14.9.2022
Filip Matoušek

Výhra na úvod! Dynamo B veze ze Sokolova všechny tři body

Úspěšný vstup do sezóny si připisuje pardubický B tým, který hlavně díky skvěle zvládnuté třetí třetině zapisuje první tři body do tabulky. Do vedení se nejprve dvakrát dostali domácí, Dynamo však vždy dokázalo zareagovat a po brankách Rouhy, Pochobradského a Půhoného ve třetí části vývoj utkání otočit.

Chance liga, 1. kolo, středa 14.9.2022, Sokolov, Zimní stadion

Sokolov

2:5
1:0, 1:2, 0:3
Branky a nahrávky: 15:22 Klejna (Novák, Jurčík; 5/5), 35:40 Jurčík (Zadražil; 5/5) – 25:52 Herčík (Machač; 5/5), 39:25 Kaut (Machač, Zdráhal; 5/5), 41:39 Rouha (Kaut, Machač; 5/5), 45:09 Pochobradský (Zeman, Zdráhal; 5/5), 46:45 Půhoný (Herčík, Drtina; 5/5). Rozhodčí: Zubzanda, Svoboda – Belko, Kokrment. Diváci: 258. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Střely na branku: 21:26 (10:7, 7:8, 4:11). Zblokované střely: 10:6. Vhazování: 20:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:5.
Sokolov: Michajlov – Baláž, Pohl, Weinhold, Rulík, Novák, Klejna, Tomek – Osmík, Kverka, Vracovský – Jurčík, Zadražil, Safin – Ton, Vrhel, Hauser – Švec, Rohan, Stehlík.
Dynamo Pardubice: Klouček – Kaštánek, Zdráhal, Nedbal, Oliva, Bučko, Drtina – Urban, Rákos, Lichtag – Rouha, Herčík, Půhoný – Zeman, Kaut, Machač – Turek, Pochobradský, Rohlík.

Od prvních minut utkání se nenudil Milan Klouček, který musel likvidovat dvě velké šance Vracovského. Do brankové příležitosti se následně dostala také pardubická rezerva, když se v samostatném úniku objevil Daniel Herčík. Účastník nedávného mistrovství světa do 20 let si však na brankáře Michajlova nepřišel.

Do vedení se tak dostal domácí Sokolov. František Klejna si najel na levý kruh, kam dostal přesnou přihrávku od Safina a přesnou střelou poprvé překonal Kloučka - 1:0. Další šance aktivnějšího Baníku přišla po chybě Kaštánka, kterého však v obraně zastoupil Zdráhal, který zblokoval Pohlovu šanci.

Hned z kraje druhé třetiny dostalo Dynamo výhodu přesilové hry, během které však nepřesně z dobrých pozic pálili Marek Drtina a Daniel Herčík. Při následné hře ve čtyřech se do dobré střelecké pozice dostal Zadražil, jehož střela bekhendem skončila pouze na betonech Milana Kloučka.

Hned po návratu z trestné lavice se poté dostal do druhého samostatného úniku v utkání Daniel Herčík, který se tentokrát nemýlil a forhendovou kličkou překonal Michajlova - 1:1. V čase 35:40 však Klouček neudržel Zadražilovo nahození a k volnému puku se nejrychleji dostal Ondřej Jurčík, který ho neměl problém dorazit do branky - 2:1.

Slabší chvilku si poté na konci druhé třetiny vybral také Martin Michajlov v brance Sokolova. Tomáš Kaut jednou rukou vyslal nahození na sokolovského brankáře, kterému propadl kotouč výstrojí až za brankovou čáru - 2:2.

Po brance v poslední minutě druhé třetiny přišel také gól hned v úvodu poslední části. Po nepřehledné situaci před sokolovskou brankou dopravil puk za brankovou čáru Michal Rouha a poprvé v utkání tak poslal Dynamo do vedení - 2:3. Na rozdíl dvou branek následně upravil Michal Pochobradský, který obral o puk domácího obránce, natlačil se před branku a přesnou střelou nad rameno překonal Michajlova - 2:4.

Dynamo nadále pokračovalo ve skvělém startu do třetí třetiny. Urbanovu střelu nejprve zastavilo břevno, o pár sekund později se už ale mohli pardubičtí hráči radovat z páté branky. Střelu Herčíka z mezikruží zvládl Michajlov vyrazit pouze k Jiřímu Půhonému, který neměl problém dopravit puk za bezmocného brankáře - 2:5.

Nádhernou akcí se následně prezentovali Tomáš Urban s Danielem Herčíkem, po jejichž přečíslení musela domácí opět zachránit tyč. Ani to však Dynamo nemuselo mrzet, po výhře 2:5 si připisuje úspěšnou premiéru v Chance lize a první tři body do tabulky.

Fotografie: Jakub Knap, hcsokolov.cz

David Havíř (HC Dynamo Pardubice B): „V první třetině jsme byli lehce ustrašení. Mohlo to být tím, že pro některé hráče šlo o první zápas v Chance lize. Od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb a vstřelili branku na 2:2, která nám velice pomohla. Třetí třetina byla z našeho pohledu jednoznačně nejlepší. Byl tam dobrý pohyb, tlak do brány, držení systému a myslím, že jsme si zasloužili vyhrát."