26.3.2023

Pardubičtí junioři končí ve čtvrtfinále. Na domácím ledě padli i podruhé

Pardubičtí junioři přivítali v rámci čtvrtého zápasu čtvrtfinále play off Třinec. Hosté vstoupili do utkání lépe než Dynamo a po první třetině šli do dvoubrankového vedení. Druhá třetina nebyla ze strany Pardubic o moc lepší a díky dalším dvěma brankám šli Oceláři již do vedení 4:0. V závěrečné třetině sice Dynamo vsítilo branku, ale to již nic nezměnilo na výhře Třince.

Extraliga juniorů, ČF4, neděle 26.3.2023, Pardubice, enteria arena

1:5
0:2, 0:2, 1:1
Branky a nahrávky: 51:21 Tomas (Hebek, Fiala; 5/5) – 12:34 Haas (Ramik, Kozlík; 5/5), 13:25 Šilar (Moškoř, Pospíšil; 5/5), 30:41 Ramik (Haas, Hrůzek; 5/5), 31:43 Cedzo (Buják; 5/5), 50:58 Cedzo (Kareš; 5/5). Rozhodčí: Micka, Glanc – Kotlík, Bohuněk. Diváci: 235. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Střely na branku: 36:30. Průběh utkání: 0:5, 1:5.
Dynamo Pardubice: Matěcha (Červinka) – Vachun, Hebek, Červenka, Tvrdík, Rájek, Koudelka, Chabada, Helikar – Pavlata, Paleček, Tomas, Herčík, Kubíček, Fiala, Burda, Novotný, Kalužík, Štetka, Gromadzki.
Oceláři Třinec: Klimek – Volas, Kremnický, Andrle, Kareš, Buják, Pospíšil, Hrůzek – Gerych, Holinka, Moškoř, Šutý, Haas, Spěváček, Cedzo, Ramik, Hlávka, Šilar, Kozlík, Jobánek.

Dobrý start do utkání mohl využít Štetka, který dostal puk a dobrým naznačením se dostal přes bránícího hráče, avšak následné zakončení skončilo v lapačce Klimka. První branka zápasu přišla až ve třinácté minutě, kdy Ramik poslal milimetrovou přihrávku před branku Dynama, kam si již najížděl Oskar Haas, jenž svou kličkou a následným zakončením poslal puk za záda Matěchy - 0:1. O necelou minutu později přišla již druhá branky Ocelářů. Tentokrát Moškoř vyslal do útočné třetiny Tomáše Šilara, který se s pukem dostal do velkého úhlu, což ho však od střely neodradilo a ránou mezi betony navýšil vedení Třince - 0:2.

První velkou šanci prostřední části zápasu měli opět domácí poté, co mohl Pavlata využít chybu třineckých obránců, ale při nájezdu na Klimka se mu nepodařilo prostřelit třineckého gólmana mezi betony. O necelé dvě minuty později na druhé straně hřiště mohl zvýšit vedení Třinec. Volas dostal přihrávku zpoza branky a mezi ním a Matěchou nebyl jediný pardubický hráč, ale Volas ještě na poslední chvíli našel na levé tyči Šilara, který však nedokázal trefit odkrytou branku.
Navýšení přišlo až v jednatřicáté minutě, když se o slovo přihlásil Michal Ramik, jenž projel skoro celé hřiště a zakončením nad beton Matěchy rozvlnil pardubickou síť - 0:3. O minutu později přišla další rána pro Dynamo. Buják s Adamem Cedzem se dostali do situace dva na jednoho, přičemž druhý jmenovaný vzal celou situaci na sebe a jeho rána pod břevno znamenala již čtyřbrankové vedení - 0:4.
V závěrečné dvacetiminutovce se Oceláři dostali do pětibrankového vedení potom, co Adam Cedzo předvedl v jednapadesáté minutě perfektní sólovou akci podél levého mantinelu, kterou zakončil do odkryté branky - 0:5. Dynamu se následně podařilo o necelou půlminutu později vsítit první branku v zápase zásluhou Radka Tomase, jenž dostal puk od Hebka do levého kruhu, odkud pardubický útočník přesně zamířil ke vzdálenější tyči - 1:5. Třinec si již závěr utkání pohlídal a svou třetí výhrou si vysloužil postup do semifinále.

Jiří Malinský (HC Dynamo Pardubice): „Pro nás je to velmi těžké, protože pro nás skončila sezóna. Myslím si, že dnešním zápasem to nebylo. Podle mého rozhodlo druhé utkání, které jsme ztratili v Třinci, protože tam se to trochu zlomilo, ale i to včerejší utkání z té psychické stránky to bylo velmi těžké. Dneska jsme čekali že třinečtí budou hrát spíš z obrany a na rychlé brejky do těch našich okýnek, což se jim povedlo. Dělali jsme takové hloupé chyby a samozřejmě s tím vším jde do kupy i taková naše střelecká nemohoucnost, která nás trápí celou sezónu. “

René Mucha (HC Oceláři Třinec): „Na dnešní utkání jsme trochu změnili bránění v oslabení. Myslím si, že se nám tenhle krok celkem povedl a hlavně byla velice důležitá ta první třetina, kdy jsme vsítili dva góly. Řekl bych, že se poté na ty naše hokejky dostalo trochu klidu, i když za stavu 4:0 jsme zase začali vymýšlet, jakoby se nemohlo nic stát, takže tam nás hodně podržel gólman. Třetí důležité vítězství a zopakovali jsme postup do semifinále, takže máme velkou radost a s pokorou už se těšíme na Jihlavu, která je pro nás nepříjemný soupeř, ale je to obrovská výzva.“