22.3.2023

Vyrovnáno. Oceláři otočili skóre dvěma slepenými brankami

Pardubice odehrály druhý zápas čtvrtfinále, který bohužel nedotáhly do vítězného konce. Na gól se muselo čekat až do třetí třetiny, kdy poslal do vedení Pardubice Radek Tomas, domácí na to ale zareagovali a vyrovnali. Dynamu se poté podařilo jít ještě do vedení zásluhou Daniela Burdy, ale potom dostalo dva rychle góly, na které Východočeši nedokázali odpovědět. Pardubice tak prohrály 3:2 a série je tak vyrovnaná.

Extraliga juniorů, ČF2, středa 22.3.2023, Třinec, MINI WERK ARENA

3:2
0:0, 0:0, 3:2
Branky a nahrávky: 49:50 Kareš (Cedzo, Holinka; 5/5), 58:24 Cedzo (Holinka, Pospíšil; 5/5), 59:23 Šilar (Moškoř, Pospíšil; 5/5) – 42:37 Tomas (Tvrdík, Chabada; 5/5), 55:04 Burda (5/5). Rozhodčí: Šutara, Šudoma – Bartek, Peluha. Diváci: 139. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Střely na branku: 28:45. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
Oceláři Třinec: Král – Volas, Kremnický, Andrle, Kareš, Buják, Pospíšil, Hrůzek – Gerych, Holinka, Moškoř, Šutý, Pánek, Haas, Cedzo, Ramik, Hlávka, Šilar, Kozlík, Jobánek.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Vachun, Helikar, Hebek, Červenka, Tvrdík, Rájek, Koudelka, Chabada – Pavlata, Paleček, Tomas, Herčík, Kubíček, Fiala, Burda, Novotný, Kalužík, Štetka, Gromadzki.

Hned na začátku první třetiny se dostaly do tlaku Pardubice, kdy Herčík z těsné blízkosti vystřelil a domácí brankář si tak připsal první zákrok. Poté vyslal střelu od modré třinecký Jobánek, kotouč Matěcha udržel ve výstroji. Do dobré střelecké pozice se potom opět dostal Herčík, který se natlačil do útočného pásma a vypálil, Král střelu zastavil betony.

Ve druhé části přišlo první vyloučení, a to na straně hostujícího celku, Třinec si tak zahrál přesilovou hru, při níž se Gerych ocitl sám před Matěchou, ale střela letěla vysoko nad branku. Poté si domácí ještě dvakrát zahráli početní výhody, které nevyužili. Hosté se k větší šanci nedostali a do konce třetiny se tak nic vážného nestalo.

Dynamo se na začátku poslední pasáže ujalo vedení, kdy z mezikruží vystřelil Radek Tomas a překonal tak Krále - 0:1. Poté se ke střele dostal Chabada, ale puk skončil v ochranné síti. Ve 49. minutě domácí vyrovnali, kdy Antonín Kareš vyslal dělovku od modré až za záda Matěchy - 1:1. O čtyři minuty později šly Pardubice znovu do vedení, kdy se do samostatného úniku dostal Daniel Burda, který nezaváhal a vystřelil - 1:2. Třinec na to ale zareagoval a bylo podruhé vyrovnáno, mezi kruhy se dostal Adam Cedzo, který poslal puk mezi betony Matěchy - 2:2. Minutu před koncem třetiny otočili domácí skóre zásluhou Tomáše Šilara. Dynamo tak prohrálo 3:2.