2.1.2023

Juniorský duel s Vítkovicemi: vyrovnaný zápas, nakonec bez bodu

V rámci 35. kola přivítali pardubičtí junioři na svém ledě lídra DHL extraligy juniorů z Vítkovic. Navzdory rozdílnému postavení v tabulce se jednalo o vyrovnaný souboj. Dynamo šlo ve druhé třetině díky Pavlatově brance do vedení, dvěma zásahy Maciase ale Ostravané otočili skóre a zápas dovedli do vítězného konce. Po obdrženém technickém gólu na konci základní hrací doby Pardubice prohrály 1:3.

Extraliga juniorů, 35. kolo, pondělí 2.1.2023, Pardubice, enteria arena

1:3
0:0, 1:1, 0:2
Branky a nahrávky: 25:46 Pavlata (Fiala, Helikar; 5/5) – 32:12 Macias (Chlán, Glas; 5/5), 44:57 Macias (Bialy, Glas; 5/5), 59:56 Kotásek (5/5). Rozhodčí: Micka, Kosnar – Hradil, Dědek. Diváci: 80. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Střely na branku: 28:28. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Vachun, Helikar, Červenka, Bárta, Tvrdík, Rájek, Koudelka – Pavlata, Jaša, Paleček, Tomas, Herčík, Kubíček, Fiala, Kloz, Burda, Novotný, Kalužík, Štetka.
Vítkovice: Bartošák – Smolka, Puchala, Bialy, Chaloupka, Fibigr, Bystroň – Glas, Slusarczyk, Kotásek, Macias, Chlán, Pavelec, Milata, Krejsa, Kubík, Štiak, Přibyl, Vehovský.

První třetina nabídla od úvodu vyrovnanou podívanou. V útočné aktivitě se střídaly oba týmy, do vyložených šancí se však ani jeden z nich moc nedostával. Poté, co v osmé minutě fauloval vítkovický Bystroň a následně i pardubický Herčík, hrálo se více než minutu a půl ve čtyřech na obou stranách. V polovině úvodní části si Dynamo vyzkoušelo i dvouminutovou přesilovku, která se svěřencům trenéra Jiřího Malinského docela povedla. K tomu hlavnímu, tedy vstřelenému gólu, ovšem nevedla.

Gólů se diváci ve velké hale enteria areny dočkali až ve druhé třetině. Ve 26. minutě poslal Dynamo do vedení pohotovou trefou Dominik Pavlata. Ve 33. minutě dokázal tým vedený koučem Pavlem Trnkou vyrovnat na 1:1. Krzysztof Tomasz Macias z levého kruhu vystřelil přesně do pravého horního rohu pardubické brány a brankáři Lukáši Matěchovi nedal šanci zasáhnout.

Také ve třetí části se jednalo o vyrovnaný souboj, jenž ale do prodloužení nakonec nedošel. Rozhodující chvíle přišla ve 45. minutě, kdy po asistencích Bialyho a Glase překonal domácího gólmana opět Macias. Východočeši se v dalším průběhu pokoušeli o vyrovnání, a to i v přesilovkách. Puk za záda Darka Bartošáka ale nedostali.

Naopak v samotném závěru mířil k prázdné bráně Alex Kotásek, ale nezakončil. Na vině bylo hákování v podání jednoho z hokejistů Pardubic, a tak vítkovickému útočníkovi rozhodčí přiznali technický gól. Po výsledku 1:3 se junioři Dynama nachází na dvanáctém místě, zatímco tým Vítkovic nadále vévodí tabulce.

Martin Koudelka (asistent trenéra HC Dynamo Pardubice): „V první polovině zápasu jsme hráli dobrý hokej, ale bez gólů. Byla tam energie, pohyb, byli jsme silní na puku, což od hráčů očekáváme. Samozřejmě jsme věděli, že soupeř bude kotouč neustále posílat do středního pásma, že to bude dloubat, že bude čekat na brejk, protože na to má uzpůsobené mužstvo. Hráči Vítkovic jsou rychlí. Za stavu 1:1 se čekalo, kdo udělá chybu. Opět jsme se jí dopustili my, což je škoda. Začátek roku je vždycky důležitý, teď už je před námi poslední třetina základní části. Chtěli jsme samozřejmě vyhrát, ale zase jsme dali jen jeden gól. S tím se nedá vyhrávat. Taktická bitva by měla být v dospělém hokeji, ne v mládežnickém. Podle mě je potřeba větší tlak do brány, víc chtíče rozhodovat zápasy. Zítra nás čeká Třinec, tak se nám snad podaří dosáhnout větší kvality v zakončení a celkově v útočné fázi.“

Pavel Trnka (hlavní trenér HC Vítkovice Ridera): „Zápasy po pauze jsou vždy trochu rozhárané. To se z naší strany týkalo první třetiny. Postupem času jsme se ale do toho dostali a podali velice zodpovědný a chytrý výkon. Samozřejmě jsem rád, že nakonec jsme si tady mohli vítězně zařvat.“