17.11.2022

Junioři udolali Třinec na nájezdy, v zápase padlo jedenáct branek.

Pardubičtí junioři vedli v Třinci po první třetině už 3:0, o toto vedení však v průběhu druhé třetiny přišli. Zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých bylo Dynamo úspěšnější.

Extraliga juniorů, 22. kolo, čtvrtek 17.11.2022, Třinec, MINI WERK ARENA

5:6sn
0:3, 4:2, 1:0 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 22:53 Pánek (Hrůzek; 5/5), 26:50 Andrle (Pospíšil, Moškoř; 5/5), 29:57 Kozlík (Cedzo, Hrůzek; 5/3), 36:49 Cedzo (Moškoř; 5/5), 49:49 Gerych (Šilar; 5/5) – 06:51 Kalužík (5/5), 08:09 Pavlata (Kubíček, Štetka; 5/5), 17:43 Fiala (Novotný, Kubíček; 5/5), 37:30 Fiala (Sydorenko, Novotný; 5/5), 38:46 Pavlata (Tvrdík, Červenka; 5/5), 65:00 . Rozhodčí: Šutara, Vaněk – Bartek, Gančarčík. Diváci: 72. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 48:32. Průběh utkání: 0:3, 4:3, 4:5, 5:5.
Oceláři Třinec: (Král)Klimek – Volas, Kremnický, Andrle, Kareš, Buják, Pospíšil, Hrůzek – Gerych, Holinka, Moškoř, Šutý, Pánek, Spěváček, Cedzo, Tomiczek, Hlávka, Šilar, Kozlík, Jobánek.
Dynamo Pardubice: (Matěcha)Borovička – Vachun, Sopoušek, Červenka, Bárta, Tvrdík, Rájek, Helikar – Pavlata, Jaša, Tomas, Kubíček, Fiala, Burda, Novotný, Sydorenko, Kalužík, Štetka, Gromadzki.

Ihned po úvodním vhazování šly do útoku Pardubice, ale do větší šance se nedostaly. V šesté minutě Dynamo otevřelo skóre zápasu, kdy se do rychlého protiútoku dostal Tadeáš Kalužík, který rychlou střelou překonal domácího brankáře - 0:1. O dvě minuty později šly Pardubice do dvoubrankového vedení, Oceláři si nepohlídali ujíždějícího Dominika Pavlatu, který přesnou střelou zakončoval - 0:2.Poté jeden z třineckých hráčů se dostal ke střele z mezikruží, kotouč proskákal těsně vedle tyče. Potom mohli domácí vstřelit branku, ale Jobánkova střela trefila tyčku pardubické branky. V 17. minutě Dynamo navýšilo skóre na 3:0, kdy Adama Fiala se protlačil kolem třineckého obránce a z úhlu pak poslal puk pod horní tyč.

Hned na začátku druhé třetiny Třinec vystřídal brankáře, za Klimka se postavil do brány Král. Ve 22. minutě domácí snížili, kdy Hrůzek se na modré čáře zbavil soupeře a okamžitě poslal puk před branku, odkud puk za záda Borovičky tečoval Martin Pánek - 1:3. O čtyři minuty později Oceláři přidali druhou branku, po souhře obránců se prosazuje Petr Andrle - 2:3. Tímto gólem to nekončilo, protože ve 30. minutě Třinec vyrovnal, a to zásluhou Matěje Kozlíka, který poslal puk za záda Borovičky - 3:3. poté se pardubický Kalužík dostal ke střele, ale Král střelu vyrazil betony. Ve 36. minutě šli domácí do vedení, Adam Cedzo dostal kotouč dorážkou za záda Borovičky - 4:3. Pardubice na to ihned zareagovaly a přišly s rychlou odpovědí, kdy z ostrého úhlu se prosadil Adam Fiala, který tak dal svůj druhý gól v zápase - 4:4. Ve druhé třetině, ale padla ještě jedna branka a to v závěru třetiny na straně Dynama, kdy Dominik Pavlata také svým druhým gólem poslal opět hosty do vedení - 4:5.
Na začátku třetí třetiny se ke kotouči dostal domácí Jobánek, který zkoušel vystřelit na Borovičku, ten střelu schoval do lapačky. V 50. minutě bylo znovu vyrovnáno, domácí Gerych se obtočil kolem pardubické branky a pak se mu podařilo protlačit puk do sítě - 5:5. Potom vystřelit pardubický Burda, ale Král jeho střelu vyrazil. Poté si domácí zahráli přesilovoou hru, při níž Moškoř střílel na Borovičku, ten ji vyrazil. Ve třetí třetině se už nic vážného nestalo, proto následovalo prodloužení.
V prodloužení se o vítězi nerozhodlo, proto následovaly samostatné nájezdy. Na samostatné nájezdy zvítězily Pardubice, o branku se postaral Adam Novotný - 5:6.