30.11.2022

Dynamo B na výhru nenavázalo. S Jihlavou padlo po vyloučeních ve třetí třetině

K utkání do Chrudimi zavítala Dukla Jihlava, které se v posledních zápasech nedařilo. Dynamo naopak bylo povzbuzeno vítězstvím ze Zlína. Jenže zápas nezačal vůbec dobře, když v první minutě otevřel skóre Šik, na něj navázal po polovině zápasu Brož a Jihlava vedla 2:0. Ale díky povedeným přesilovkovým trefám Zdráhala a Matýse se Pardubice vrátily do hry. Po vyrovnání však na 3:2 pro hosty navýšil Harkabus a výhru definitivně pojistil Skořepa.

Chance liga, 25. kolo, středa 30.11.2022, Chrudim, Zimní stadion

Dukla Jihlava

2:4
0:1, 0:1, 2:2
Branky a nahrávky: 40:51 Zdráhal (Zeman, Matys; 5/4), 47:10 Matys (Zdráhal, Zeman; 5/4) – 00:49 Šik (Miškář, Chlubna; 5/5), 33:56 Brož (Fronk, Haman; 5/4), 50:52 Harkabus (Kolář, Chlubna; 5/5), 54:22 Skořepa (Harkabus, Kolář; 5/4). Rozhodčí: Svoboda, Veselý – Bohuněk, Štěpánek. Diváci: 367. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:2. Střely na branku: 30:20 (10:7, 11:6, 9:7). Zblokované střely: 26:17. Vhazování: 42:25. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Nedbal, Zdráhal, Hrádek, Bučko, Hanousek, Drtina – Belluš, Kaut, Lichtag – Matys, Rákos, Koffer – Urban, P. Machač, Půhoný – M. Machač, Zeman, Pochobradský.
Dukla Jihlava: Beran – Dundáček, Dvořák, Bilčík, Kolář, Jáchym, Haman, Kočí – Chlubna, Miškář, Šik – Harkabus, Skořepa, Fronk – Tecl, Handl, Křehlík – Cachnín, Pořízek, Brož.

Jihlava po bleskovém nástupu gólově udeřila už po 54 sekundách, když se Otakar Šik po vlastní střele vytočil zpoza brány a zasunul puk za debutujícího Lukáše Matěchu, který se nestihl přemístit – 0:1. Dynamo se ale nezaleklo a v další fázi první části si vypracovalo mnohem více šancí. Belluš využil brejku k přihrávce na Jakuba Lichtaga, který trefil přesouvajícího se Berana. Ve vlastním oslabení připravil Rákos po nádherné protizvratné kličce, kterou zmátl všechny hráče okolo sebe, pas na úplně nekrytého Michala Pochobradského, který bohužel trefil beton brankáře. V 15. minutě zkoušel něco podobného jako Šik domácí Martin Belluš. Puk nahrnul před bránu a obránce si jej téměř srazil za vlastního brankáře. Bučko přebruslil střední pásmo a nahrál na Kauta, který Berana střelou mezi betony nepřekvapil.

Druhé třetina nenabídla tolik příležitostí ani ne jedné straně. V 26. minutě se vřítil do pásma Tomáš Zeman a jeho dobře mířenou střelou vyrazil se štěstím Beran držadlem své hole. Při přesilové hře si našel na slotu kotouč Tomáš Kaut, jenže proti jeho střele měl čas si Beran povyjet a vyrazit ji pryč vyrážečkou. Trest za špatné střídání pro Dynamo hráči Dukly potrestali. Haman bez problémů najel do pásma a od levého mantinelu poslal střílenou přihrávku přes dva obránce na Vítězslava Brože, kterému stačilo nastavit hůl a usměrnit puk pod horní tyč – 0:2. Ještě ke konci druhé třetiny disponovalo Dynamo přesilovou hrou, která nebyla vůbec špatně sehrána. Belluš se Zdráhalem se po svých tvrdých střelách radovat nemohli.

Pardubice se do navrátily na začátku třetí třetiny, když přesilovou hru potrestal střelou od modré čáry Jan Zdráhal, puk se těsně za brankovou čárou dostal po několika tečích – 1:2. A při další přesilové hře v 48. minutě Dynamo dokonce vyrovnalo, když si Ondřej Matýs lehce odskočil do středu a přesně poslal puk k tyči. Beran přes clonu dvou pardubických hráčů nic neviděl – 2:2. Obrátit zápas ve prospěch domácích mohl ještě Tomáš Hanousek, který si v mezikruží připravil puk na svůj hůl, ale na poslední chvíli mu kotouč sjel z hokejky. Po nešťastném vyloučení Hanouska trestala také Dukla, konkrétně Dukla, když těsně po vypršení trestu potrestal rozhozenou obranu střelou nad beton Matěchy Tomáš Harkabus – 2:3. Na konečných 4:2 z pohledu Dukly navýšil v 55. minutě kapitán Jihlavy Josef Skořepa, jenž si počkal na odražený puk a doklepl jej za záda brankáře. V poslední minutě ujížděli ještě na Matěchu Šik s Chlubnou, ale celou akci překombinovali a k zakončení se po zásahu obránce nedostali.

Václav Baďouček (HC Dynamo Pardubice): „Dneska je pro mě zklamání to, že po padesáti minutách, kdy jsme se soupeřem prali a bojovali s nepříznivým stavem jsme dokázali vyrovnat na 2:2. Ale poté jsme nedisciplinovaností některých hráčů přišli minimálně o jeden bod.“