1.10.2022

Tříbodový Endál pomohl Pardubicím B k bodu v Přerově

Angažování Lukáše Endála se projevilo hned v prvním utkání Dynama B. Podílel se na všech třech vstřelených brankách (2+1), trefou při závěrečné power play poslal utkání proti Zubrům do prodloužení a spolu s Ondřejem Matýsem (0+3) měl výrazný podíl na zisku jednoho bodu.

Chance liga, 7. kolo, sobota 1.10.2022, Přerov, MEO Arena

Přerov

4:3p
2:1, 1:1, 0:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 16:45 Chroboček (J. Svoboda, Indrák; 5/5), 16:58 J. Svoboda (Pechanec, Hanák; 5/5), 26:17 Indrák (Kudělka, Černý; 5/4), 00:52 Březina (Černý, Okál; 3/3) – 16:33 Endál (Matys, Zdráhal; 5/4), 38:26 Lichtag (Endál, Matys; 5/4), 58:12 Endál (Matys, Pavlata; 5/5). Rozhodčí: Veselý, Rapák – Veselý, Maňák. Diváci: 1148. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. Střely na branku: 40:32 (15:9, 12:14, 11:9). Zblokované střely: 7:7. Vhazování: 39:33. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.
Přerov: Postava – Černý, Kudělka, Chroboček, Gréč, Krisl, Ševčík, Hanák – J. Svoboda, Kratochvil, Indrák – Březina, Pechanec, Okál – Goiš, Macuh, J. Svoboda – Ministr, Dvořák, Dobša.
Dynamo Pardubice: Klouček – Bučko, Kolář, Nedbal, Zdráhal, Kaštánek, Drtina – Rouha, Matys, Půhoný – Pavlata, Kaut, Lichtag – Endál, Herčík, Pochobradský – Turek, Zeman, Kulhánek.

Na první vážnější šanci se v duelu mezi Přerovem a Pardubicemi B čekalo do osmé minuty, kdy Klouček trochu nejistě zasáhl betonem, díky čemuž se odkryl prostor na dorážku pro Kratochvila, ten se však nedostal ke kotouči včas. Při hře čtyři na čtyři se poprvé více ukázala pardubická posila Lukáš Endál, vybojoval puk za brankou soupeře a následně gólman Postava inkasoval tvrdou střelu do masky. Dynamo mohlo ve 13. minutě udeřit ve vlastím oslabení, Pochobradský ujížděl sám na gólmana, v poslední možné chvíli mu v zakončení zabránil vracející se Dvořák.

A tak si Pardubice musely počkat na otevření skóre do vlastní početní výhody, v níž hezky rozebraly obranu soupeře. Matýs na ose hřiště místo zakončení nahrál do pravého kruhu zcela volnému Lukáši Endálovi a pardubická posila zamířila přesně do pravé části branky, která byla odkrytá – 1:0. Přerov se hned po buly ve středovém kruhu vydal do útoku a na srovnání mu stačilo pouhých dvanáct vteřin. David Chroboček nahodil puk od modré směrem na branku, Klouček ho vyrazil betonem před sebe a za jeho záda ho srazil vlastní obránce Bučko – 1:1. Pasáže po vstřelené brance musí Dynamo hodně litovat, jelikož Zubři za dalších třináct vteřin přidali svou druhou branku. Jan Svoboda zajel s pukem do útočné třetiny a z vrcholu kruhu ho poslal na Kloučka, jenž puk trestuhodně promáchl lapačkou – 2:1.

Druhá dvacetiminutovka začala fauly na obou stranách, nejprve se provinili domácí a následně hosté. Ve 26. minutě měl nadějnou šanci na srovnání Zeman, ten se ocitl před přerovskou brankou, ale sedícího Postavu překonat nedokázal. Po následném vhazování byl vyloučen Matýs a Zubři nabídnutou početní výhodu rychle zužitkovali. Černý vypálil od modré, jeho střela byla zblokována, ale puk si jako první našel mezi kruhy Daniel Indrák a zakončil pod pravý beton Kloučka – 3:1. V polovině zápasu mohl ve vlastním oslabení snížit Zeman, proti jeho ráně z první však domácí brankář parádně zasáhl. Východočeši si další gólovou akci vypracovali opět v početní výhodě, Endál ukázal své zkušenosti a místo střely ještě připravil lepší pozici před bránou pro Jakuba Lichtaga, který z první poslal puk mezi tři tyče – 3:2.

Do první větší šance třetí třetiny se dostal po pěti minutách Jakub Svoboda, ten se dostal před Bučka a Klouček musel vytáhnout dobrý zákrok betonem. Stejně tak pardubický brankář předvedl úspěšný zákrok po ubráněném oslabení proti Davidu Březnovi, jenž zakončoval nadějnou akci domácích. Šest minut před koncem si Pardubice vypracovaly velkou příležitost, Postava musel řešit sraženou střelu letící do jeho branky vsedě, což se mu povedlo. Vyrovnání přišlo necelé dvě minuty před koncem při hře bez brankáře. Pardubičtí se usadili po vhazování v útočném pásmu, Matýs si na levé straně počkal na ideální čas po přihrávku do druhého kruhu Lukáši Endálovi, proti jehož zakončení se Postava nestihl přesunout – 3:3.

Duel tak dospěl do prodloužení, na konci první minuty si Bučko nepohlídal před brankou Davida Březinu, který zužitkoval bekhendovou přihrávku od Černého z levé strany a přisoudil bod navíc domácím Zubrům – 4:3.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice): „Měli jsme horší vstup do utkání, byli jsme málo na kotouči, nedůrazní. Poté jsme se začali více prosazovat, už byla vidět naše hra, s čímž jsme byli spokojeni. Myslím si, že jsme si dnes ten bod zasloužili. Chtěl bych pochválit kluky za bojovnost do posledních minut a skvěle odehrané přesilovky.“