19.10.2022

B tým rozhodl o výhře nad Šumperkem v samostatných nájezdech

Dynamo B se proti Šumperku v první polovině druhé části dostalo do dvoubrankového vedení po trefách Michala Rouhy a Jana Olivy. Drakům se však do konce třetiny povedlo srovnat a utkání dospělo za stavu 2:2 až do samostatných nájezdů, které v šesté sérii rozhodl Tomáš Urban.

Chance liga, 13. kolo, středa 19.10.2022, Chrudim, Zimní stadion

Šumperk

0:0, 2:2, 0:0 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 23:16 Rouha (Půhoný; 5/5), 31:47 Oliva (Půhoný, Kaut; 5/5), rozh. náj. Urban – 33:39 Bartoš (Žálčík; 4/5), 39:06 Bartoš (Drtil, Průžek; 5/5). Rozhodčí: Petružálek, Rapák – Maštalíř, Zídek. Diváci: 270. Vyloučení: 2:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 50:29 (13:9, 21:7, 12:7). Zblokované střely: 12:7. Vhazování: 47:40. Průběh utkání: 2:0, 2:2.
Dynamo Pardubice: Klouček – Bučko, Drtina, Nedbal, Zdráhal, Hrádek, Oliva – Rouha, Kaut, Půhoný – Endál, Urban, Lichtag – Hajný, Herčík, Machač – Turek, Zeman, Pochobradský.
Šumperk: Hamalčík – Drtil, Dudycha, Kadeřávek, Eliáš, Hrachovský, Kunst – Průžek, Bartoš, Žálčík – Kohút, Šuhaj, Jelínek – Svoboda, Čermák, Křemen – Bernat, Horký, Jouza.

V prvních minutách bylo aktivnější Dynamo, které si vytvořilo šanci i díky přesilové hře, Bučkova střela ale bránu minula. Klouček se k většímu zákroku dostal až v 8. minutě, když ho dvakrát vyzkoušel přízemní střelou Jelínek. Po otočce Kauta se snažili Rouha s Lichtagem zasunout puk za Hamalčíka, ale ani oni neuspěli. Těsně před koncem první třetiny se dostal po průniku před bránu Půhoný, který v pádu brankáře nepřekonal.

Už ve 24. minutě se ale domácí Pardubice dostaly do vedení zásluhou Michala Rouhy, který využil při špatném střídání hostů přihrávky Půhoného a přesně zamířil nad lapačku – 1:0. Navýšit mohl rázem Zdráhal, ten ale po uvolnění nepřehodil beton a Hamalčík zakončení zneškodnil. Ve 32. minutě se Dynamo dočkalo druhé trefy, Jan Oliva už téměř od střídačky jen nahodil puk na bránu, ten ale ve vzduchu zaplachtil a skončil až za Hamalčíkovými zády – 2:0. Jenže místo poklidně odehrané přesilovky vzniklo drama, když snížil po krásné otočce Žálčíka David Bartoš – 2:1. V tu dobu se domácí mužstvo zatáhlo, což hosté potrestali ještě do přestávky vyrovnávací trefou. Drtil přenesl puk na Davida Bartoše, který během chvíle podruhé nechytatelně zamířil pod břevno – 2:2.

Ve třetí třetině se ani jeden tým nikam zvlášť nehnal, i tak ale dobré šance vznikaly. V 51. minutě zachránil obrat v zápase skvělým zákrokem Milan Klouček, který rychlým přesunem k tyči zamezil třetímu gólu v pardubické síti. Obraně Dynama stále hrozil aktivní Lukáš Žálčík, který si ještě vylepšoval střeleckou pozici, kotouč ale netrefil ideálně.

Utkání tak mířilo do prodloužení, ve kterém měly příležitosti oba týmy, Hamalčík s Kloučkem už ale puk za svá záda nepustili. V samostatných nájezdech přisoudil dvěma úspěšnými trefami Dynamu bod navíc Tomáš Urban.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice): „Výborná první polovina zápasu, hlavně v druhé třetině jsme Šumperk přehrávali. Kluci plnili to, co měli, měli jsme výborný pohyb v útočném pásmu. Jak kdybychom odešli po inkasovaném gólu ve vlastní přesilovce, trochu nás to nahlodalo. Nedělali jsme jednoduché věci, které nás ctily předtím, poté nás ještě trochu dostal do kolen vyrovnávací gól v poslední minutě druhé třetiny. Třetí třetina byla vyrovnaná, Šumperk zvedl aktivitu, řekl bych, že mohl padnout gól na obou stranách. V prodloužení to stejné, v dovedností soutěži kluci zabrali, sklapla Csaplárova past, prohrávali jsme v nájezdech 0:2, otočili jsme to, takže děkujeme za bod navíc.“