18.3.2023

Druhá čtvrtfinálová výhra! Infarktový zápas rozhodl Peter Čerešňák

Oproti prvnímu čtvrtfinále diametrálně odlišný zápas. Dynamo hrálo s Olomoucí dlouho bez branek, až v čase 59:40 rozhodl o druhé čtvrtfinálové výhře dělovkou Peter Čeřešňák! Pojistku pak přidal o pět vteřin později trefou do prázdné brány Tomáš Dvořák. Pouze jeden gól pak inkasoval v dosavadním průběhu série Roman Will, kterému dnes stačilo na čisté konto osmnáct zásahů.

Tipsport extraliga, ČF2, sobota 18.3.2023, Pardubice, enteria arena

Olomouc

2:0
0:0, 0:0, 2:0
Branky a nahrávky: 59:40 Čerešňák (Radil, Kousal; 5/5), 59:45 Dvořák (Sedlák; 5/5). Rozhodčí: Jeřábek, Jaroš – Kajínek, Špůr. Diváci: 10194. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Střely na branku: 33:18 (11:6, 10:11, 12:1). Zblokované střely: 15:12. Hity: 9:6. Vhazování: 31:18. Průběh utkání: 2:0.
Dynamo Pardubice: Will – Dvořák, Košťálek, D. Musil, Čerešňák, Vála, Kolář – Cienciala, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, Poulíček, Paulovič – Mandát, A. Musil, Vondráček.
Olomouc: Lukáš – Dujsík, Ondrušek, Mareš, Škůrek, Řezníček, Švrček, Kočí – Káňa, Nahodil, Orsava – Bambula, Knotek, Navrátil – Plašek, Kusko, P. Musil – Klimek, Menšík, Anděl.

Jako první se v zápase dostal do nebezpečné příležitosti David Cienciala, který si však stejně jako Tomáš Vondráček o pár minut později, neporadil s Janem Lukášem, který vystřídal v druhém čtvrtfinálovém zápase v brance Olomouce Branislava Konráda. Moru následně muselo zachránit také břevno, které nastřelil Adam Musil.

Utkání poté přerušila nerovnost ledu v útočném pásmu Dynama. Po dohodě rozhodčích tak bylo šest minut první třetiny dohráváno po přestávce.

Na začátku druhé dvacetiminutovky se musel vyznamenat také Roman Will, který ukryl v lapačce nebezpečnou dorážku Jakuba Orsavy. Na druhé straně nevyužili přečíslení dva na jednoho Lukáš Radil s Tomášem Zohornou.

Ve třetí třetině diktovalo tempo hry Dynamo. Obrovské šance Jana Košťálka a Lukáše Sedláka však skvělými zákroky vykryl Lukáš. Na první branku v utkání si tak muselo Dynamo počkat až do poslední minuty. V čase 59:40 rozhodl o výhře Pardubic Peter Čerešňák! O pět vteřin později pak definitivně potvrdil druhé pardubické vítězství v sérii trefou do prázdné brány Tomáš Dvořák - 2:0.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Je to velice dobré vykročení do série. Vždy je pro domácí tým skvělé, když zvládne oba úvodní zápasy. Předvedli jsme dva výborné výkony a doufám, že stejně budeme pokračovat také v Olomouci."