7.1.2023

Střelnice v Olomouci! Junioři dominantním výkonem převálcovali Moru

V sobotu odpoledne se pardubičtí junioři představili na Zimním stadionu v Olomouci. Již v první třetině se ukázali v dobré formě, kterou dále jen potvrzovali s přibývajícími góly. Nejbohatší na vstřelené branky byla prostřední část utkání, kdy Pardubice olomouckého brankáře překonaly celkem čtyřikrát. Sladkou tečkou za střeleckou úspěšností bylo také čisté konto, jež si z Moravy junioři odváží spolu se třemi body a posunem v tabulce na desáté místo.

Extraliga juniorů, 38. kolo, sobota 7.1.2023, Olomouc, Zimní stadion

Olomouc

0:6
0:1, 0:4, 0:1
Branky a nahrávky: 06:34 Herčík (Štetka, Tvrdík; 5/4), 23:19 Herčík (Tomas, Štetka; 5/5), 30:46 Burda (Červenka, Kubíček; 5/5), 35:43 Kalužík (Gromadzki, Bárta; 5/5), 39:47 Tomas (Burda, Fiala; 5/5), 48:48 Bárta (Pavlata; 5/5). Rozhodčí: Koziol, Šico – Bartek, Kráľ. Diváci: 62. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Střely na branku: 26:42. Průběh utkání: 0:6.
Olomouc: Frgál – Drábek, Sedláček, Panáček, Šlahora, Kočí – Lichner, Kučera, Janech, Jeřábek, Belan, Havel, Matašovský, Tomeček, Fasner, Kusak, Pigl, Ruda.
Dynamo Pardubice: Borovička – Vachun, Červenka, Bárta, Tvrdík, Rájek, Koudelka, Helikar – Pavlata, Paleček, Tomas, Herčík, Kubíček, Fiala, Kloz, Burda, Novotný, Štetka, Kalužík, Gromadzki.

Do sobotního utkání vstoupily Pardubice o poznání lépe než domácí Olomouc. Vyhrané úvodní buly zajistilo hostujícímu celku možnost vyvíjet tlak na domácí a tudíž bylo hned z úvodu k vidění několik šancí Pardubic. Olomouc si poté hru ještě zkomplikovala vyloučením, které nezůstalo bez potrestání. Po chybě v obranném pásmu olomouckých přišla krásná kombinace Štetky a Tvrdíka, kterou překonáním olomouckého brankáře Frgála zakončil Daniel Herčík 0:1. Po vstřeleném gólu se ovšem pardubickým polevovat nechtělo a Frgál tak musel čelit další sérii střel. Jednou z nich byla rána Tadeáše Kalužíka po samostatném úniku, brankář byl ale úspěšnější.

Prostřední perioda probíhala z pohledu hostů stejně úspěšně jako předchozí. Pardubičtí ji sice započali vyloučením ze svých řad, oslabení však zvládli ubránit a mohli tedy pokračovat v zajetém tempu z první třetiny. Po rychlém přesunu z obranného pásma pokořil po přihrávce Radka Tomase olomouckého gólmana opět Daniel Herčík0:2. Další šance přišly v přesilové hře, kterou si ale domácí pohlídali a zůstala tedy nevyužita. V polovině zápasu se odraženého puku zmocnil Daniel Burda a umístil jej za záda Frgála – 0:3. Olomoučtí mohli poté snížit v početní výhodě, pardubická defenzíva jim to ale neumožnila. Naopak dvě minuty na to, si stejně jako předtím Burda, našel odražený kotouč Tadeáš Kalužík a lehkou žabičkou nalezl skulinu ve výstroji Frgála – 0:4. V závěru třetiny se do samostatného úniku dostal olomoucký útočník Tomeček, na brankáře Borovičku ale ranou do pravého horního rohu nevyzrál a do rychlého protiútoku se ihned poté dostal ve spolupráci s Burdou a Fialou Josef Kubíček, proti kterému byl Marek Frgál krátký – 0:5.

Poslední třetina vypadala podobně jako předchozí dvě, na puku se drželi především pardubičtí hráči. Jednou z akcí Olomouce, která stojí za zmínku, byla skvělá přihrávka Belana na Fasnera, druhý jmenovaný ji ale bohužel pro domácí zužitkovat nedokázal. Ani početní výhoda Olomouci ke snížení nepomohla, naopak chvíli po jejím konci přišel již šestý gól Pardubic, tentokrát z hole Daniela Bárty0:6. Naposledy se domácí mohli o změnu stavu pokusit při poslední přesilové hře utkání, ale ani v ní nedokázali kvalitní defenzívu hostů překonat, a tak Pardubičtí odjíždí z Olomouci se třemi cennými body do tabulky.