3.12.2022

Junioři prohráli v derby po prodloužení

Pardubičtí junioři odehráli další domácí zápas, tentokrát je čekalo derby. V první třetině žádná branka nepadla, až ve druhé, kdy otevřel skóre soupeř. Dynamu se podařilo ve třetí třetině vyrovnat zásluhou Radka Tomase. O vítězi nakonec rozhodovalo až prodloužení, ve kterém byl úspěšnější Mountfield.

Extraliga juniorů, 28. kolo, sobota 3.12.2022, Pardubice, enteria arena

Mountfield HK

1:2p
0:0, 0:1, 1:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 44:57 Tomas (Štetka; 5/5) – 35:31 Moravec (4/5), 63:23 Prášek (Moravec, Havlíček; 3/3). Rozhodčí: Sýkora, Valda – Šimánek, Maňák. Diváci: 100. Vyloučení: 7:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 34:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Vachun, Bárta, Tvrdík, Rájek, Koudelka, Helikar, Červenka – Jaša, Tomas, Kubíček, Fiala, Burda, A. Novotný, Kalužík, Štetka, Gromadzki, Paleček, Herčík.
Mountfield HK: Kasal – Boukal, Táborský, Žaba, Havlíček, Pavič, Hušek, Pelda – Giesl, Prášek, Vencl, M. Novotný, Klíma, Leden, Idžan, Král, Beneš, Moravec.

Na začátku první třetiny byly více aktivnější Pardubice, kdy nejdříve pálil z mezikruží Burda, ale Kasal jeho střelu schoval do lapačky. Poté si Dynamo zahrálo první přesilovou hru v zápase, při níž Herčík pálil z levého kruhu, ale hradecký brankář střelu vyrazil betony. O dvě minuty později si i Mountfield zahrál početní výhodu, kdy od modré střílel Moravec, ale Matěcha předvedl parádní zákrok. Do konce třetiny se už nic vážného nestalo, proto se šlo do druhé třetiny za bezbrankového stavu.

Ihned na začátku druhé třetiny šel do samostatného úniku pardubický Kalužík, ale Kasal jeho střelu vyrazil. Poté hostující Hušek si najel před domácího brankáře, ale Matěcha stačil na poslední chvíli zasáhnout. Ve 35. minutě otevřel Hradec skóre zápasu, kdy ve vlastním oslabení ujel Petr Moravec, který poslal Mountfield do vedení - 0:1. Do konce třetiny se už nic nestalo.

Hned na začátku třetí třetiny Pardubice vyrovnaly, kdy Štetka poslal puk Radku Tomasovi, který napodruhé dorazil puk za záda Kasala - 1:1. Potom si Dynamo zahrálo přesilovku, při které mohlo jít do vedení, ale hostující brankář na poslední chvíli puk vyrazil. Ke kotouči se poté dostali hosté, kdy Beneš vystřelil na Matěchu, ten střelu zastavil betony. Do konce třetí třetiny se o vítězi nerozhodlo, proto následovalo prodloužení.

V prodloužení rozhodl Mountfield, kdy se prosadil Jaroslav Prášek - 1:2.

Jiří Malinský ( HC Dynamo Pardubice): „Já si myslím, že jsme měli hodně nervózní první půlku zápasu. Z naší strany to nemělo tempo, drive. Po druhé třetině jsme si asi něco řekli a myslím si, že ten nástup do třetí třetiny byl dobrý, z toho pramenily i nějaké šance, jednu jsme využili a škoda toho druhého bodu, bohužel neproměňujeme nějaké svoje situace, které se nám naskytnou a z toho prohráváme“.

Jiří Janoušek ( Mountfield HK) : „Ze začátku to bylo takový oboustranný, opatrný utkání. Bylo vidět že se potkala dvě mužstva, která doposavad na tom nejsou úplně ideálně v tabulce a bylo to takový opatrný. Ve druhé třetině si myslím, že jsme prvních deset minut měli na vrch a vygradovalo to gólem na 1:0. Třetí třetinu jsme trochu zbytečně začali ustrašeně a jenom jsme čekali a Pardubice to využily a vyrovnaly na 1:1. A my si dneska nesmírně vážíme toho, že konečně v sezoně bereme ten bonusový bod a do kabiny dneska patří hráčům velké poděkování."