19.12.2022

Zodpovědný výkon dovedl Pardubice B k další domácí výhře

.B tým Dynama během reprezentační pauzy získal bod proti Přerovu, další tři přidal doma proti Prostějovu, nad kterým zvítězil 4:1. Do vedení poslal Dynamo Drtina, během chvíle však hosté srovnali. Od druhé třetiny ale utkání patřilo domácím Pardubicím, které po zodpovědném výkonu podpořeným střeleckou efektivitou a bezchybným brankářem Kloučkem získaly zasloužené tři body do tabulky.

Chance liga, 30. kolo, pondělí 19.12.2022, Chrudim, Zimní stadion

Prostějov

4:1
1:1, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 03:01 Drtina (Rákos; 5/5), 27:35 P. Machač (Zdráhal, Kadlec; 5/5), 32:15 Kaplan (Belluš, M. Machač; 5/5), 47:33 Lichtag (4/5) – 07:53 Veselý (Jiránek, Jáchym; 5/5). Rozhodčí: Petružálek, Čáp – Štěpánek, Dědek. Diváci: 237. Vyloučení: 3:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 41:33 (12:10, 17:8, 12:15). Zblokované střely: 16:9. Vhazování: 31:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Dynamo Pardubice: Klouček – Hanousek, Zdráhal, Nedbal, Oliva, Kubíček, Drtina – Lichtag, Kaut, Vildumetz – Matys, Rákos, Urban – Kadlec, P. Machač, Půhoný – Belluš, M. Machač, Kaplan.
Prostějov: Pavelka – Kubeš, Valenta, Malák, Benda, Staněk, Poledna, Hamšík – Jiránek, Jáchym, Veselý – Burian, Ostřížek, Hašek – Slanina, Venkrbec, Jansa – Jandus, Maruna.

Dynamo začalo aktivně, tlakem v útočném pásmu, a odměnou mu byla vedoucí branka. Rákos vyhrál buly přímo na hůl Marka Drtiny, který toho využil, když znamenitě trefil pod horní tyč Pavelkovy brány – 1:0. Mohlo být ale ještě o něco veseleji. Michal Machač se probojoval k puku a přisunul jej k Nedbalovi, který nevyužil kvalitní clony před bránou a trefil Pavelku. Nepřesnou rozehrávku ve vlastním pásmu hosté v 8. minutě potrestali. Kaut nedosáhl na přihrávku Vildumetze, puk si vzal Jáchym, který jej poslal na Jiránka a ten prodloužil na Jana Veselého, který přehodil lapačku Kloučka k tyči – 1:1. Povedená akce, na kterou nezformovaná pětka nezareagovala. Ve středním pásmu se puk příznivě odrazil k Jiránkovi, který pod Kloučkovým betonem puk nedostal. Za pardubickým obráncem se vynořil Vilém Burian, který nedostal hosty do vedení, protože si proti němu výborně vyjel Klouček a střelu vystihl.

Po vypršení trestu na straně Dynama se v 25. minutě dostal do přečíslení poté, co Belluš špatně odhadl s přihrávkou situaci, Tomáš Jandus, jehož Klouček vychytal. Pardubice si vzaly vedení zpátky v 28. minutě, kdy nahození Zdráhala od modré čáry vyrazil Pavelka jen před sebe, kde měl snadnou pozici Patrik Machač, který si puk srovnal na hokejce a dorazil ho do poloodkryté brány – 2:1. Další povedenou pasáž zažilo Dynamo ve 33. minutě, kdy sice hostující obrana dostala puk z pásma, jenže Belluš rychle vrátil na Robina Kaplana, jehož střílené nahození si srazil do vlastní brány Benda – 3:1. Tomáš Hanousek během přesilovky nejprve dlouho vyčkával, ale nakonec vzal střelu na sebe. Pavelka se sice nejistě ohlížel po táhlé střele za sebe, puk ale držel mezi rukou a tělem.

Ani ve třetí třetině se Dynamo nesnažilo bránit přívětivý výsledek, naopak se nezdráhalo útočit. Do Nedbalova nastřelení ještě vložil hůl Rákos, puk ale přistál na prostějovském Pavelkovi. Dynamo vstřelilo svůj čtvrtý gól v utkání během vlastního oslabení. V obranném pásmu výborně zapracoval Jakub Lichtag, který soupeře obral o puk a následně ho už nikdo nechytil, krásně si položil brankáře a puk vtěsnal mezi tyč a položený beton brankáře – 4:1. Ve stejném oslabení ještě Rákos vylepšoval pozici pro Hanouska, který měl zakončení na dlouhou ruku. Příležitostně hrozili i hosté, Marunu si nikdo neobsadil a Klouček i když nevěděl jak, tak přesto puk vyrazil mimo tři tyče. A další únik tentokrát Kadlec nepotrestal, jeho bekhendový blafák vytáhl Pavelka mimo bránu. V 56. minutě ještě trestuhodně hostující obrana nechala volného Tomáše Hanouska, jenž se napřáhl a puk se s přispěním brankáře Jestřábů otřel o horní tyč.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice): „Dneska jsme měli výborný vstup do první třetiny. Kluci měli dobrý pohyb, drželi jsme se na kotouči, využívali jsme obránce na střelbu a taky z toho padla naše první branka. Potom jsme trochu zvolnili a museli jsme i zvýšit hlas. Od druhé třetiny podali kluci výborný výkon, dneska tahali jako jeden muž.“