17.3.2023

Skvělý vstup do play off! Dynamo porazilo Olomouc 5:1

Dynamo zvládlo úvodní zápas čtvrtfinálové série s Olomoucí na výbornou! Ačkoli do vedení šla Mora, svěřenci Radima Rulíka dokázali skóre rychle otočit a následně kompletně ovládnout. Po vyrovnávací trefě Mateje Pauloviče se s přesnými zásahy přidaly ještě Tomáš Dvořák, Tomáš Zohorna, Tomáš Hyka a Lukáš Sedlák. Za první výhrou navíc hnala Dynamo vyprodaná enteria arena!

Tipsport extraliga, ČF1, pátek 17.3.2023, Pardubice, enteria arena

Olomouc

5:1
2:1, 1:0, 2:0
Branky a nahrávky: 10:44 Paulovič (Kousal, Čerešňák; 5/4), 11:44 Dvořák (Cienciala; 5/5), 38:14 Zohorna (Radil; 5/4), 45:07 Hyka (Sedlák, Cienciala; 5/5), 58:24 Sedlák (Cienciala; 5/5) – 07:28 Káňa (Plašek; 5/5). Rozhodčí: Cabák, Šír – Lederer, Rožánek. Diváci: 10194. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:0. Střely na branku: 36:17 (16:7, 10:2, 10:8). Zblokované střely: 21:10. Hity: 9:10. Vhazování: 29:16. Průběh utkání: 0:1, 5:1.
Dynamo Pardubice: Will – Dvořák, Košťálek, D. Musil, Čerešňák, Vála, Kolář – Cienciala, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, Poulíček, Paulovič – Mandát, A. Musil, Vondráček.
Olomouc: Konrád – Černý, Ondrušek, Rašner, Dujsík, Škůrek, Švrček, Mareš – Káňa, P. Musil, Orsava – Kusko, Knotek, Bambula – Plašek, Nahodil, Navrátil – Klimek, Menšík, Olesz.

Dynamo vstoupilo do utkání aktivně a už v páté minutě zahrozili z přečíslení Matej Paulovič a Patrik Poulíček. Skórovat se následně podařilo Robertu Kousalovi, rozhodčí však po dlouhém zkoumání videa branku z důvodu postavení Lukáše Radila v brankovišti neuznali. Radovala se tak Mora. Roman Will měl zakrytý výhled, čehož využil Jan Káňa - 0:1.

Olomoucká radost však netrvala dlouho. Na 1:1 nejprve vyrovnával povedenou přesilovkovou střelou Matej Paulovič a přesně o minutu později přisoudil Dynamu vedení prudkou ránou od modré čáry Tomáš Dvořák - 2:1. V závěrečných vteřinách úvodní dvacetiminutovky ještě mohl na rozdíl dvou branek zvýšit David Cienciala, hosty ale tentokrát podržel Konrád.

Ve druhé třetině měla první výraznější příležitost Olomouc, Dujsíkovu střelu však pohotově vyrazil Roman Will. Pardubický brankář následně zachránil svůj tým také při příležitosti Bambuly. Poté už opět převzalo otěže zápasu Dynamo, navýšit vedení se ale nepodařilo Adamu Musilovi, ani Tomáši Vondráčkovi. Proti střele Ondřeje Vály navíc musela Moru zachránit tyč.

Zaplněná enteria arena se nakonec ještě před koncem druhé třetiny přeci jen gólu dočkala. Branislava Konráda překvapil střelou zpoza brány Tomáš Zohorna - 3:1. Také ve třetí periodě diktovalo tempo hry Dynamo a z tlaku vytěžilo čtvrtý gól. Olomoucké obraně pláchl Tomáš Hyka, který nedal přesnou střelou ke vzdálenější tyči Konrádovi šanci - 4:1. Na konečných 5:1 pak ještě v závěru zápasu upravil pohotový Lukáš Sedlák.

Radim Rulík (HC Dynamo Pardubice): „Viděli jsme bojovný zápas z obou dvou stran. My jsme byli trošku šťastnější v produktivitě, jinak si myslím, že to bylo vyrovnané. Jsme rádi, že jsme do té série vstoupili dobře, víme ale, že je to zatím pouze jeden zápas."