10.12.2022

Junioři rozstříleli Litvínov, v zápase zářil Herčík

Pardubičtí junioři sehráli další extraligový zápas na ledě Litvínova, kde podali výborný výkon a zvítězili vysoko 5:1. Velký podíl na výhře měl útočník Daniel Herčík, který se na zimním stadionu Ivana Hlinky čtyřikrát střelecky prosadil.

Extraliga juniorů, 30. kolo, sobota 10.12.2022, Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky

1:5
0:2, 1:3, 0:0
Branky a nahrávky: 30:30 Slavík (Svoboda; 5/5) – 05:13 Herčík (Štetka, Tvrdík; 5/4), 09:17 Herčík (Tomas; 5/4), 24:32 Herčík (Novotný, Kloz; 5/5), 30:10 Herčík (5/5), 37:59 Tomas (Herčík, Rájek; 5/5). Rozhodčí: Horák, Domský – Thuma, Pěkný. Diváci: 105. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. Střely na branku: 27:43. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.
Litvínov: Čermák (Klika) – Hora, Vyhlídal, Werner, Beran, Hocelík, Dudáček, Bystřický – Postl, Danielčák, Slavík, Vopat, Čech, Dej, Bednařík, Špaček, Svoboda.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Vachun, Švec, Bárta, Tvrdík, Rájek, Koudelka – Pavlata, Jaša, Paleček, Tomas, Herčík, Kubíček, Fiala, Kloz, Burda, Novotný, Štetka.

Po úvodním vhazování si vzali puk hráči Pardubic a zamířili s ním do útočného pásma, kde Tomas vystřelil od modré a Čermák si připsal svůj první zákrok. O pár minut později byl vyloučen jeden z litvínovských hráčů a Dynamo si zahrálo přesilovou hru, kterou využilo. Daniel Herčík dostal přihrávku od Štetky a zamířil do horního rohu Čermákovy branky - 0:1. V deváté minutě šly Pardubice do dvoubrankového vedení, když se podruhé v zápase prosadil opět v početní výhodě Daniel Herčík, který rychlou střelou překonal litvínovského brankáře - 0:2. Poté se do větší šance dostal i domácí Čech, který střílel z levého kruhu, ale jeho střelu Matěcha schoval do lapačky.

Na začátku druhé třetiny se dostal ke kotouči domácí Beran, který střílel z mezikruží na Matěchu, ten však jeho střelu vyrazil betony. Ve 24. minutě pardubický Novotný objel Čermákovu bránu a přihrál do předbrankového prostoru Danieli Herčíkovi, který zkompletoval hattrick - 0:3. Potom se do samostatného úniku dostal litvínovský Špaček, ale Matěcha kotouč schoval do lapačky. Ve 30. minutě přidaly Pardubice už čtvrtou branku, když se počtvrté v zápase trefil Daniel Herčík, který ujel sám na Čermáka a tvrdou střelou ho překonal - 0:4. O dvacet vteřin později Litvínov snížil, Svoboda nahrál Marku Slavíkovi, který vystřelil z pravého kruhu a prostřelil Matěchu - 1:4. To bylo ovšem ze strany domácího týmu vše, ve 37. minutě Dynamo vstřelilo pátou branku. Herčík přihrával Radku Tomasovi, který poslal puk za záda Čermáka - 1:5.

Třetí třetina už byla pouhou formalitou, Dynamo si pohlídalo pohodlný náskok a na ledě Litvínova zvítězilo 5:1.