21.1.2023

Pardubice B nedotáhly duel se Sokolovem do vítězného konce

Dynamo doma proti Sokolovu dvakrát vedlo díky přesným trefám Tomáše Urbana, nejprve v přesilovce a následně v oslabení. Hosté však v druhé třetině otočili průběh zápasu ve svůj prospěch a Pardubice už nedokázaly zvrátit nepříznivý vývoj.

Chance liga, 40. kolo, sobota 21.1.2023, Chrudim, Zimní stadion

Sokolov

2:4
1:0, 1:3, 0:1
Branky a nahrávky: 14:50 Urban (Kaut, Hruška; 5/4), 27:54 Urban (4/5) – 26:31 Kverka (Kofroň, Vrhel; 5/5), 31:32 Kofroň (Kverka, Rohan; 5/5), 39:40 Hauser (Kofroň; 5/5), 59:17 Kofroň (Kverka, Rohan; 4/5). Rozhodčí: Petružálek, Jechoutek – Maštalíř, Roupec. Diváci: 506. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 27:33 (7:14, 7:13, 13:6). Zblokované střely: 18:13. Vhazování: 29:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4.
Dynamo Pardubice: Klouček – Bukač, Zdráhal, Nedbal, Hanousek, Chabada, Drtina, Kaštánek – Rohlík, Rákos, P. Machač – Matys, Hruška, Svoboda – Rouha, Kaut, Urban – Kaplan, M. Machač, Lichtag.
Sokolov: Michajlov – Novák, Klejna, Krutil, Rohan, Weinhold, Tomek, Benda – Kofroň, Kverka, Vrhel – Osmík, Zadražil, Hauser – Berka, Kysela, Csamango.

Pardubice nevstoupily do zápasu ideálně, v prvních minutách jim chyběla větší aktivita a nasazení. Po ubráněném oslabení měly samy možnost přesilové hry, kterou v 15. minutě zužitkovaly. Hruška nahrál z pravé strany na osu hřiště Kautovi, jehož střelu ještě Michajlov vyrazil, na dorážku Tomáše Urbana z bezprostřední blízkosti už byl ale krátký – 1:0. Baník se po inkasované brance snažil o vyrovnání, svou aktivitou si vybojoval i další početní výhodu, jenže tu nevyužil.

Domácí byli v úvodu druhé třetiny lepším týmem, do vážnějšího ohrožení branky se však nedostali a paradoxně to byli oni, kdo obdržel gól. Pardubicím se nepovedlo vyhodit puk z pásma, propadly u levého mantinelu, odkud Kofroň našel přesným pasem u vzdálenější tyčky zcela volného Jaromíra Kverku, jenž z první prostřelil Kloučka – 1:1. Pro Dynamo mohlo být ještě hůře, když šlo do čtyř, ale nakonec se dokázalo prosadit v oslabení díky Tomáši Urbanovi, jenž nastartoval své rychlé nohy, po pravé straně se dostal za obranu soupeře a zakončil mezi betony Michajlova – 2:1. Druhé polovina druhé třetiny Pardubicím příliš nevyšla, ve 32. minutě se s pukem od levého mantinelu mezi kruhy dostal David Kofroň a prostřelil Kloučka nad ruku – 2:2. Devatenáct vteřin před konce třetiny inkasovalo Dynamo potřetí, domácí nedokázali dostat puk ven z vlastního pásma, což potrestal zakončením do levého horního rohu branky Petr Hauser – 2:3.

Pardubický trenérský štáb v čele s Václavem Baďoučkem pro třetí dvacetiminutovku stáhl hru na tři útoky s cílem otočit nepříznivý vývoj. K tomu si mohli pomoci domácí v početní výhodě, nedokázali ji však zužitkovat. Východočeši byli ve třetí části aktivnějším celkem, střelecké štěstí však nestálo na jejich straně. Do konce zápasu měli k dispozici další dvě přesilovky, i přes několik zajímavých šancí však ani jednu nedokázali přetavit ve vyrovnávací branku. Minutu před koncem Pardubice sáhly ke hře bez brankáře, jenže chvíli poté, co Klouček zamířil na střídačku, Sokolov získal puk ve vlastním pásmu a do odkryté klece ho poslal David Kofroň – 2:4.

Václav Baďouček (HC Dynamo Pardubice): „Mrzí mě, že jsme nedokázali navázat na dobré výkony z posledních utkání. Do zápasu jsme vstoupili špatně, prvních pět minut bylo bez pohybu, jako bychom tam nebyli. A v podobném duchu se odehrály první dvě třetiny, nabídli jsme soupeři tři góly zadarmo, to nebylo žádné, že by nás přehrál, ale naší nedůrazností jsme ty góly soupeři nabídli. Soupeř naše chyby potrestal a my jsme už bohužel ve třetí třetině nenašli recept na to, jak si vybojovat minimálně prodloužení. Bohužel jsme tak po nepovedeném výkonu prohráli.“