3.2.2023

Dynamo je stobodové! Olomouc na domácím ledě porazilo 4:1

44 zápasů, 101 bodů! Dynamo si poradilo také s Olomoucí, zapsalo devátou výhru v řadě a přehouplo se už přes sto získaných bodů v letošní sezóně. Třemi kanadskými body se na výhře podíleli Lukáš Sedlák a Jan Košťálek. Na čele extraligové tabulky má navíc Dynamo už osmnáctibodový náskok.

Tipsport extraliga, 44. kolo, pátek 3.2.2023, Pardubice, enteria arena

Olomouc

4:1
0:0, 2:1, 2:0
Branky a nahrávky: 25:37 Poulíček (Sedlák, Košťálek; 5/4), 32:17 Dvořák (Košťálek, Sedlák; 5/5), 40:13 D. Musil (Sedlák, Hyka; 5/5), 53:13 Cienciala (Hyka, Košťálek; 5/4) – 34:37 Knotek (Káňa, Ondrušek; 5/4). Rozhodčí: Šír, Veselý – Hlavatý, Lederer. Diváci: 9126. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. Střely na branku: 38:25 (8:12, 15:11, 15:2). Zblokované střely: 15:10. Hity: 6:3. Vhazování: 35:22. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Kolář, Bučko – Cienciala, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, Poulíček, Zeman – Mandát, A. Musil, Vondráček.
Olomouc: Lukáš – Ondrušek, Dujsík, Rašner, Škůrek, Mareš, Švrček, Černý, Rutar – Káňa, Knotek, Bambula – Klimek, Nahodil, P. Musil – Plašek, Kusko, Navrátil – Olesz, Anděl.

Úvodní třetina branku nenabídla, šancí ale bylo na obou stranách požehnaně. Nejprve měl volnou cestu od modré čáry až k olomoucké brance Tomáš Dvořák, jeho střela se však mezi tři tyče nevešla. Na druhé straně musel několik skvělých zákroků předvést Roman Will, který nejprve zneškodnil střelu Řašnera i následující dorážku. V osmé minutě poté musela Dynamo zachránit pravá tyč.

Ve druhé třetině jako první zahrozil Tomáš Zeman, který však tečoval Válovu střelu pouze do Lukášova betonu. Zcela osamocený se poté před olomouckým brankářem zjevil David Cienciala, kotouč mu však v rozhodující chvíli sjel z hokejky.

Kotouč do branky dopravil až Patrik Poulíček, který v přesilové hře využil důrazu na brankovišti a otevřel tak skóre zápasu - 1:0. Druhý gól poté přidali svěřenci trenéra Radima Rulíka ve 33. minutě, kdy využil pardubického tlaku v útočném pásmu přesnou střelou za přesouvajícího se Jana Lukáše obránce Tomáš Dvořák - 2:0.

Také Olomouci se však podařilo využít přesilovku. Na konci pohledné kombinace byl Jan Knotek, který neměl problém uklidit kotouč do odkryté části branky a vrátil tak Moru do zápasu - 2:1.

Hned na startu třetí dvacetiminutovky si Dynamo vzalo dvougólové vedení zpět. Od modré čáry se zacloněnou střelou prosadil David Musil - 3:1. Třetí asistenci v zápase si připsal Lukáš Sedlák. O minutu později mohlo být v pardubické enteria areně ještě veseleji, Tomáš Hyka však v samostatném úniku netrefil branku.

Nápor Dynama pokračoval a druhou branku v utkání mohl přidat Tomáš Dvořák, jeho dělovka z pravého kruhu ale mířila pouze do horní tyče. Čtvrtou branku tak obstaral až David Cienciala, který zasunul odražený puk přesně za Lukáše, který se sice dostal do kontaktu s Lukášem Sedlákem, rozhodčí však neviděli důvod k neuznání branky - 4:1.

Dynamo tak bere už devátou výhru v řadě, na čele tabulky má osmnáctibodový náskok a přehouplo se přes sto získaných bodů!

Radim Rulík (HC Dynamo Pardubice): „Prvních deset minut byla Olomouc lepší. Poté jsme se začali srovnávat, první třetina ale z naší strany nebyla vůbec dobrá. Od druhé třetiny jsme se zlepšili. Tím, že jsme dali góly, hráčům se zlepšilo sebevědomí, začali si věřit a bylo to znát. Druhou a třetí třetinu jsme pak sehráli velice dobře. Klíčové bylo, že jsme rychle odskočili na 3:1. Olomouc je nepříjemný soupeř, takže jsem rád, že jsme to zvládli a bereme tři body."