11.1.2023

Dynamo B si vyšláplo na Zlín, dalo mu pět gólů

Na chrudimský led přijel trápící se Zlín a domácí Dynamo chtělo soupeře obrat o body a opět se přiblížit předposlednímu Šumperku. Už v první třetině ukazovaly Pardubice nebojácnost a vytvářelo si šance. Jako první se radoval Matýs, který zakončil pohlednou přesilovkou kombinaci. Na 2:0 navyšoval Bukač, který využil krásného sóla Zdráhala. Zlín odpověděl proměněným trestným střílením z hole Mrázka. Důležitá odpověď přišla hned vzápětí od Svobody na 3:1. Před přestávkou sice ještě Berani snížili, rozhodující úder ale hostům vrátil Hanousek a do prázdné brány pojistil jasnou výhru Zdráhal.

Chance liga, 37. kolo, středa 11.1.2023, Chrudim, Zimní stadion

5:2
1:0, 2:2, 2:0
Branky a nahrávky: 12:23 Matýs (Hanousek; 5/4), 26:57 Bukač (Matýs; 5/5), 34:25 Svoboda (Urban, Hruška; 5/5), 45:09 Hanousek (Bučko, Rákos; 5/4), 59:32 Zdráhal (Nedbal, Kaut; 4/5) – 32:36 Mrázek (TS), 38:47 Köhler (Gazda, Honejsek; 5/4). Rozhodčí: Svoboda, Kostourek – Roischel, Bohuněk. Diváci: 433. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 27:25 (8:8, 14:13, 5:4). Zblokované střely: 6:14. Vhazování: 32:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2.
Dynamo Pardubice: Klouček – Bukač, Zdráhal, Nedbal, Hanousek, Chabada, Bučko, Drtina – O. Rohlík, Rákos, Matýs – Urban, Hruška, Svoboda – Rouha, Kaut, Lichtag – M. Rohlík, Machač, Kaplan.
Berani Zlín: Honzík – Suhrada, Zbořil, Husa, Gazda, Novotný, Talafa, Riedl – Sedlák, Honejsek, Mrázek – Pospíšil, Kindl, Heš – Sedláček, Gago, Kubiš – Zabloudil, Hejcman, Köhler.

O trochu aktivněji vstoupili do zápasu hosté ze Zlína, Sedlák zakončil rychlou kombinaci střelou do Kloučkovy vyrážečky. Následně ještě pálil od modré čáry tvrdě Gazda, ale i s jeho projektilem si Klouček poradil. Zatímco domácí oslabení ubránili, Beranům se to nepovedlo. Hned po sedmi vteřinách se po bleskové kombinaci prosadil Ondřej Matýs, který číhal u tyče na přesnou kolmici Hanouska – 1:0. Za další minutu mohly Pardubice navýšit, když Patrik Machač přebruslil obránce, dal si puk před sebe, ale pod horní tyč nezakončil přesně. Honzík zasahovat nemusel. Ve vlastním oslabení výborně zapracoval Tomáš Urban, který ještě našel dostatek sil na protiútok, ve kterém hledal Drtinu, přihrávku mu ale nedal přesnou.

Dynamo na svého soupeře hned do druhé části vletělo, odraz puku správně odhadl Daniel Bukač, který nezasunul pod beton Honzíka. I v dalších minutách se musel Honzík vyznamenat, když střelu Miroslava Rohlíka vyrazil jen na Machače, jeho dorážku z bezprostřední blízkosti ale zneškodnil. Neprosadil se ani dojíždějící Kaplan. Druhý gól Dynama padl po další nádherné kombinaci, kdy Ondřej Matýs prokličkoval mezi třemi hráči, předložil puk do druhé vlny na Daniela Bukače, kterému stačilo zakončit po poloprázdné brány – 2:0. Jenže místo vstřelení další branky v přesilové hře proti třem přišla chyba na modré a únik Kubiše, který se vracel z trestné lavice. Kaut ho stihl přibrzdit jen za cenu faulu a nařízené trestné střílení po bekhendovém blafáku proměnil Petr Mrázek – 2:1. Chvíli to vypadalo, že Dynamo tenhle blesk z čistého nebe zastaví, ale po otočce zpoza brány nachytal na přední tyči brankáře Honzíka Tomáš Svoboda a dal Pardubicím opět dvoubrankový náskok – 3:1. Ale ještě před druhou přestávkou se hosté vrátili zpět do hry, když střelou od modré čáry využil přesilovou hru střelou mimo dosah Kloučka Bedřich Köhler – 3:2. V závěrečných sekundách ještě musel řešit jeden závar Klouček, s několika dorážkami si ale poradil a vyrovnání nepřipustil.

Jenže hned v začátku třetí třetiny se Mrázek hnal na Kloučka, ale tentokrát na něj stejným zakončením jako při proměněném nájezdu nevyzrál. Podobná situace se vyskytla na pardubické straně, ale Honzík vytěsnil Matýsovu kličku vedle. Druhou proměněnou přesilovou hrou uklidnil domácí Tomáš Hanousek, který z první trefil nechytatelně pod horní tyč – 4:2. Pevná pardubická defenziva a přesvědčivý brankář Klouček už hostům nic nedovolili, naopak do prázdné brány pečetil vítězství nad Zlínem Jan Zdráhal – 5:2.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice B): ): „Dneska jsme měli trochu slabší vstup do utkání, Zlín tam měl dvě šance. Potom jsme se zvedali, měli jsme dobrý pohyb, byli jsme hodně na kotouči, tlak do brány tam byl. V přesilovce 5 na 3 došlo k podcenění… většinou se stává, že když se přesilovka 5 na 3 nepromění, tak zápas nedopadne dobře. Ale kluci v zápase makali, chtěli to zlomit a pomohli jsme si vždycky gólem, když Zlín snížil. Chtěl bych poslat gratulaci do kabiny, protože to byl od kluků výborně odmakaný zápas.“