22.1.2023

Dynamo i podruhé v jednom týdnu zdolalo Kladno

Pardubice podruhé v jednom týdnu pokořily Rytíře a zvětšily svůj náskok na prvním místě tabulky Tipsport extraligy. Dvěma góly k výhře přispěli Matej Paulovič a Lukáš Sedlák, poprvé v letošní sezoně nastoupil za A tým brankář Milan Klouček.

Tipsport extraliga, 40. kolo, neděle 22.1.2023, Pardubice, enteria arena

Rytíři Kladno

4:2
1:0, 2:0, 1:2
Branky a nahrávky: 16:42 Paulovič (Čerešňák; 5/4), 26:21 Sedlák (Hyka, Cienciala; 5/5), 33:05 Sedlák (Cienciala; 5/4), 51:17 Paulovič (Vondráček; 5/5) – 41:03 Beran (Slováček; 5/5), 46:02 Kubík (Dotchin, Plekanec; 5/4). Rozhodčí: Stano, Vrba – Kis, Rampír. Diváci: 10008. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Střely na branku: 29:19 (4:2, 14:8, 11:9). Zblokované střely: 17:21. Hity: 7:10. Vhazování: 28:21. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.
Dynamo Pardubice: Klouček – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Bučko, Kolář, Hrádek – Cienciala, Sedlák, Hyka – Mandát, Zohorna, Radil – Paulovič, Poulíček, Zeman – Rohlík, A. Musil, Vondráček.
Rytíři Kladno: Bow – Kehar, Dotchin, Ticháček, Slováček, Cibulskis, Veber – Babka – Kubík, Plekanec, Jágr – Brodecki, Indrák, Filip – Bláha, Pytlík, Beran – Procházka, Zikmund, Melka.

Pardubičtí mohli vstoupit do utkání brankou v prvních vteřinách, jenže Hyka před odkrytou brankou nedokázal zužitkovat pas od Sedláka. Po nevyužitých přesilovkách na obou stranách byl v 8. minutě blízko gólu Radil, ten nastřelil z levé strany zadní tyčku a úspěšný nebyl ani z dorážky Zohorna. Na konci druhého oslabení Dynama mířil sám na brankáře Bowa Cienciala, těsně před zakončením mu ale sjel puk z čepele. Skóre se poprvé měnilo v 17. minutě při domácí početní výhodě, když Čerešňák posunul puk od modré do levého kruhu na Mateje Pauloviče, jenž z první vypálil nad pravý beton gólmana – 1:0.

V úvodu druhé části kapitán Poulíček prokličkoval středem hřiště až před Bowa, ten jeho pokus z bezprostřední blízkosti zneškodnil vyrážečkou. Ve 27. minutě Pardubice navýšily své vedení po rychlém přečíslení dvou na jednoho, Hyka z levé strany naservíroval kotouč Lukáši Sedlákovi, kterému už stačilo jen trefit odkrytou branku, což se mu povedlo – 2:0. Po střele Mandáta vypadl puk z gólmana Kladna, ten zůstal ležet na ledě a velice dobrou příležitost měl Čerešňák, jenže nedokázal nasměrovat kotouč do sítě. Ve 34. minutě Dynamo potrestalo vyloučení Jágra, pobídky od Ciencialy z pravé strany využil před brankovištěm zaparkovaný Lukáš Sedlák – 3:0. O minutu později vytáhl výborný zákrok Milan Klouček při přečíslení dva na jednoho, rychle se přesunul k pravé tyči a zakročil vyrážečkou.

V úvodu třetího dějství vykřesal pro Rytíře naději expardubický Matěj Beran, jenž zajel s pukem do útočné třetiny a střelou přes obránce na lapačku překonal Kloučka – 3:1. Ve 47. minutě se Kladno dostalo na dostřel jediné branky využitou početní výhodou, Dotchin nabil do pravého kruhu Adamu Kubíkovi, jenž propálil pardubického gólmana pod levou rukou – 3:2. Od srovnání na 3:3 po střele z levé strany zachránila Pardubice branková konstrukce a chvíli poté mohli být domácí zase o něco klidnější. V 52. minutě po vyhraném vhazování v útočném pásmu vybídl Pauloviče k zakončení z první Vondráček a Matej Paulovič překonal Bowa podruhé v zápase střelou pod lapačku – 4:2. Kladenští mohli zápas zdramatizovat při početní výhodě, kterou dostali k dispozici tři a půl minuty před koncem, tu však nezužitkoval ani při hře bez brankáře. Dynamo uhájilo dvoubrankové vedení a před více než deseti tisíci fanoušky mohlo slavit pátou výhru v řadě.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „První dvě třetiny jsme hráli velice slušně. Zápas jsme měli pod kontrolou a rozdíl ve skóre mohl být klidně i vyšší, než 3:0. Měli jsme dost šancí, které jsme neproměnili a ve třetí třetině jsme Kladno dostali do hry. Bohužel byla poslední dvacetiminutovka z naší strany taková lehkovážnější, dostali jsme 2 góly a pak jsme se dokonce chviličku strachovali, ale jinak si myslím, že jsme podali slušný výkon.“