8.1.2023

Dynamo veze z Brna tři body! Kometu porazilo 4:1

Čtvrtá výhra v řadě! Další tři body veze Dynamo z Brna, kde rozhodlo o své výhře už v první polovině utkání. Po trefách Lukáše Sedláka, Roberta Kousala a Jana Koláře vedlo už ve 25. minutě 3:0. Kometa dokázala ve třetí třetině snížit, na konečných 4:1 však uzavřel minutu před koncem trefou do prázdné branky Tomáš Zohorna.

Tipsport extraliga, 36. kolo, neděle 8.1.2023, Brno, Winning Group Arena

Kometa Brno

1:4
0:1, 0:2, 1:1
Branky a nahrávky: 46:45 Flek (Pospíšil, Kučeřík; 5/5) – 07:40 Sedlák (Cienciala, Kolář; 5/5), 20:43 Kousal (Radil, Zohorna; 5/5), 24:42 Kolář (Rohlík, Herčík; 5/5), 59:04 Zohorna (Radil, Čerešňák; 5/5). Rozhodčí: Šír, Stano – Rampír, Synek. Diváci: 6467. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Střely na branku: 34:25 (12:9, 7:8, 15:8). Zblokované střely: 21:7. Hity: 8:3. Vhazování: 24:30. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
Kometa Brno: Čiliak (Furch) – Ščotka, Kundrátek, Kučeřík, Holland, Ďaloga, Hrbas, Gulaši – Raška, Zbořil, Flek – Dufek, Holík, Pospíšil – Süss, Strömberg, Koblížek – Zaťovič, Kollár.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Kolář, Vála, Hrádek – Kousal, Zohorna, Radil – Cienciala, Sedlák, Hyka – A. Musil, Poulíček, Vondráček – Herčík, Paulovič, Rohlík.

Hned z kraje utkání se dostal k nebezpečné dorážce Adam Musil. U pravé tyče brněnské branky však mířil vedle. Na druhé straně si Kometa vytvořila v sedmé minutě první souvislý tlak, ze kterého pramenila také první branková příležitost, Kučeřík našel přesnou přihrávkou volného Koblížka, ten však před poloodkrytou pardubickou brankou nezvládl zakončit.

Do vedení tak šlo Dynamo. Marek Čiliak pouze vyrazil střelu Davida Ciencialy a k odraženému puku se dostal Lukáš Sedlák, který si položil brněnského brankáře a pohodlně zakončil – 0:1. K vyrovnání mohla domácím pomoci přesilová hra v závěru první dvacetiminutovce. Nebezpečně stříleli Kundrátek a Kučeřík, v obou případech byl připraven Roman Will.

Také ve druhé třetině otevřelo skóre Dynamo. Už po 43 vteřinách se přesnou střelou k pravé tyči po spolupráci celého prvního útoku prosadil Robert Kousal 0:2. Ještě veseleji bylo o čtyři minuty později. Zcela volného Jana Koláře našel mezi kruhy Ondřej Rohlík a pardubický obránce se střelou pod horní tyč nemýlil – 0:3.

Kometa ve druhé dvacetiminutovce pohrdla hned třemi přesilovými hrami, když tu poslední navíc ukončilo špatné střídání domácích, kteří hráli v šesti. Největší brankovou příležitost tak mělo Brno až v úplném závěru třetiny. Válovu nepřesnou rozehrávku vystihl Kristián Pospíšil, který si však střelou z první na Willa nepřišel.

Ve třetí periodě nejprve neproměnili velké šance jak domácí Jan Dufek, tak pardubický Tomáš Vondráček. Brněnští fanoušci se mohli radovat až v čase 46:45. Po levém křídle pláchnul obraně Jakub Flek a povedeným blafákem překonal Romana Willa – 1:3.

Na druhé straně mohl odpovědět hrdina minulého zápasu Tomáš Vondráček, před odkrytou brankou Komety se mu však nepodařilo zpracovat puk ideálně a zasunout za Dominika Furcha, který nastoupil ve třetí třetiny do branky Komety místo Marka Čiliaka.

Nepřesně poté pálil z dobré pozice mezi kruhy také Lukáš Sedlák. Kometa však byla ve třetí třetině aktivnější a dvougólové vedení Dynama držel hlavně Roman Will, na něhož si nepřišli ani Zbořil s Holíkem. Na straně Dynama zahrozil po delší době Rober Kousal, který dostal při přečíslení přihrávku od Lukáše Radila. Střela z první však Kousalovi nesedla a Furch se stihl přesunout.

Kometa následně zkusila ještě hru se šesti hráči v poli, při které zamkla Dynamo v obranném pásmu. Necelou minutu před koncem se však zmocnil kotouče Tomáš Zohorna, který následně zapsal bekhendovou trefou gólovou tečku za zápasem – 1:4.

Marek Zadina (HC Dynamo Pardubice): „Do utkání jsme vstoupili velice dobře. Podařilo se nám vstřelit první gól, což byl náš cíl. Myslím, že jsme hráli velice dobrý hokej, měli jsme pohyb a soupeře jsme zatlačili. Výborný vstup jsme měli i do druhé třetiny. Ve čtyřicáté vteřině jsme dali gól na 2:0 a pak jsme přidali třetí gól. Tým se zklidnil, předváděli jsme hokej, který jsme chtěli. Rychlý, agresivní, ale zároveň dobrý systémově. Kluci to plnili a hráli velmi dobře. Ve třetí třetině jsme inkasovali gól, soupeř se dostal na koně, dostával nás pod tlak. Velmi dobře jsme ale zahráli obrannou činnost, podržel nás gólman a jsme hrozně rádi, že jsme ten zápas zvládli, připsali si tři body a navázali na ten domácí zápas s Varama."