30.10.2022
Jakub Cimburek

Šestá výhra v řadě! Dynamo v enteria areně rozdrtilo Plzeň

Dynamo je ve skvělé formě a potvrdilo ji dalším tříbodovým vítězstvím! Svěřenci Radima Rulíka porazili na domácím ledě Plzeň vysoko 7:2 a zvítězili už pošesté v řadě.

Tipsport extraliga, 16. kolo, neděle 30.10.2022, Pardubice, enteria arena

7:2
3:1, 1:1, 3:0
Branky a nahrávky: 02:52 Radil (D. Musil; 5/5), 12:17 Cienciala (Radil, Čerešňák; 5/5), 17:13 Poulíček (Paulovič; 5/5), 35:33 Bučko (Kousal, Radil; 5/5), 51:07 Poulíček (Koffer, Paulovič; 5/5), 52:13 Čerešňák (Matys, A. Musil; 5/5), 52:28 Urban (Rákos, Bučko; 5/5) – 10:05 Hrabík (Kodýtek, Rekonen; 5/4), 26:08 Kodýtek (Rekonen, Hrabík; 5/4). Rozhodčí: Hribik, Pilný – Kis, Lučan. Diváci: 8538. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. Střely na branku: 30:21 (11:5, 9:9, 10:7). Zblokované střely: 8:19. Hity: 12:16. Vhazování: 38:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 7:2.
Dynamo Pardubice: Frodl – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Bučko – Cienciala, Kousal, Radil – Paulovič, Poulíček, Koffer – Říčka, A. Musil, Matys – Rouha, Rákos, Urban.
Plzeň: Svoboda – Baránek, Zámorský, Kvasnička, Vitaloš, Houdek, Kaňák, Kremláček – Schleiss, Kodýtek, Hrabík – A. Dvořák, Mertl, Rekonen – Blomstrand, Malát, Lang – Suchý, Soukup, Bitten.

Dynamo vstoupilo do zápasu s Plzní s jednou změnou v sestavě. Kvůli zranění z předchozího utkání v Třinci chyběl Jan Kolář, místo něj nastoupil Martin Bučko. Tomáš Dvořák naskočil do svého čtyřstého utkání v extralize.

Pardubice měly dobrý vstup do utkání. Nebezpečná střela Pauloviče se ještě neujala, o chvíli později už ale domácí slavili.

David Musil přebruslil obránce a nahodile poslal puk na branku. Svoboda sice chytil, ale neměl kotouč pod kontrolou a dojíždějící Lukáš Radil jej dorazil do branky. Nejproduktivnější hráč týmu bodoval už ve čtvrtém utkání v řadě.

Dynamo mělo i nadále dobrý pohyb a tlak v útočném pásmu, soupeři ale nabídlo přesilovou hru a bylo srovnáno. Hosté si vytvořili dlouhý tlak v útočném pásmu a Kryštof Hrabík dorazil puk do branky po střele Kodýtka – 1:1.

Po gólu se Dynamo vrátilo k útočnému hokeji, první formace dlouho operovala v útočném pásmu, až Radil krásnou přihrávkou z rohu kluziště vybídl Davida Ciencialu, který si najížděl do slotu a střelou bez přípravy vrátil Dynamu vedení.

Ještě před přestávkou si Dynamo vypracovalo dvoubrankový náskok. Po náporu v útočném pásmu se puk dostal do skrumáže v brankovišti, kde se nejlépe zorientoval Patrik Poulíček a rozjásal enteria arenu potřetí.

Ve druhé části si nejprve vytvořila šance druhá lajna, poté nebezpečně střílel v přečíslení třech proti dvěma Kousal.

Dynamo krátce poté nabídlo Plzni druhou přesilovku v zápase a hosté ji i v tomto případě využili. Po krátkém pobytu v útočném pásmu našel Rekonen přihrávkou zpoza branky Petra Kodýtka, který zakončoval do prázdné klece – 3:2.

Následně došlo ke vzájemnému vyloučení a hrálo se 4 na 4. Z levého kruhu nebezpečně střílel Baránek, ale Frodl se stihl přesunout a předvedl výborný zákrok. Na druhé straně měl obrovskou příležitost Říčka, ale skákavý kotouč do branky neusměrnil. Po vyloučení Adama Musila hrála Plzeň přesilovku 4 na 3 a byla blízko vyrovnání, Dynamo podržel několika zásahy Frodl.

Plzeň se dostala více do hry a vytvořila si několik dalších příležitostí, vyrovnat se jí ale nepodařilo.

Pardubičtí hokejisté si ještě před přestávkou vzali dvoubrankové vedení zpět. První formace si znovu vytvořila velký tlak v útočném pásmu a ve 36. minutě se dočkala dalšího gólu. Robert Kousal našel ideálním pasem Martina Bučka, a ten tvrdou střelou bez přípravy vstřelil svůj první gól v extralize za Dynamo!

Na začátku třetí části si přesilovou hru vybojovali také pardubičtí hokejisté. V početní výhodě pálil tvrdě Říčka, ale branku těsně minul.

V dalších minutách se Dynamo nikam nehnalo, avšak soupeře k ničemu nepouštělo a v klidu si hlídalo náskok.

Také v tomto utkání vládla v enteria areně skvělá hokejová kulisa a 8.530 diváků se v 52. minutě radovalo popáté. Patrik Poulíček dostal přesnou přihrávku od Filipa Koffera, napoprvé jej Svoboda vychytal, ale pardubický kapitán se s pukem otočil a druhou střelou už plzeňského brankáře překonal – 5:2.

Z povedeného ofenzivního představení to nebylo všechno. O minutu později sjel od modré čáry až na brankoviště dorážet Peter Čerešňák a dezorientovaný Svoboda lovil puk z branky pošesté. Když o 15 vteřin později tečoval nahození Daniela Rákose do branky Tomáš Urban, skóre začalo připomínat debakl – 7:2.

Zaplněná enteria arena si užívala vysoké vedení a halou začaly obíhat mexické vlny. Dynamo dovedlo zápas do vítězného konce, Plzeň porazilo 7:2 a na domácím ledě už potřetí v řadě vstřelilo pět a více gólů.

Radim Rulík (hlavní trenér HC Dynamo Pardubice): „Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli. První a třetí třetina nám vyšla střelecky, byl dobrý důraz do branky a produktivita. Druhá třetina nebyla z naší strany taková, jakou bychom si představovali, ale díky těm dvěma třetinám jsme dnešní zápas uhráli. Začátek nebyl špatný, první třetinu jsme zvládli velmi dobře. Potom jsme polevili, soupeř cítil šanci a určitou část zápasu jsme byli pod tlakem. Ve třetí třetině se to zase zlepšilo z naší strany, dali jsme branky, hráči se uklidnili a zápas dovedli do vítězného konce.“