16.11.2022

Junioři těsně padli ve Vítkovicích

Po reprezentační pauze čekal pardubické juniory dlouhý výjezd do Vítkovic. V zápase šli nejdříve do vedení domácí, Dynamo si následně vzalo vedení na svou stranu, byli to ale nakonec Vítkovice, kdo se radoval s výhry.

Extraliga juniorů, 21. kolo, středa 16.11.2022, Ostrava, OSTRAVAR ARÉNA

4:3
1:1, 1:1, 2:1
Branky a nahrávky: 03:56 Slusarczyk (Macias), 04:14 Fiala (Novotný), 35:06 Štetka (Červenka), 39:00 Prčík (Bialy), 53:24 Mocias (Přibyl, Prčík), 57:31 Slusarczyk (Štiak), 59:56 Pavlata (Gromadzki) . Rozhodčí:Mrkva, Rapák – Hlavatý, Lederer . Vyloučení: 4:3 . Využití: 0:1 . V oslabení: . Diváci: 186 . Střely na branku: 31:22 . Průběh utkání: 1:1, 1:1, 2:1 .
Vítkovice: Bartošák– Bialy, Puchala, Prčík, Kalandra, Chaloupka, Bystroň, Smolka – Kubík, Pavelec, Přibyl, Chlán, Milata, Krčmarský, Slusarczyk, Krejsa, Kotásek, Štiak, Macias, Vehovský
Dynamo Pardubice: Matěcha – Bárta, Rájek, Červenka, Tvrdík, Helikar, Vachun, Sopoušek – Burda, Gromadzki, Pavlata, Kalužík, Novotný, Fiala, Štetka, Tomas, Sydorenko, Kubíček, Jaša

Jako první se ke kotouči v první třetině dostaly Pardubice, které ihned zavezly puk do útočného pásma. Do první šance se dostal Tvrdík, který pálil od modré, ale jeden z domácích střelu zastavil. Ve třetí minutě už bylo otevřeno skóre zápasu, a to na straně domácích, kdy Jakub Slusarczyk prošel až před Matěchu, kde tvrdou ranou pod horní tyč překonal pardubického brankáře - 1:0. O osmnáct vteřin později bylo vyrovnáno, Adam Fiala dostal přihrávku od Novotného a zakončoval, Bartošák chtěl puk zastavit, ale na poslední chvíli doklouzal za jeho záda - 1:1. Poté přišlo vyloučení na vítkovické straně a Dynamo si tak zahrálo přesilovou hru, při níž Kalužík střílel od levého kruhu, ale do střely si klekl domácí Smolka. Ke konci třetiny střílel od modré vítkovický Puchala, ale puk šel vysoko nad Matěchovu branku.

Na začátku druhé třetiny mohly jít Pardubice do vedení, kdy se před domácího brankáře protlačil Tomas, který chtěl zakončit kolem betonu Bartošáka, ten si však místo u tyče pohlídal. Potom se Chaloupka dostal k zakončení, ale Matěcha jeho střelu vyrazil betony. Ve 35. minutě otočily Pardubice skóre zápasu, kdy Červenka nahrával před bránu Pavolu Štetkovi, který zakončoval a vypadalo to že si Bartošák sklepl kotouč do brány sám - 1:2. Tato samá akce se poté odehrála i na druhé straně, kdy Kubík dostal přihrávku před branku, ale Matěcha stačil puk zastavit. V poslední minutě třetiny bylo opět srovnáno, z levého kruhu vypálil Prčík, který prostřelil vše - 2:2.

Ve třetí třetině byl na začátku vyloučen pardubický Helikar, při přesilovce se pokusil Matěchu překonat Přibyl, ale jeho pokus skončil za brankou. V 53. minutě Vítkovice přidaly třetí branku, kdy Mosiaz z levého kruhu zamířil pod horní tyč a překonal Matěchu - 3:2. Dynamo si potom vzalo oddechový čas a odvolalo brankáře, ale ve 57. minutě šli domácí do dvoubrankového vedení, a to zásluhou Slusarczyka, který dal svůj druhý gól v zápasu - 4:2. Čtyři vteřiny před koncem zápasu Pardubice na 4:3, Dominik Pavlata překonal Bartošáka. Pardubice tak prohrály těsně na ledě Vítkovic 4:3.