13.10.2022

Atraktivní duel rozsekla Kometa v prodloužení

Divácky zajímavou podívanou nabídla předehrávka 10. kola mezi Kometou a Dynamem. Branky padaly převážně v přesilových hrách, hned pět jich bylo využito a Brno rozhodlo o svém zisku bodu navíc v prodloužení právě v početní výhodě.

Tipsport extraliga, 10. kolo, čtvrtek 13.10.2022, Brno, Winning Group Arena

Kometa Brno

4:3p
2:1, 1:2, 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 16:43 Horký (Zbořil, Holík; 5/4), 17:12 Holík (Zbořil; 5/4), 24:39 Flek (TS), 63:10 Holík (Zaťovič, Zbořil; 4/3) – 10:32 Říčka (Košťálek, Cienciala; 5/4), 25:40 Zohorna (Kousal, Radil; 5/5), 34:11 Radil (Čerešňák, Paulovič; 5/4). Rozhodčí: Hribik, Pražák – Lučan, Kis. Diváci: 6125. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:2. Střely na branku: 39:35 (8:10, 12:15, 14:8). Zblokované střely: 7:17. Hity: 4:13. Vhazování: 27:42. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.
Kometa Brno: Čiliak – Ščotka, Ďaloga, Kučeřík, Holland, Hrbas, Kundrátek, Gulaši – Flek, Holík, Horký – Zaťovič, Strömberg, Koblížek – Kollár, Sallinen, Šalé – Dufek, Zbořil, Vincour.
Dynamo Pardubice: Frodl (Will) – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Kolář, Hrádek – Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, Poulíček, Cienciala – Říčka, A. Musil, Matys – Koffer, Rákos, Urban.

Předehrávka 10. kola Tisport extraligy ve Winning Group Areně nabídla zajímavou podívanou od prvních minut. V 9. minutě brněnští hokejisté srovnali se soupeřem krok, aktivně napadali rozehrávku a do slibné příležitosti se dostal Šalé, osamocený před Frodlem však nedokázal přesně zamířit. Z úvodní branky se v 11. minutě radovalo Dynamo díky rychle využité početní výhodě, když puk putoval od Ciencialy na modrou ke Košťálkovi a ten jej předložil na volej Robertu Říčkovi, proti jehož zakončení se Čiliak nestihl přemístit – 0:1. Také Kometa vstřelila svůj první gól z přesilovky, rozhodčí už signalizoval další vyloučení a přesnou střelou na bližší tyč z hranice levého kruhu vyslal Luboš Horký – 1:1. I následná druhá přesilová hra nezůstala nevyužita, skóre na domácí stranu otočil přesnou střelu nad lapačku Frodla Petr Holík – 2:1.

Pardubičtí trenéři sáhli před druhou třetinou k výměně brankářů, mezi třemi tyčemi tak nahradil Frodla Roman Will. A hned musel řešit velkou příležitost Komety, Flek předložil puk od mantinelu zcela volnému Horkému, který na pardubického brankáře bekhendovým blafákem nevyzrál. Druhá početní výhoda už Pardubicím příliš nevyšla, nejprve vytáhl další důležitý zákrok proti Strömbergermovi Will, ten si poradil i se samostatným únikem Fleka, který byl však faulován Košťálkem, a tak bylo nařízeno trestné střílení. V něm byl proti Willovi úspěšný sám faulovaný Jakub Flek pohotovou přízemní střelou – 3:1. Dynamo však nesložilo zbraně a ve 26. minutě odpovědělo zásluhou trefy Tomáše Zohorny z mezikruží po nahrávce z rohu hřiště od Kousala – 3:2. V polovině uktání neuspěli ve slibných příležitostech rychle po sobě Říčka s Adamem Musilem, a tak si Pardubice musely počkat do 35. minuty do přesilové hry. Tu zužitkoval ranou od modré čáry Lukáš Radil, před Čiliakem ještě clonil Kousal a kotouč doskákal za brankovou čáru – 3:3.

I ve třetí dvacetiminutovce pokračovala zajímavé podívaná, týmy se ale přeci jen o něco více soustředili na obranu. Východočeši ustáli oslabení a hned po jeho konci mohli udeřit, když se z trestné lavice zapojil do hry David Musil, dostal dlouhý pas na útočnou modrou, jenže po jeho střele zazvonila tyč brněnské branky. Do konce základní hrací doby museli brankáři na obou stranách vytáhnout hned několik dobrých zákroků a za stavu 3:3 dospěl duel do prodloužení.

V jeho úvodu sice Čerešňák dopravil kotouč do sítě, ale pouze za cenu kopnutí bruslí, a tak nemohl být gól uznán. Rozhodnutí měl o chvíli později na druhé straně na hokejce Horký, Willa ale tváří v tvář nepřekonal. Po vyloučení Zohorny Pardubice ustály více než minutu oslabení, jenže v čase 63:48 Petr Holík doklepl puk do sítě po dobré práci Zaťoviče na brankovišti, které předcházela dělovka Zbořila – 4:3.

Radim Rulík (HC Dynamo Pardubice:) „Myslím, že kdybychom dokázali hrát 5 na 5, tak bychom neprohráli. Byli jsme aktivnější a lépe jsme se pohybovali. Když jsme soupeři nabídli šance, tak to bylo ze situací, kdy jsme byli na puku. Hráli jsme moc na riziko a oni ty puky dokázali sklepávat, z čehož měli šance. Těch nebylo zase tolik, ale dali gól při našem oslabení, což nás stálo zápas. Za nepříznivého stavu nás nakoplo střídání brankářů. S tím jsem váhal, ale je nás více trenérů, přičemž každý si k tomu řekl svůj názor. Vyjádřil se k tomu i trenér gólmanů a finální rozhodnutí jsem potom udělal já. Myslím si, že impuls, který jsme si od toho slibovali to přineslo, protože Willda hned chytil vyloženou šanci. Dnes nás celkově podržel.”