25.3.2023

Junioři prohráli podruhé v řadě o gól. V neděli budou odvracet konec sezóny

Čtvrtfinálová série se přesunula na led Pardubic, kde v zápase padlo jedenáct branek. Nejdříve otevřeli skóre hosté a poté se týmy přetahovaly o výsledek. Nakonec vítězně ze zápasu odešel Třinec a to s výhrou 6:5. Oceláři tak vedou v sérii 2:1 a Dynamo zítra bude odvracet konec sezóny.

Extraliga juniorů, ČF3, sobota 25.3.2023, Pardubice, enteria arena

5:6
2:3, 3:2, 0:1
Branky a nahrávky: 01:55 Paleček (Fiala; 5/5), 04:56 Tomas (Fiala, Kalužík; 5/5), 22:36 Fiala (Tomas, Paleček; 5/5), 22:59 Herčík (Štetka, Pavlata; 5/5), 25:48 Fiala (Tomas, Paleček; 5/5) – 00:26 Haas (Kozlík, Ramik; 5/5), 13:22 Cedzo (Spěváček, Holinka; 5/5), 19:47 Kozlík (Ramik, Haas; 5/5), 24:29 Hrůzek (Šilar, Haas; 5/4), 38:58 Moškoř (Šilar, Jobánek; 5/5), 57:12 Ramik (Haas, Gerych; 5/5). Rozhodčí: Jechoutek, Kostourek – Dědek, Jiruška. Diváci: 250. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 38:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:6.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Vachun, Hebek, Červenka, Tvrdík, Rájek, Koudelka, Chabada, Helikar – Pavlata, Paleček, Tomas, Herčík, Kubíček, Fiala, Burda, Novotný, Kalužík, Štetka, Gromadzki.
Oceláři Třinec: Král (Klimek) – Volas, Kremnický, Andrle, Kareš, Buják, Pospíšil, Hrůzek – Gerych, Holinka, Moškoř, Šutý, Haas, Spěváček, Cedzo, Ramik, Hlávka, Šilar, Kozlík, Jobánek.

Hned po uplynutí dvaceti šesti vteřin po úvodním buly šli do vedení hosté, kdy Oscar Haas se trefil do horního rohu pardubické branky - 0:1. O minutu později bylo vyrovnáno, Adam Paleček napodruhé dorazil puk do branky - 1:1. V páté minutě šly Pardubice do vedení, kdy se rychlou střelou prosadil Radek Tomas - 2:1. Poté pálil Gerych od modré, ale Matěcha měl připravenou lapačku. Ve 14. minutě bylo opět vyrovnáno, Adam Cedzo se ocitl sám před brankou a prostřelil Matěchu - 2:2. Potom si Dynamo zahrálo přesilovou hru, při níž se ale do šance dostal hostující Šutý, ale jeho pokus brankář zastavil. Pár vteřin před první sirénou Matěj Kozlík poslal Třinec do vedení - 3:2.

Dynamo hned na začátku druhé části srovnalo, kdy Adam Fiala přesnou střelou mezi tři tyče překonal Krále - 3:3. O chvíli později se do samostatného úniku dostal Daniel Herčík, který vstřelil čtvrtý gól Pardubic. Poté Třinec vystřídal brankáře a zahrál si početní výhodu, kterou hned využil, a to jmenovitě Filip Hrůzek - 4:4. Za minutu ale bylo v utkání znovu vyrovnáno, kdy Adam Fiala si najel před Klimka a zasunul puk mezi jeho betony - 4:5. Dlouho poté se nic vážného nedělo až do 38. minuty, kdy Oceláři vstřelili pátou branku o kterou se postaral Jan Moškoř, do třetí třetiny se tak šlo za nerozhodného stavu.

Ve třetí třetině se ani jeden z týmu nedostal k větší šanci a hrálo se dost opatrně. Až do 57. minuty, kdy Marek Ramik se ocitl sám před brankou a poslal puk za záda Matěchy - 5:6. I když Pardubice odvolaly brankáře, vyrovnat nedokázaly a prohrály tak 6:5.

Martin Koudelka (HC Dynamo Pardubice): „Hodně gólů, přišlo dost lidí, tak se radovali z branek, ale zase stejné závěry, góly. Včera jsme si něco ukazovali, dostali jsme góly přesně z těch věcí, které jsme si ukázali. Je to mládežnický hokej, který vlastně ti kluci vnímají dost zkresleně, mají pocit, že se vyhrává jen 10:8. Já mám teda hokej rád, ale jako do play-off to nepatří. Jsem zklamaný z toho, že jsme si prohráli další zápas, máme ještě další zápasy k tomu, abychom to mohli napravit, ale uvidíme zítra.“

Jiří Juřík (HC Oceláři Třinec): „Dneska divoký zápas s výsledkem. Byli jsme si vědomi, že Pardubice budou mít velké plány, a to se nakonec naplnilo, ale využili jsme šanci, kterou nám domácí připravili a poté důslednou hrou, kterou jsme hráli. Ve třetí třetině jsme si vytvořili šanci, kterou jsme proměnili, a to rozhodlo."