18.12.2022

A znovu Hеrčík! Dvěma góly skolil tentokrát Spartu

Pardubičtí junioři odehráli další zápas na ledě pražské Sparty, kde po první třetině sice prohrávali, ale ve druhé části otočili skóre ve svůj prospěch. I Spartě se však následně povedlo vyrovnat, sladkou výhru Dynamu vystřelil pár minut před zazvoněním sirény Daniel Herčík dvěma brankami! Pardubičtí junioři tak porazili Spartu v poměru 5:3.

Extraliga juniorů, 33. kolo, neděle 18.12.2022, Praha - Holešovice, Sportovní hala Fortuna

3:5
1:0, 1:2, 1:3
Branky a nahrávky: 02:40 Böhm (Höll, Ducháč; 5/5), 30:21 Theimer (Senčák, Vitouch; 5/5), 41:55 Hamršmíd (Pavlák, J. Červenka; 5/5) – 20:50 Tomas (Herčík; 5/5), 22:46 Štetka (Tvrdík; 5/5), 51:01 Burda (Kubíček, Fiala; 5/5), 57:11 Herčík (Tvrdík, Rájek; 5/5), 58:25 Herčík (Tomas; 5/5). Rozhodčí: Zavřel, Bernat – Kotlík, Tuháček. Diváci: 51. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Střely na branku: 29:35. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:5.
Sparta Praha: Liemann – Šindelek, Tůma, David, J. Červenka, Ducháč, Böhm, Bartoň – Vašíček, Pavlák, Mácha, Novák, Senčák, Stepanchuk, Vitouch, Höll, Theimer, Hamršmíd, Žmola.
Dynamo Pardubice: Borovička – Vachun, Helikar, K. Červenka, Bárta, Tvrdík, Rájek, Koudelka – Pavlata, Jaša, Paleček, Tomas, Herčík, Kubíček, Fiala, Kloz, Burda, Štetka.

Hned na začátku první třetiny byl vyloučen jeden z domácích hráčů a Dynamo si tak zahrálo přesilovou hru, při níž se do šance dostal Vachun, který vystřelil z pravého kruhu, ale sparťanský brankář kotouč vyrazil betony. Ve druhé minutě se Pražané ujali vedení, kdy Martin Böhm tvrdou střelou překonal Borovičku - 1:0. Pardubický Herčík se potom před Liemanna, ale brankář na poslední chvíli puk přikryl pod lapačku. V 17. minutě si Východočeši zahráli druhou početní výhodu v zápase, při níž Štetka střílel od modré, ale střela letěla vysoko nad Liemannovu branku.

Pardubice ihned na začátku druhé části vyrovnaly, kdy Radek Tomas ujel do samostatného úniku a přesnou střelou prostřelil Liemanna - 1:1. Za dvě minuty šlo Dynamo do vedení, kdy Paleček nahrával mezi kruhy Pavlou Štetkovi, který poslal puk za záda sparťanského brankáře - 1:2. Poté domácí Vitouch vystřelil od modré, ale Borovička střelu schoval do lapačky. Ve 30. minutě Sparta vyrovnala, kdy Oto Theimer střílel z levého kruhu a trefil se do horního rohu pardubické branky - 2:2. Ke konci třetiny si Sparta zahrála dvě přesilovky, při níž měli domácí plno šancí, ale žádná z nich neskončila gólem.

V úvodu třetí třetiny šli Pražané do vedení, kdy Jan Hamršmíd se dostal k dorážce, kterou doklepl Borovičkovi za záda - 3:2. Pardubický Tvrdík pak chtěl jel na Liemanna, ale byl zablokován a obrán o puk jedním z domácích hráčů. V 51. minutě bylo znovu srovnáno, Daniel Burda přesnou střelou z mezikruží propálil vše co mu stálo v cestě - 3:3. Poté byl u puku domácí Senčák, který chtěl vystřelit, ale jeden z pardubických hráčů mu v tom zabránil. V 57. minutě poslal nenápadnou střelou Daniel Herčík Dynamo do vedení - 3:4. O minutu později přidaly Pardubice pátou branku, o kterou se postaral opět Daniel Herčík, který dal svůj druhý gól v zápase - 3:5. Východočeši si tak odvezli výhru 5:3.