5.10.2022

B tým slaví důležitý obrat doma proti Kolínu

Pardubice B nevstoupily do utkání proti Kolínu ideálně, ale brzy se jim povedlo vyrovnat zásluhou Endála a 17. minutě je poslal do vedení Herčík. Využitou přesilovkou v podání Lichtaga Dynamo ještě odskočilo, po snížení soupeře už dokázalo uhájit velice cenné vítězství 3:2 a přerušit sérii porážek.

Chance liga, 8. kolo, středa 5.10.2022, Chrudim, Zimní stadion

Kolín

3:2
2:1, 1:1, 0:0
Branky a nahrávky: 08:23 Endál (5/5), 16:09 Herčík (Pochobradský, Nedbal; 5/5), 30:34 Lichtag (Zdráhal; 5/4) – 04:28 Nedvídek (Ouřada; 5/5), 35:14 Síla (Rymsha; 5/5). Rozhodčí: Svoboda, Micka – Beneš, Zídek. Diváci: 436. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 25:31 (10:8, 5:16, 10:7). Zblokované střely: 8:9. Vhazování: 36:21. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.
Dynamo Pardubice: Klouček – Kaštánek, Zdráhal, Nedbal, Oliva, Tvrdík, Drtina – Rouha, Herčík, Půhoný – Pavlata, Kaut, Lichtag – Endál, Zeman, Kulhánek – Rohlík, Pochobradský, Štetka.
Kolín: Soukup – Aubrecht, Kolmann, Naar, Kukla, Rymsha, Pelda – Sklenář, Koukal, Král – Dlouhý, Nedvídek, Ouřada – Jankovský, Matějček, Moravec – Síla, Morong, Lang – Šedivý.

Vstup do zápasu vyšel lépe hostujícímu celku, který se prosadil v 5. minutě prakticky hned z první střely na branku. Ouřada se uvolnil u levého mantinelu a následně našel mezi kruhy si najíždějícího Lukáše Nedvídka, jenž nebyl důsledně bráněný a Klouček neměl šanci zakročit proti jeho střele pod lapačku – 0:1. O dvě minuty později mohl Kolín navýšit své vedení a opět to byl Nedvídek, jenže tentokrát nezamířil přesně mezi tři tyče. A tak Lukáš Endál v 9. minutě využil chyby obrany soupeře, vybojoval puk na obranné modré a dostal se do samostatného úniku, který zakončil bekhendovým blafákem – 1:1. V první přesilovce zápasu si Dynamo vypracovalo několik šancí, ale prosadilo se až těsně po vypršení trestu. Střelu od modré dokázal ještě Soukup vyrazit, puk se však odrazil k Danielu Herčíkovi, který ho poslal do odkryté horní části branky – 2:1.

Východočeši museli v úvodu druhé části bránit oslabení, což se jim úspěšně povedlo a až při hře v plném počtu hráčů se rychle vřítil do pásma podél mantinelu Lang, jeho zakončení minulo pravou tyč. Naopak nedovolený zákrok Kolína byl rychle potrestán a Pardubice se v polovině klání ujaly vedení. Po střele z levého kruhu puk poskakoval těsně před brankovištěm, kde se nejlépe zorientoval Jakub Lichtag a dorazil ho do sítě – 3:1. Kozlové po inkasované brance zabrali a dostali se do velkého tlaku, tomu Klouček dlouho odolával. Ve 36. minutě se však domácím nepovedlo dostat puk ven z pásma, Rymshovu pobídku od levého mantinelu využil na zadní tyči Vojtěch Síla – 3:2. Dvoubrankové vedení mohl Pardubicím vrátit Herčík, jenž proklouzl obranou Kolína a po zakončení už zvedal ruce nad hlavu, rozhodčí však rozpažil.

Další možnost na větší uklidnění čtvrtou brankou mělo Dynamo ve třetí minutě třetí třetiny, nedokázalo však zužitkovat dvě velice slibné šance. Nejprve jen kousek chyběl Pochobradskému k úspěšné dorážce a následně Oliva svou dělovkou těsně přestřelil bránu. Po nevyužitých početních výhodách byl v dobré příležitosti Endál, jenž naskočil z trestné lavice, po jeho zakončení brejku dvou na jednoho skončil puk těsně vedle pravé tyče. Pardubičtí hokejisty nečekalo v závěru duelu nic lehkého, ale s vypětím všech sil bránili svůj těsný náskok. Kolín byl nejblíže vyrovnání minutu před koncem, kdy po Kolmannově střele zazvonila za Kloučkem levá tyč, ale brankář Dynama spolu se svým týmem už uhájil důležité vítězství 3:2.

Jan Starý (HC Dynamo Pardubice): „Důležité a vydřené vítězství. Bylo to také malinké derby, pro nás to byl těžký zápas hlavně z důvodu psychiky, protože jsme už potřebovali vyhrát za tři body. Soutěž je velice vyrovnaná, takže každý bod se počítá, ale my jsme dnes chtěli urvat všech tři. První třetina byla z naší strany dobrá, ale přišel výpadek v druhé části, kdy jsme dali na 3:1, poté jsme polevili, asi jsme si každý chtěli dát gól a Kolín toho dokázal využít. Zatlačil nás deset minut ve druhé třetině, nenechal nás moc vydechnout a podařilo se mu snížit na 3:2. Přiznám se, že v tu chvíli jsem musel hodně zvýšit hlas. Ale musím říct, že se kluci o druhé přestávce semkli, do závěrečně třetiny jsme vstoupili koncentrovaně a uhráli jsme to parádně rozdílem jedné branky. Nepotřebovali jsme dát gól, podali jsme velice koncentrovaný výkon od první po čtvrtou pětku až po skvělě chytajícího Kloudyho. Pro kluky zasloužené tři body, vydřená výhra a díky Bohu za ni.“