12.10.2022

Pardubice B doma těsně nestačily na Zlín

Pardubický B tým musel od úvodu zápasu dotahovat, proti Zlínu však dokázal dvakrát díky přesilovkovým trefám Lukáše Endála a Michala Rouhy vyrovnat. Na třetí branku Beranů už ale odpověď nenašel a prohrál nejtěsnějším možným rozdílem 2:3.

Chance liga, 11. kolo, středa 12.10.2022, Chrudim, Zimní stadion

2:3
1:1, 1:2, 0:0
Branky a nahrávky: 07:01 Endál (Zdráhal, Kaut; 5/4), 37:46 Rouha (Bučko, Nečas; 5/4) – 04:00 Hejcman (Kubiš, Ondráček; 5/4), 33:10 Hejcman (Illéš, Suhrada; 5/5), 38:03 Frömel (Gago; 5/5). Rozhodčí: Cabák, Čáp – Kokrment, Horažďovský. Diváci: 345. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. Střely na branku: 18:34 (8:10, 7:13, 3:11). Zblokované střely: 13:13. Vhazování: 30:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
Dynamo Pardubice: Nečas – Hrádek, Zdráhal, Nedbal, Kaštánek, Bučko, Drtina, Kulhánek – Rouha, Kaut, Lichtag – Endál, Herčík, Půhoný – Zeman, Pochobradský – Pavlata, Machač, Hajný.
Berani Zlín: Huf – Suhrada, Zbořil, Husa, Gazda, Novotný, Bartko – Apolenář, Sedláček, Mrázek – Kubiš, Chludil, Ondráček – Köhler, Hejcman, Illéš – Luža, Gago, Frömel.

Dynamu B bohužel opět nevyšel vstup do zápasu a Zlín ve 4. minutě zužitkoval početní výhodu. Kubiš z vrcholu levého kruhu vybídl k tyči před brankou volného Dareka Hejcmana, který nasměroval kotouč k zadní tyči – 0:1. O tři minuty později se také Pardubice prosadily v přesilové hře, Zdráhal rychle přenesl hru od modré na pravou stranu na Lukáše Endála a zkušený útočník se v zakončení nemýlil – 1:1. Východočechy vyrovnání povzbudilo k větší aktivitě, ve 14. minutě mohl z mezikruží střílet Machač, tomu soupeř na poslední chvíli nazvedl hokejku a následně si Huf poradil se zakončením Pavlaty z pravé strany. V závěru třetiny si domácí vytvořili tlak, kdy nejdříve z levé strany minul bránu Zdráhal, z pravého kruhu mohl střílet Kulhánek, jenže promáchl. V posledních vteřinách v početní výhodě se Herčík při individuální akci prokličkoval až do končení, ale nedokázal zasunout kotouč za Hufa.

Pardubice musely v první polovině druhé periody bránit dvě oslabení, což se jim úspěšně povedlo. Dokonce se během druhého z nich dostal do dobré příležitosti Zeman, z pravého kruhu však nemířil přesně. A po skončení svého trestu uháněl sám na Hufa Zdráhal, zlínský brankář se střelou mezi betony nenechal nachytat. Naopak hosté úspěšně vyřešili akci dva na jednoho, Illéš po stahovačce z pravé strany vrátil puk před bránu Davidu Hejcmanovi, ten měl lehkou práci a stačilo mu uklidit puk do odkryté branky – 1:2. Také ve druhé části svěřenci Davida Havíře zužitkovali přesilovku, velkou zásluhu na tom měl Martin Bučko, který s kotoučem projel celé hřiště a předložil ho pro zakončení do levého kruhu Michalu Rouhovi, který rychle vystřelil a Huf se nestihl přesunout – 2:2. Jenže Pardubice hned v dalším střídání chybovaly v obraně, jejich laxnost při vyhození kotouče potrestal z mezikruží Šimon Frömel – 2:3.

Berani měli na začátku poslední třetiny velkou šanci na zvýšení náskoku, konkrétně Sedláček, jenž mohl zakončovat do prázdné branky, ale domácí obránce mu puk na poslední chvíli vypíchl. V 51. minutě při přesilovce po skrumáži před Nečasovou brankou mohl kotouč doklepnout do sítě Illéš, byl však tísněn a nedokázal ideálně zakončit. Východočeši se snažili napnout své síly do útoku a potřetí v zápase vyrovnat, jenže se jim nedařilo vypracovávat si vážnější střelecké příležitosti a více ohrozit zlínského gólmana. Cestu za vyrovnáním si velmi zkomplikovali minutu a půl před koncem, kdy hráli v šesti hráčích v poli a i přes aktivitu v následném oslabení už nepříznivé skóre 2:3 zvrátit nezvládli.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice): „Z naší strany velice slušná první třetina, měli jsme dobrý pohyb, byli hodně na kotouči a kluci hráli, co měli. Zase jsme měli problém ve druhé třetině, nevyhazujeme kotouče, jsme ve špatných prostorech. Paradoxně vyrovnáme, dnes jsme i dobře sehráli přesilovky, a v dalším střídání inkasujeme po dvou hrubicích v obraně. S takovým soupeřem, jak jsem klukům říkal, malé věci dělají zápas. To se nám dnes proti soupeři takového kalibru nepovedlo, ale budeme pracovat dál.“