisté konto a v poslední minutě navíc přidat druhou branku. Do opuštěné klece se trefil Tomáš Hyka - 0:2.

Radim Rulík (HC Dynamo Pardubice): „Myslím, že to byl vyrovnaný zápas, bojovný z obou stran. Rozhodující bylo, že se nám podařilo ubránit oslabení, protože víme, že Třinec je v přesilovce neskutečně silný. Bylo jasné, že rozhodne jedna branka. To se potvrdilo, byli jsme dnes šťastnější."