17.9.2022

Pardubičtí junioři padli v Plzni po prodloužení

Pardubičtí junioři se vydali za šestým kolem ligy do Plzně, kde podlehli indiánům po prodloužení. Dynamo se dostalo rychle do vedení, avšak ve druhé třetině přišlo vyrovnání. Ve třetí třetině se nejprve prosadila Plzeň, ale poté přišel gól Dynama v oslabení a opět vyrovnal stav zápasu. Ke konci utkání se dostala Plzeň zase do vedení, což necelou minutu před koncem smazal Adrián Gromadzki. V prodloužení se po necelé minutě prosadili domácí, a tak si Dynamo odváží z Plzně pouhý bod.

Extraliga juniorů, 6. kolo, sobota 17.9.2022, Plzeň, LOGSPEED CZ Aréna

4:3p
0:1, 1:0, 2:2 – 1:0
Branky a nahrávky: 37:18 D. Soukup (Matuška, Eichler; 5/5), 44:06 Matuška (D. Soukup, Mazanec; 5/5), 57:42 M. Soukup (Borák, Houdek; 5/5), 01:51 D. Soukup (Jiříček; 3/3) – 02:05 Sydorenko (Gromadzki, Burda; 5/5), 53:36 Sydorenko (Gromadzki; 4/5), 59:15 Gromadzki (Tomas, Chabada; 5/5). Rozhodčí: Bejček, Zeliska – Špůr, Hlinka. Diváci: 43. Vyloučení: 1:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 30:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Plzeň: Bočan – Houdek, Jiříček, Buzek, P. Kubíček, Eichler, Hodinář, Jánský – Mazanec, Kaiser, Borák, D. Soukup, Pešek, M. Soukup, Hořejší, Beránek, Titlbach, Řehoř, Matuška, Dáňa.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Vachun, Helikar, Švec, Tvrdík, Rájek, Koudelka, Chabada – Pavlata, Kotalík, Paleček, Tomas, J. Kubíček, Fiala, Kloz, Burda, Novotný, Sydorenko, Kalužík, Gromadzki.

Start do utkání se vyvedl lépe Dynamu, které již ve třetí minutě otevřelo skóre zápasu. Souhra Tvrdíka s Mykytou Sidorenkem skončila jeho premiérovým gólem v dresu Dynama pro tohoto ukrajinského útočníka – 0:1. Střelecký půst trápil oba celky po většinu první třetiny, ale v šestnácté minutě to mohl prolomit Soukup, jež prověřil pozornost Matěchy střelou zpoza branky, kterou se ještě pokusil dorazit Beránek, avšak neúspěšně. Necelé tři minuty před závěrečnou sirénou první třetiny se ještě rozezněla tyčka domácí branky po střele Pavlaty.

Začátek druhé třetiny byl již vyrovnanější než start té předešlé a ve čtyřiadvacáté minutě mohlo být vyrovnáno. Beránek dostal puk na modrou čáru a tvrdou ránou propálil seskupení hráčů před brankou, ale Matěcha puk reflexivně vyrazil. Tři minuty před koncem druhé třetiny se před branku Pardubic kombinací dostal Matoušek s Eichlerem a připravili puk pro Dominika Soukupa, který se střelecky prosadil a vyrovnal skóre utkání - 1:1.

Start do závěrečné dvacetiminutovky se lépe vyvedl indiánům z Plzně, kteří se v pětačtyřicáté minutě dostali poprvé v zápase do vedení, když se domácí dokázali usadit v útočném pásmu a tlaku využil Jan Matuška – 2:1. Dynamu se na to o necelých deset minut podařilo odpovědět poté, co se pardubičtí junioři dokázali rychle dostat do útočného pásma a po souhře s Gromadzkim se prosadil opět Mykyta Sydorenko – 2:2.

V osmapadesáté minutě se však indiáni opět dostali do vedení. Chybu Pardubic v útočném pásmu zachytil Borák a vyslal do samostatného úniku Marka Soukupa, jež se v souboji jeden na jednoho prosadil a poslal Plzeň do vedení. Necelou minutu před koncem dal ještě Dynamu šanci na body Adrian Gromadzki, který využil hry bez gólmana a po souhře s Tomasem a Fialou srovnal stav na 3:3. Toto skóre již vydrželo do konce třetiny, a to znamenalo prodloužení. To netrvalo ani minutu a dva body pro Plzeň zařídil svým gólem Dominik Soukup – 4:3.