10.1.2023

Po sedmi zápasech bez bodu. Dynamo nestačilo na Spartu

V atraktivní dohrávce 32. kola byla šťastnější Sparta. Po bezbrankové první třetině Pražané poprvé udeřili ve 24. minutě a následně přidali další tři branky. Dynamo naopak recept na Jakuba Kováře nenašlo a po čtyřech výhrách v řadě odchází ze zápasu bez bodu.

Tipsport extraliga, 32. kolo, úterý 10.1.2023, Pardubice, enteria arena

0:3
0:0, 0:2, 0:1
Branky a nahrávky: 23:56 Sobotka (Forman; 5/5), 39:04 Němeček (Vitouch, G. Thorell; 5/4), 45:57 Řepík (Kaše, Sobotka; 5/5). Rozhodčí: Pražák, Šír – Hlavatý, Lederer. Diváci: 9614. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Střely na branku: 18:34 (10:11, 5:17, 3:6). Zblokované střely: 15:16. Hity: 3:4. Vhazování: 17:37. Průběh utkání: 0:3.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Kolář, Vála, Hrádek – R. Kousal, Zohorna, Radil – Cienciala, Sedlák, Hyka – A. Musil, Poulíček, Vondráček – Herčík, Paulovič, Rohlík.
Sparta Praha: Kovář – Kempný, Mikliš, Němeček, Jandus, Moravčík, Tomek – Forman, Sobotka, Řepík – E. Thorell, Horák, P. Kousal – Buchtele, Vitouch, Safin – Konečný, G. Thorell, Kaše.

Atraktivní utkání zahájila lépe Sparta, která se také dostala do první velké šance. V pardubické přesilovce se do úniku dostal Vladimír Sobotka, proti jehož střele vytáhl skvělý zákrok Roman Will. Při hře v pěti poté musel pardubický brankář řešit ještě nebezpečné střely Mikliše a Kaše.

Také Dynamo mělo v úvodní periodě brankové příležitosti a vytvořilo si několik slibných závarů v útočném pásmu. Nejblíže první branky byl v závěru Lukáš Radil, jehož teč skončila jen těsně vedle Kovářovi branky. Těsně před závěrečnou sirénou ještě obstřelovali neúspěšně sparťanskou branku Tomáš Vondráček a Adam Musil.

Ve druhé třetině se dostala do vedení Sparta. Po špatném rozhodnutí sudí prošel pražskému týmu ofsajd a Vladimír Sobotka tak mohl povedenou kličkou rozradostnit hostující střídačku – 0:1. Dynamo následně promarnilo dvě šance na srovnání. Nejprve se neujaly tvrdé střely Tomáše Dvořáka a Jana Koláře.

Ve 38. minutě se pak šikovně dostal za obranu Lukáš Sedlák, ani on však svým blafákem Kováře nepřekonal a tak přišel trest. Padesát čtyři vteřin před koncem druhé třetiny zvýšil v přesilové hře na rozdíl dvou branek nikým nehlídaný David Němeček, který převzal kotouč od Davida Vitoucha a zakončil přesně za přesouvajícího se Willa – 0:2.

Sparta poté využila také další přesilovku. Roman Will předvedl nejprve několik famózních zákroků, proti střele Michala Řepíka do poloodkryté branky se však už nestihl přesunout a zabránit tak třetímu gólu v pardubické brance – 0:3.

Dynamo se v utkání neprosadilo a všechny tři body tak bere z dohrávky 32. kola Sparta.

Radim Rulík (HC Dynamo Pardubice): „V první třetině jsme ještě jakž takž Spartě stačili. Od druhé dvacetiminutovky ale jasně ovládla hru a byla lepším týmem. Zaslouženě si odsud veze vítězství."