4.1.2023

Pardubice B nedokázaly smazat s Kolínem gólovou ztrátu

B týmu se nepovedla první polovina zápasu s Kolínem, po 25 minutách prohrával 0:4. Poté však Dynamo zabralo, po trefách Svobody, Urbana a Matýse se dotáhlo na rozdíl jediné branky, vyrovnat už ale nedokázalo.

Chance liga, 34. kolo, středa 4.1.2023, Chrudim, Zimní stadion

Kolín

3:5
0:3, 1:1, 2:1
Branky a nahrávky: 33:23 Svoboda (Hruška, Bukač; 4/4), 41:25 Urban (Svoboda, Hruška; 5/5), 44:30 Matys (Hanousek, Rákos; 5/5) – 05:47 Šedivý (Zajíc, Marcel; 5/5), 12:53 Sklenář (Korkiakoski, Ouřada; 5/4), 16:57 Král (Koukal; 5/5), 24:19 Koukal (Novák, Piegl; 5/4), 59:57 Síla (Sklenář; 5/5). Rozhodčí: Hucl, Šudoma – Baxa, Pěkný. Diváci: 455. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. Střely na branku: 31:40 (10:17, 16:15, 5:8). Zblokované střely: 10:12. Vhazování: 40:31. Průběh utkání: 0:4, 3:4, 3:5.
Dynamo Pardubice: Klouček – Bukač, Zdráhal, Chabada, Hanousek, Nedbal, Kaštánek – Kadlec, Rákos, Matys – Urban, Hruška, Svoboda – Lichtag, Kaut, Půhoný – Zeman, Machač, Kaplan.
Kolín: Soukup – Cibák, Čáp, Aubrecht, Piegl, Marcel, Zajíc, Naar, Jelínek – Novák, Koukal, Král – Sklenář, Korkiakoski, Ouřada – Síla, Morong, Lang – Šedivý, Matějček.

První třetina nedopadla zdaleka podle pardubických představ. Přestože si tým Václava Baďoučka vypracoval své šance, například v přesilovce, do kabin odcházeli výrazně spokojenější kolínští Kozlové. Po šesti minutách mužstvo vedené koučem Janem Šťastným poslal do vedení Daniel Šedivý, jenž nadvakrát úspěšně zakončil rychlý protiútok – 0:1. V 13. minutě si v přesilovce Středočeši vytvořili velký tlak, Korkiakoski poslal puk před bránu a Klouček se nestihl přesunout proti zakončení Jakuba Sklenáře – 0:2. Tři minuty před koncem třetiny se hosté prosadili potřetí, Koukal vyhrál vhazování na Zdeňka Krále a střela po ledě prošla do sítě – 0:3.

Pardubickým v úvodu druhé třetiny vůbec nepomohlo vyloučení, ve 25. minutě Kolín zužitkoval početní výhodu. Klouček vyrazil střelu před sebe a do branky ho z bezprostřední blízkosti dorazil Petr Koukal – 0:4. Snížit se Dynamu povedlo ve 34. minutě při hře čtyři na čtyři po souhře dvou nových posil, Jan Hruška naservíroval Tomáši Svobodovi na pravou stranu před odkrytou bránu – 1:4.

Východočeši se o druhé přestávce nabudili, po minutě a půl hry se dotáhli na rozdíl dvou branek. Za svou aktivitu byli odměněni gólem Tomáše Urbana z mezikruží – 2:4. Pardubice mohly znovu udeřit v následné početní výhodě, prosadily se až krátce po jejím konci, kdy z pravého kruhu zamířil přesně nad lapačku Soukupa Ondřej Matýs – 3:4. Pardubický tlak za vyrovnáním zabrzdily dvě oslabení, poté si Dynamo vypracovalo několik šancí. Žádnou však nedokázalo využít k vyrovnání a dvě vteřiny před koncem pečetil výhru Kolína gólem do prázdné branky Vojtěch Síla – 4:4.

Jan Starý (HC Dynamo Pardubice): „Těžké hodnocení. Jsme v situaci, kdy potřebujeme vyhrávat každý zápas, ne jen s týmy okolo. Ale teď jsme měli zápas s týmem, který jsme potřebovali stoprocentně vyhrát za tři body. Nemůžeme začínat zápasy tak, jak začínáme. Už je to třetí zápas, kdy začneme hrát až za stavu 0:4, to je hrozně moc. Všichni si musíme uvědomit, že takto to prostě nejde, začátky zápasů odehrát tak, jak jsme ho odehráli dnes. Bohužel se to stalo v třetím utkání, každý hráč musí začít u svého hodnocení a k tomu také přistoupit v každém tréninku, v zápase se o tom ani nemusíme bavit. Máme ještě osmnáct kol, kdy není kam uhnout a my neuhýbáme. Je to těžké, čeká nás dvojzápas v Ostravě s Frýdkem a Porubou a potřebujeme si přivést šest bodů. Já doufám, že si to všichni uvědomí a pojedeme tam napravit toto obrovské zaváhání.“